official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HANSSON William
2001
SWE
1:43.67
17.66
2
JUNG Donghyun
1988
KOR
+0.07
18.15
3
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+0.12
18.50
4
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+0.24
19.35
5
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.33
19.98
6
KATO Seigo
1998
JPN
+1.06
25.12
7
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+1.47
28.01
8
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+1.82
30.48
9
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+1.92
31.18
10
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+1.93
31.25
11
HYSKA Martin
1994
SVK
+1.98
31.60
12
LAINE Tormis
2000
EST
+2.18
33.01
13
HONG Dongkwan
1995
KOR
+2.19
33.08
14
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+2.36
34.28
15
KIM Hyeontae
1990
KOR
+2.65
36.32
16
JUNG Minsik
1997
KOR
+2.90
38.08
17
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+3.15
39.84
18
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+3.53
42.52
19
SEINO Koyu
1993
JPN
+3.82
44.56
20
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+5.26
54.70
21
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+5.33
55.19
22
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+5.36
55.40
23
TOMII Taiga
1998
JPN
+5.38
55.54
24
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
+5.69
57.73
25
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
+6.27
61.81
26
FUJIYOSHI Ren
1998
JPN
+6.79
65.47
27
SATO Shintaro
1996
JPN
+6.85
65.89
28
ISHIJIMA Yuichiro
2000
JPN
+7.77
72.37
29
AIHARA Taro
1999
JPN
+7.90
73.29
30
KUBOTA Taku
1998
JPN
+8.31
76.18
31
KATAYAMA Ryoma
2003
JPN
+9.42
83.99
32
MASUDO Yuma
2000
JPN
+9.66
85.68
33
AOKI Rion
2002
JPN
+15.65
127.86
Did not qualify for 2nd run
YAMAISHI Kanato
2003
JPN
OTSU Ayumu
2003
JPN
FUNAMOTO Arata
2003
JPN
AZEGAMI Shotaro
2003
JPN
LIAN Jinhua
2001
CHN
GAO Qun
1996
CHN
LIU Juntong
2002
CHN
HO Ping-Jui
1998
TPE
ISHIZUKA Koshiro
2002
JPN
KOSE Yamato
1998
JPN
CHIN Han
2001
KOR
CHOI Min-seok
2000
KOR
MIYAZAKI Yu
2000
JPN
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
TAKAGI Togo
2001
JPN
SATORI Kazuki
2001
JPN
SHIMAMURA Tatsuya
2000
JPN
YOSHIDA Kaimu
2000
JPN
PELTOLA Olli
1998
FIN
MATSUURA Shotaro
1998
JPN
KIMISHIMA Ohra
2002
JPN
YOSHIDA Shunta
1999
JPN
Did not finish 2nd run
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
SATO Taiga
2001
JPN
SATO Shintaro
2001
JPN
TERASHIMA Eisuke
1999
JPN
HAMABE Hiromu
1999
JPN
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
SHIMADA Kento
1998
JPN
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
HABDAS Piotr
1998
POL
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
SHIN Masanori
1993
JPN
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
JONSSON William
2001
SWE
MITSUI Kyohei
1993
JPN
LEE Han-Hee
1997
KOR
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
FALAT Matej
1993
SVK
WASMEIER Lukas
1994
GER
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
JASICZEK Michal
1994
POL
PARK Je-yun
1994
KOR
NARITA Hideyuki
1993
JPN
TREMMEL Anton
1994
GER
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
AOKI Yamato
2003
JPN
ZHAO Shuyang
2002
CHN
MIYAJIMA Taiyo
2003
JPN
ZHAO Jianqing
2002
CHN
HASHIMOTO Izumi
1997
JPN
SHIMADA Kazuki
2000
JPN
TAKAYAMA Shintaro
1999
JPN
GIM Kun-Hui
2000
KOR
YOKOKAWA Satoru
1999
JPN
HASEGAWA Ryotaro
1997
JPN
INOMATA Shun
1997
JPN
KONNO Chikara
2000
JPN
KIM Jonghwan
2001
KOR
FIOL Sebastien
1998
SUI
KOBAYASHI Hiroto
1999
JPN
YAHATA Yuzuki
1999
JPN
GOTO Yushi
1997
JPN
MIKAMI Taiga
1998
JPN
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
RHEE Dong Geun
1994
KOR
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
SATO Ryuma
1999
JPN
NAKAMURA Shun
1995
JPN
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run