official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
OLSSON Alfred
2000
SWE
1:36.65
34.24
2
KERANEN Emil
1999
FIN
+0.47
37.79
3
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
+0.63
39.00
4
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
+0.73
39.75
5
HEDELIN Olof
1998
SWE
+1.22
43.45
6
TOERNQVIST David
1998
SWE
+1.36
44.51
7
WIKSTROM Wilhelm
2000
FIN
+1.47
45.34
8
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+1.53
45.80
9
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
+1.76
47.53
10
SARAVUO Erik
2003
FIN
+1.86
48.29
11
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+1.89
48.52
12
ROESNAES Anton
2002
SWE
+1.96
49.04
13
SILFAELT Johan
1996
SWE
+2.03
49.57
14
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
+2.38
52.22
15
GRYM Hannes
1996
SWE
+2.39
52.29
16
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+2.40
52.37
17
WALLIN Atle
2001
SWE
+2.68
54.48
18
PALMER Adam
2003
SWE
+2.90
56.14
19
ASPLUND Eric
2001
SWE
+2.95
56.52
20
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+3.02
57.05
21
KARBACH Maximillian
2000
SWE
+3.07
57.43
22
PEJOK Maans
2001
SWE
+3.11
57.73
23
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
+3.13
57.88
24
HAHLIN Olle
1997
SWE
+3.15
58.03
25
LARSSON Mikael
2000
SWE
+3.20
58.41
26
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+3.24
58.71
27
NETINDER Melker
2000
SWE
+3.40
59.92
28
EDMARK Hugo
2000
SWE
+4.08
65.06
29
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+5.06
72.46
30
OLSSON Linus
2001
SWE
+5.63
76.76
31
AAHS Albin
2002
SWE
+5.80
78.05
32
FOSSER Vincent
2001
SWE
+6.19
80.99
33
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+7.66
92.10
34
HAGBLOM Olle
2001
SWE
+8.80
100.71
35
MALKER Filip
2004
SWE
+8.88
101.31
36
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
+9.18
103.58
37
SVENSSON Isac
2003
SWE
+9.55
106.37
38
LINDSTEDT NYBERG Tor
2003
SWE
+10.63
114.53
39
SCOTT Vilgot
2003
SWE
+11.14
118.38
40
SVELANDER Simon
2004
SWE
+11.79
123.29
41
NILSSON Adam K
2002
SWE
+12.57
129.18
42
OESTERBERG Lowe
2004
SWE
+20.18
186.66
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ZACKRISSON Alvin
2004
SWE
BARTH Andreas
1999
SWE
HELSEN Oscar
2003
SWE
WRENKLER Adam
2002
SWE
LASMARIAS Anton
2001
SWE
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
MALMBERG Oscar
2003
SWE
ALFREDSON Johannes
2000
SWE
JORAELV Filip
2001
SWE
HELLSTEN Olle
2004
SWE
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
OEHMAN Lowe
2004
SWE
LARSSON Albin
2004
SWE
WIDMARK Per
2002
SWE
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
UHLIR Max
2004
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
LANDER Linus
2002
SWE
NYBERG Emil
2003
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
OEHMAN Isak
1999
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
WISEN Christopher
1992
SWE
LOEF Max
1997
SWE
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
ALM Alexander
2001
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run