official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
1:32.77
28.84
2
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+0.69
34.27
3
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+1.21
38.36
4
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+1.36
39.54
5
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
+1.79
42.93
6
MJELDE Joachim
1999
NOR
+2.26
46.62
7
STRAND Simen
1999
NOR
+2.33
47.17
8
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+2.49
48.43
9
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+2.75
50.48
10
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+3.00
52.45
11
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
+3.35
55.20
12
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+3.95
59.92
13
BUER Jonas
2001
NOR
+3.96
60.00
14
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
+4.54
64.56
15
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+4.91
67.48
16
OERNES Mathias Solheim
2001
NOR
+5.25
70.15
17
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
+5.34
70.86
18
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+5.37
71.10
19
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+5.94
75.58
20
STAURSET Iver
2002
NOR
+6.59
80.70
21
KAMMERER Jonathan
2000
SWE
+7.57
88.41
22
WAMMELI Ulf
2003
NOR
+7.63
88.88
23
SKOGSTAD Peder
2002
NOR
+7.98
91.63
24
AANEBY Oskar Willy
2003
NOR
+8.91
98.95
25
SELVAAG Nikolas
2001
NOR
+9.16
100.92
26
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+10.03
107.77
27
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
+10.10
108.32
28
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
+10.86
114.30
29
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+10.89
114.53
30
VELLENE Herman
2003
NOR
+12.78
129.40
31
OESTERHUS Haakon
2004
NOR
+12.96
130.82
32
SYVERSEN Mads Fondevik
2003
NOR
+13.31
133.58
33
Oksvik Martin
2004
NOR
+14.19
140.50
34
KIRKEBOEEN Eilev
2004
NOR
+15.56
151.28
35
LOEDEMEL Christian
2004
NOR
+16.11
155.61
36
HOFSLUNDSENGEN Eivind Stedje
2004
NOR
+19.13
179.37
37
ROEVDE Tobias
2003
NOR
+19.47
182.05
38
TIBRO Nick Hansen
2004
NOR
+19.87
185.20
39
BENGSTON Severin Mathias
2004
NOR
+20.16
187.48
40
ANDERSEN Sondre Skaret
2004
NOR
+20.47
189.92
41
MEIER Jonatan
2004
NOR
+22.11
202.82
42
MEUSBURGER Peter
2004
NOR
+22.77
208.02
Did not finish 2nd run
STEPHANI Mathias Skogseth
2004
NOR
Hemminghytt Andreas
2004
NOR
ASPAAS Sander
2004
NOR
FLANDERS Erik
2003
USA
RASMUSSEN Arne Andreas
2003
NOR
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
LARSEN Nikolai
2002
NOR
ROEYSUM Andreas
2002
NOR
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
HERLAND Oskar Braathen
2001
NOR
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
BROENDMO Jon Gunnar
2000
NOR
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
RAND Jan Henden
2004
NOR
HALBJOERHUS Engebret Groethe
2004
NOR
Bratsberg William
2004
NOR
PEDERSEN Mikkel Sneve
2004
NOR
HATLEN Wilhelm
2004
NOR
ANSNES Erik
2004
NOR
STANGNES Eirik
2004
NOR
JOYS Sondre Waage
2002
NOR
TVEIT Mathias
2003
NOR
BOEHLER BJOERK Jesper
2004
NOR
Berglund Herman
2004
NOR
HEPSOEE Torius
2004
NOR
OEKLAND Andreas Andalsvik
2004
NOR
JOERGENSEN Andreas
2003
NOR
MIKALSEN Nicolai
2003
NOR
OLSSON Gustav
2003
SWE
SKOMSVOLD Jacob
2003
NOR
HANSSON Benjamin
2003
SWE
HANSEN Tobias
2003
ISL
HAMMER Aksel
2004
NOR
LINBERG Hermann Fjeldavlie
2004
NOR
HAGEN Emil
2001
NOR
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
STROEM-HANSEN Aksel Marinius
2003
NOR
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
MYKING Henrik Bjoroey
2002
NOR
GILLARD Thomas
2001
NZL
GUSTAFSSON Emil
2001
SWE
SILSET Christoffer Westerby
2001
NOR
NORHEIM Oliver
2002
NOR
WENDELBORG Petter Kramer
2003
NOR
GULBIS Kristofers
2003
LAT
KIRKEBOEEN Mikkel
2001
NOR
MJELDE William Anders
2002
NOR
TOERLEN Snorre
2002
NOR
MATHESON Valdemar
2001
NOR
GUDMUNDSSON Bjarki
1999
ISL
FELDE Elias Helle
2003
NOR
SANDAL Sebastian
2002
NOR
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
FOSSEIDBRAATEN Johan
2000
NOR
BERGMANN Felix
2001
NOR
HALBJOERHUS Jeger Groethe
2001
NOR
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
BACHE-WIIG Andreas
2001
NOR
FINNE Carl
2001
NOR
SOMMERSETH Mathias
2000
NOR
TAKLO Jorgen Aaroen
2001
NOR
NAESS Iver Cornelis Walday
2001
NOR
LANGAARD Mons
2001
NOR
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
MOELLER Fredrik
2000
NOR
BREIVIK Joergen Hedenstad
2000
NOR
STRAND Andreas
1998
NOR
STAURSET Isak
1999
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run