official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MATHERS Jeremy
2001
USA
1:37.74
37.88
2
SNYDER Bennett
2001
USA
+0.55
41.99
3
O BRIEN Preston
2001
USA
+1.37
48.11
4
HILL Dawson
1999
CAN
+5.33
77.69
5
MOZEN Isaac
2001
USA
+5.73
80.68
6
STOCK Lucas
2002
AUT
+5.83
81.42
7
ROGERS Jakob
2003
USA
+6.82
88.82
8
NARDONE Joshua
2002
USA
+6.99
90.09
9
YATES Dawson
2000
CAN
+8.50
101.36
10
LEITNER Brandon
2002
USA
+8.86
104.05
11
QUIST Eli
2002
USA
+8.99
105.02
12
HAGEN Grant
2003
USA
+9.84
111.37
13
SWALLOW Dalton
2001
USA
+9.97
112.34
14
POLSTER Tay
2003
USA
+10.01
112.64
15
DEXTER William
2001
USA
+10.47
116.08
16
SHKLOVSKI Gregory
2003
USA
+10.50
116.30
17
KLINKENBERG Anders
2001
USA
+10.99
119.96
18
WALKER Jonny
2003
USA
+12.42
130.64
19
TURNER Teagan
2003
USA
+12.58
131.84
20
GOWE Nathan
2003
USA
+13.16
136.17
21
BOWER Zachary
2003
USA
+13.50
138.71
22
GANDINI Alessandro
2001
ITA
+13.78
140.80
23
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
+13.94
141.99
24
MCCLURE Yuri
1998
USA
+14.08
143.04
25
HARLOW Zachary
2002
USA
+14.19
143.86
26
ROMANZI Cooper
2003
USA
+14.79
148.34
27
MESSNER Chilli
2002
USA
+15.57
154.17
28
LANE Conner
2001
USA
+15.60
154.39
29
LARIMER Max
2001
USA
+20.44
190.54
30
BLACK Garett
1996
USA
+21.70
199.95
31
PULLEN Tommy
2002
USA
+27.14
240.58
32
WEBB Luke
2003
USA
+28.66
251.94
33
SCHLOPY Mason
2003
USA
+29.36
257.16
34
PACE Gabriel
2003
USA
+30.44
265.23
35
GOSS Harrison
1998
USA
+33.33
286.81
36
BROUGHER Gregoire
2001
USA
+42.22
353.21
37
KELLY Max
2002
USA
+46.12
382.34
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
WILEY Cooper
2002
USA
CHILDRESS Jack
2003
USA
LAWSON Aden
2002
USA
PARCO Carson
2003
USA
HORSLEY Finn
2002
USA
GRIES Connor
2003
USA
CARTER Rylan
2002
USA
WALSH Jimmy
2003
USA
WEAVER T J
2003
USA
DALTON Luc
2001
USA
LEWISON William
2002
USA
LEAR Evan
2003
USA
MALLINEN Finn
2002
USA
ANDERSON Tyler
2003
USA
PARSONS Zack
2002
USA
PAQUETTE William
2001
CAN
AMON-FRANCESCHI Bruno
2001
USA
SEAVER Eli
2001
USA
SMITH Oliver
2002
USA
RIES Sasha
2002
USA
TRAVIS Gunnar
2003
USA
LOUCHHEIM Carter
2002
USA
TESLAA Tommy
2001
USA
LINDSTROM Ridley
2002
USA
REGELBRUGGE Charlie
2001
USA
HORRIGAN Colin
2002
USA
COX Samuel
2001
USA
SNYDER Charlie
2002
USA
HERHUSKY Ryan
2003
USA
FISCHER Bennet
2002
USA
BARNWELL Gunnar
2001
USA
SCHAEDE Jack
2002
USA
LEFEVRE Cassell
2001
USA
BROWN Benny
2003
USA
HISLOP Sam
2002
USA
EID Hunter
2001
USA
BOWERS Jack
2000
USA
PARAZETTE Oliver
2002
USA
GROSSMAN Buey
2002
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run