official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
2:14.13
15.95
2
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
+0.67
21.00
3
KATO Seigo
1998
JPN
+0.80
21.97
4
KRYZL Krystof
1986
CZE
+1.21
25.06
5
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+1.72
28.90
6
ISHII Tomoya
1989
JPN
+1.99
30.93
7
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+2.24
32.82
8
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+3.39
41.48
9
GUSEV Grigoriy
1998
RUS
+3.51
42.38
10
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
+3.67
43.59
11
LI Sergey
2002
RUS
+4.24
47.88
12
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+4.33
48.55
13
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
+4.39
49.01
14
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
+4.51
49.91
15
KAZAKOV Kirill
2000
RUS
+4.75
51.72
16
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+4.92
53.00
17
MAROVT Tijan
1998
SLO
+5.05
53.98
18
KOYAMA Kei
2000
JPN
+5.19
55.03
19
LAINE Tormis
2000
EST
+5.28
55.71
20
SATO Ryuma
1999
JPN
+5.31
55.93
21
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+5.46
57.06
22
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+5.71
58.95
23
MIKAMI Taiga
1998
JPN
+5.83
59.85
24
SHIN Masanori
1993
JPN
+5.89
60.30
25
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
+6.45
64.52
26
ZVERIAN Roman
2002
RUS
+6.51
64.97
27
POPOV Nikolai
2002
RUS
+6.54
65.20
28
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+6.81
67.23
29
KOTLOVSKIY Vladimir
2002
RUS
+8.13
77.17
30
SATO Shintaro
1996
JPN
+8.34
78.75
31
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
+8.61
80.78
32
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+8.73
81.69
33
FURAEV Oleg
2004
RUS
+8.80
82.21
34
VORRE Marcus
1998
DEN
+9.40
86.73
35
TRUBAEV Georgij
2002
RUS
+10.01
91.33
36
BILMAK Georgii
2000
RUS
+10.11
92.08
37
TARASOV Dmitriy
2000
RUS
+10.60
95.77
38
KOBAYASHI Hiroto
1999
JPN
+10.87
97.80
39
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+10.98
98.63
40
KUROIWA Tatsuki
2002
JPN
+11.22
100.44
41
SEMENOV Artemij
2003
RUS
+11.24
100.59
42
KIMISHIMA Ohra
2002
JPN
+11.39
101.72
43
MELBARD Egor
2003
RUS
+11.47
102.32
44
TIKHOMIROV Aleksandr
2003
RUS
+11.79
104.73
45
YASHUKOV Kirill
2004
RUS
+11.85
105.18
46
KATO Hajime
1998
JPN
+11.89
105.48
47
SASAOKA Sora
2003
JPN
+12.12
107.21
48
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
+13.10
114.59
49
PONKIN Pavel
2003
RUS
+13.82
120.01
50
DZHIOEV Kirill
1999
RUS
+14.30
123.63
Did not finish 2nd run
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 1st run
ABRAMOV Nikita
2004
RUS
DOLOTOV Aleksandr
2004
RUS
GAIDAMASHCHUK Kirill
2003
RUS
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
KHE Artem
2003
RUS
GORDIEVSKIY Rodion
2004
RUS
IVANOV Maksim
2004
RUS
SHLEMOV Vladislav
2002
KAZ
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
MALAFIEVSKIY Anton
2003
RUS
SHERBAKOV Mark
2004
RUS
DANOV Sergey
1997
KAZ
CHERNYSHOV Pavel
2003
RUS
SAVELYEV Nikita
2001
RUS
PAVLOV Egor
2004
RUS
SHISHKIN Vitaly
2002
RUS
GALIAKBAROV Aleksandr
2001
RUS
MOGILIUK Aleksandr
2001
RUS
ZHUDIN Oleg
1999
RUS
KRAVCHENKO Grigory
2002
RUS
SAZONOV Egor
2000
RUS
KOZHEVNIKOV Denis
2001
RUS
CHERNOV Nazar
2001
RUS
SIMONOV Daniil
1998
RUS
VOROBEV Denis
1997
RUS
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
AGAFONOV Vsevolod
2003
RUS
CHELMAKIN Semen
2003
RUS
MIKHAILOV Aleksandr
2001
RUS
MOSESOV Gleb
1998
RUS
KABLUKOV Konstantin
1999
RUS
TRYASOV Leonid
2000
RUS
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
Disqualified 1st run