official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HAAKANSSON FERMBAECK Elsa
1998
SWE
1:18.55
18.95
2
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
+0.44
22.98
3
FREDRICSSON Evelina
1999
SWE
+0.53
23.81
4
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+1.13
29.31
5
HENNING Emelie
1999
SWE
+1.20
29.95
6
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
+1.22
30.13
7
MARTELLEUR Hedda
2001
SWE
+1.28
30.68
8
OLSSON Lisa
1998
SWE
+1.31
30.96
9
DIGERFORS Julia
2001
SWE
+1.34
31.23
10
DAHLIN Agnes
1999
SWE
+1.40
31.78
11
CEDER Liv
2001
SWE
+1.47
32.42
12
LARSSON NATHHORST Hanna
2001
SWE
+2.42
41.13
13
LINDSTROEM Sara
1999
SWE
+2.78
44.43
14
BROMEE Ella
2000
SWE
+2.86
45.17
15
BAUER Alexandra
1998
SWE
+3.44
50.48
16
CANDERT Ida
2001
SWE
+3.46
50.66
17
HOLMBERG Matilda
1998
SWE
+3.75
53.32
18
RIBRANT Mikaela
1999
SWE
+3.96
55.25
19
BERGMAN Linnea
1999
SWE
+3.99
55.52
20
ROBERT Ellen
2001
SWE
+4.06
56.16
21
ANDERSSON LIE Wilma
1998
SWE
+5.33
67.81
22
KLING ANDERSSON Ebba
2000
SWE
+5.88
72.85
23
STENBERG Amanda
1997
SWE
+6.39
77.52
24
PIERRE Nellie
1998
SWE
+6.48
78.35
25
PERSSON Klara
2001
SWE
+7.16
84.58
26
PETTERSON Elin
2000
SWE
+7.73
89.80
27
DALKARL Victoria
1999
FIN
+8.00
92.28
28
EINEBORG-SCHOEN Olivia
2001
SWE
+8.47
96.59
29
WREDMARK Ofelia
2001
SWE
+8.56
97.41
30
ROSEN Saga
2001
SWE
+9.13
102.64
31
BAECCMAN Elin
2001
SWE
+9.54
106.39
32
BERGSTRAND Tindra
2001
SWE
+9.58
106.76
33
UTTERSTROEM Emelie
1999
SWE
+10.78
117.76
34
LARSSON Angelika
2000
SWE
+12.27
131.42
35
BAAGHOLT Josefine
1998
SWE
+12.34
132.06
36
GUNNARSSON Ylva
1996
SWE
+12.92
137.38
37
THORWID Alice
1999
SWE
+13.18
139.76
38
NORDSTROEM Julia
2001
SWE
+13.28
140.68
39
RYBERG Moa
2000
SWE
+13.35
141.32
40
PETTERSSON Josefin
2000
SWE
+15.78
163.59
41
AGER Wilda
2001
SWE
+17.48
179.17
42
HJARTARDOTTIR Eira
2001
SWE
+18.76
190.91
43
LARSSON Linn
2001
SWE
+20.33
205.30
44
OLOFSSON Signe
2001
SWE
+25.05
248.56
Did not finish 2nd run
LUNDHOLM Lova
2001
SWE
ENGSTRAND Amanda
2000
SWE
ARNESSON Moa
2001
SWE
JANSSON Emma
2000
SWE
BUCHREITZ LAURSEN Nikoline
2000
SWE
RUDH Elin
2001
SWE
BENGTSSON Wilma
2000
SWE
ANDERSSON Filippa
1999
SWE
PEJOK Alina
1999
SWE
SOLHAUG Maria Fernanda
2001
NOR
THURMANN-MOE Vaar Havnes
1998
NOR
SCHWALBE Alexandra
2000
SWE
MAGNUSSON Klara
2000
SWE
BRUVOLL Trine
2000
NOR
RYNLID Lina
2000
SWE
KANDELL Tilde
2001
SWE
STARROST Cemine
1999
SWE
OEGREN Moa
2000
SWE
ARLEDAL Emma
1998
SWE
COLLOMBIN Tyra
1997
CAN
BOSTROM Lisa
1999
FIN
TOIVIAINEN Julia
1998
FIN
KERVEN Michelle
1998
SWE
CLEMENTSON Moa
2000
SWE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GOUMAS Athena
2001
SWE
CASSANO Alexandra
2000
SWE
KRYPSJOE Mathilda
2001
SWE
SVENINGSSON Lovisaa
2001
SWE
SVENINGSSON Filippa
1999
SWE
MOLNSTRAND Ramona
2001
SWE
JENSSEN Andrine
1999
NOR
AHLENIUS Linn
2000
SWE
ALENIUS Tova
2000
SWE
FRANSSON Hanna
1998
SWE
FROELANDER Florentina
2000
SWE
ENEQVIST Ebba
2000
SWE
BAECKFORS Odessa
2000
SWE
KRISTENSEN Hanna
1999
NOR
HERTZBERG Anna
2001
SWE
ANDERSSON Madeleine
2001
SWE
NEJDERYD Moa
1998
SWE
LINDBERG Ronja
1999
SWE
MERISALO Heidi
1999
FIN
EDVINSSON Matilda
1999
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run