official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
1:32.78
70.86
2
RIEDERER Raphael
2001
AUT
+0.39
76.58
3
MEISSL Christoph
2000
AUT
+0.51
78.34
4
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+0.69
80.97
5
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+1.33
90.36
6
WIESER Vincent
2002
AUT
+1.34
90.50
7
MAIR Pascal
2000
AUT
+1.39
91.24
8
POMBERGER Alexander
1995
AUT
+1.48
92.55
9
LEP Marcel
2000
AUT
+1.55
93.58
10
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
+1.62
94.61
11
KACIC Maximilian
2000
AUT
+1.86
98.12
12
GAYDON CURTILLET Victor
1999
FRA
+1.95
99.44
13
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+1.98
99.88
14
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+2.03
100.62
15
STARK Florian
2001
AUT
+2.47
107.07
16
BANFI Pablo
2001
FRA
+2.82
112.20
17
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+2.91
113.52
18
BROSCHEK Lukas
2002
AUT
+2.96
114.25
19
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+3.00
114.83
20
BACHLER Fabian
2001
AUT
+3.11
116.45
21
PUTZ Michael
2001
AUT
+3.24
118.35
22
GUEM Franz
2001
AUT
+3.29
119.09
23
GRATZER Daniel
2001
AUT
+3.32
119.53
24
REICHENBACH Fabian
2001
AUT
+3.46
121.58
25
GASSER Lukas
2001
AUT
+3.51
122.31
26
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
+3.59
123.48
27
ANDREATTA Claudio
2000
AUT
+3.67
124.66
28
WALCH Martin-Luis
2003
AUT
+3.69
124.95
29
LUSSNIG Nicolas
2001
AUT
+3.77
126.12
30
SILVESTRE Paul
2003
FRA
+3.88
127.73
31
PLATTER Jonas
2000
SWE
+4.00
129.49
32
WILLS Angus
1999
GBR
+4.07
130.52
33
FLEISCHMANN Matteo
2002
AUT
+4.16
131.84
34
KOCH Florian
2001
AUT
+4.22
132.72
35
WALCH Fabio
2003
AUT
+4.29
133.74
36
BERTHET Matteo
2001
FRA
+4.33
134.33
37
ETTL Michael
2003
AUT
+4.40
135.36
38
SANITRAR Jan
2001
SVK
+4.47
136.38
39
NEUKOM Simeon
2001
LIE
+4.74
140.34
40
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
+4.86
142.10
41
BARTOLOME Alexander
2001
AUT
+4.95
143.42
42
OPPENEDER Alexander
2002
AUT
+5.08
145.32
43
HOLMES Robert
2002
GBR
+5.19
146.94
44
KIRCHEBNER Kevin
2002
AUT
+5.38
149.72
45
BICH Tino
2003
FRA
+5.64
153.53
46
WACHTER Lukas
2002
AUT
+5.83
156.32
47
SAGER Gianluca
2002
AUT
+5.97
158.37
48
MILATA Jiri
2000
CZE
+7.27
177.43
49
MOEHRING Roy
1999
NED
+7.39
179.19
50
GRUBER Markus
2003
AUT
+7.66
183.14
51
NADERHIRN Quirin
2003
AUT
+7.76
184.61
52
JAEGER Lukas
2002
AUT
+8.25
191.79
53
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
+8.47
195.02
54
WEGERER Claudio
2002
AUT
+8.67
197.95
55
CONG Liang
1997
CHN
+10.55
225.51
56
FILIAK Taras
2002
UKR
+11.14
234.15
57
WANG Jisen
1996
CHN
+13.33
266.26
58
JIANG Han
1998
CHN
+13.77
272.71
Did not finish 2nd run
GREBER Jakob
2003
AUT
BREITFUSS Alexander
2003
AUT
RAINER Thomas
2003
AUT
AUFSCHNAITER Anton
2000
AUT
MITTERSTEINER Christopher
2003
AUT
WALDER David
2003
AUT
MAYRHOFER Maximilian
2000
AUT
LOTTER Valentin
2002
AUT
KAISER Manuel
2003
AUT
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
VALEK Jakub
2002
SVK
KUMMERER Niklas
2002
AUT
BOECK Kilian
2002
AUT
VAUGHTON Max
1999
GBR
SAGMEISTER Felix
2001
AUT
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
TRITSCHER Luis
2002
AUT
AZNOH Rok
2002
SLO
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
SCHRANZ Lukas
2003
AUT
THORDARSON Georg Fannar
1999
ISL
EHRENMUELLER David
2002
AUT
UNTERBERGER Clemens
2003
AUT
KRELJ Rozle
2002
SLO
NETZER Elias
2002
AUT
HROVATH David
2002
AUT
SESLAR Andraz
2003
SLO
THURNER Markus
2001
AUT
LOTRIC Bine
2002
SLO
KLAMMER Fabian
2002
AUT
SCHIESTL Markus
2002
AUT
LASOK Adam
2001
SVK
STOJANOVIC Rok
2002
SLO
BESSON Victor
1999
FRA
SULZER Gregor
1995
AUT
KRIZAJ Martin
2002
SLO
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
FLEISCH Simon
2000
AUT
HACKER Felix
1999
AUT
GARTNER Anze
2001
SLO
SKOREPA Jan
1996
CZE
OPETNIK Moritz
1998
AUT
Did not finish 1st run
Did not start 1st run