official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JONSSON William
2001
SWE
1:27.98
32.23
2
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+0.46
36.05
3
SIRVIO Salomo
2001
FIN
+0.58
37.04
4
OLSSON Alfred
2000
SWE
+0.66
37.71
5
TOERNQVIST David
1998
SWE
+0.96
40.20
6
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
+1.21
42.27
7
SILFAELT Johan
1996
SWE
+1.26
42.68
8
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
+1.29
42.93
9
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+1.33
43.27
10
NYBERG Emil
2003
SWE
+1.35
43.43
11
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+1.77
46.92
12
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+1.84
47.50
13
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+1.86
47.66
14
SARAVUO Erik
2003
FIN
+1.87
47.75
15
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+1.92
48.16
16
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
+1.96
48.49
17
PALMER Adam
2003
SWE
+1.97
48.58
18
HABDAS Piotr
1998
POL
+1.99
48.74
19
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+2.00
48.82
20
LOEF Max
1997
SWE
+2.20
50.48
21
PYJAS Pawel
1999
POL
+2.28
51.15
22
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+2.36
51.81
23
NETINDER Melker
2000
SWE
+2.40
52.14
24
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+2.43
52.39
25
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+2.48
52.81
26
ALM Alexander
2001
SWE
+2.53
53.22
27
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
+3.25
59.20
28
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
+3.47
61.02
29
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+4.07
66.00
30
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
+4.15
66.66
31
WAHLUND Melvin
2002
SWE
+4.22
67.24
32
TAKLO Jorgen Aaroen
2001
NOR
+4.40
68.74
33
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
+4.59
70.31
34
MICHALIK Michal
2000
POL
+5.01
73.80
35
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
+5.18
75.21
36
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
+5.19
75.29
37
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+5.53
78.11
38
SZKOLA Bartosz
2002
POL
+5.79
80.27
39
WALLIN Grim
2003
SWE
+6.13
83.09
40
COLLINI Filippo
2000
ITA
+6.14
83.18
41
PEJOK Maans
2001
SWE
+6.33
84.75
42
SEVERI Arturo
2003
ITA
+6.37
85.08
43
FOSSER Vincent
2001
SWE
+6.41
85.42
44
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
+6.59
86.91
45
BORG Arvid
2002
SWE
+6.64
87.32
46
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
+6.86
89.15
47
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
+6.89
89.40
48
WIDMARK Per
2002
SWE
+7.03
90.56
49
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
+7.42
93.80
50
BENEDETTI Alberto
2003
ITA
+8.14
99.77
51
LINDHE Wille
2002
SWE
+8.16
99.94
52
NILSSON Adam K
2002
SWE
+8.32
101.26
53
VELLENE Herman
2003
NOR
+8.42
102.09
54
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
+8.60
103.59
55
MALKER Filip
2004
SWE
+8.62
103.75
56
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
+8.81
105.33
57
RAGGAN Jeppe Holm
2001
DEN
+9.61
111.97
58
ROBERTS Keir
2002
NZL
+9.73
112.96
59
HELSEN Oscar
2003
SWE
+10.27
117.44
60
HAMMER Aksel
2004
NOR
+10.43
118.77
61
SOEDERBAECK Teddy
2003
SWE
+10.93
122.92
62
COCHETTI Daniele
2004
ITA
+11.04
123.83
63
GUDMUNDSSON Gauti
2002
ISL
+11.39
126.74
64
NYMAN Axel
2003
SWE
+11.77
129.89
65
OEMAN Jonathan
2003
SWE
+11.83
130.39
66
WESTMAN Max
2004
SWE
+12.35
134.70
67
DIAZ HERRERA Rafael
2004
ESP
+13.22
141.92
68
ERICSSON Konrad Bang
2005
NOR
+14.15
149.64
69
OESTERBERG Leo
2002
SWE
+16.03
165.24
70
BERGMAN Sigge
2004
SWE
+17.51
177.52
71
LINDFORS William
1999
LUX
+18.40
184.90
72
SVELANDER Simon
2004
SWE
+18.68
187.22
73
GIANNAKIS Nikolaos
2005
GRE
+27.66
261.73
Did not finish 2nd run
ZACKRISSON Alvin
2004
SWE
BERGKLINT THOERNROS Viggo
2004
SWE
LARSSON Kasper
2003
SWE
ARVEFORS Isak
2002
SWE
SKINNARS LOFTEN Linus
2002
SWE
WIIK Maximillian
2002
NOR
MANSNER Jesper
2000
FIN
PALOSAARI Joel
2001
FIN
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
BEGOVIC Roko
2003
CRO
WISEN Christopher
1992
SWE
GRODECKI Jan
2000
POL
GALLINA Simone
2000
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
INDREVIK Johannes
2005
NOR
CASTAGNINO GONZALEZ - GORBENA Aitor
2005
ESP
CUTTING Isaac
2004
IRL
FROSTEMAN LUNDQVIST Hugo
2004
SWE
LUNDSTROEM Viktor
2004
SWE
KRISTIANSEN Ansgar
2003
NOR
SKOGLUND Ovlla
2004
SWE
ENGSTROEM Anton
2003
SWE
LOMANDER Felix
2003
SWE
STEPHANI Mathias Skogseth
2004
NOR
HUSS Bjoern
2004
SWE
ANDERSSON Emil
2004
SWE
MYLLYNIEMI Julius
2004
FIN
HAMREN Ture
2002
SWE
WIKSTROEM Pelle
2001
SWE
HAMREN Rufus
2004
SWE
LINDFORS Nikolaj
2002
LUX
HOLMQVIST Hugo
2003
SWE
KIRKEBOEEN Eilev
2004
NOR
LUNDSTROEM Jacob
2002
SWE
HELLSTEN Olle
2004
SWE
SCOTT Vilgot
2003
SWE
JAKOBSEN William
2003
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
LUNDQVIST Hannes
2004
SWE
LEMPONEN Mikko
2004
FIN
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
CANDERT Joel
2004
SWE
RAPPAGLIOSI Alessio
2002
BEL
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
SKOGSTAD Peder
2002
NOR
LARSSON Mikael
2000
SWE
STAURSET Iver
2002
NOR
WALLIN Atle
2001
SWE
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
KERANEN Emil
1999
FIN
LARSSON Albin
2004
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run