official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
2:20.92
15.00
2
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+0.35
17.51
3
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+0.43
18.08
4
FALGOUX Remy
1996
FRA
+0.64
19.59
5
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
+0.79
20.66
6
DORNER Thomas
1998
AUT
+0.97
21.95
7
MAES Sam
1998
BEL
+1.05
22.53
8
BUGNARD Pierre
1993
SUI
+1.09
22.81
9
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+1.25
23.96
10
VEISTEN Patrick Haugen
1994
NOR
+1.62
26.61
11
NANI Roberto
1988
ITA
+1.63
26.68
12
TORSTI Samu
1991
FIN
+1.68
27.04
13
MEISEN Bastian
1996
GER
+1.75
27.54
14
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+1.77
27.69
15
BISSIG Semyel
1998
SUI
+1.90
28.62
16
MONSEN Marcus
1995
NOR
+1.93
28.83
17
SETTE Daniele
1992
SUI
+1.95
28.98
18
JENAL Sandro
1992
SUI
+2.08
29.91
19
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
+2.10
30.05
20
SORIO Daniele
1994
ITA
+2.31
31.56
21
SPARR Maurus
1998
SUI
+2.34
31.77
22
STAUBITZER Benedikt
1990
GER
+2.55
33.28
23
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+2.84
35.35
24
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+2.96
36.21
25
BORGNAES Christian
1996
AUT
+3.01
36.57
26
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+3.04
36.79
27
GUILLOT Victor
1996
FRA
+3.17
37.72
28
GRATZ Fabian
1997
GER
+3.20
37.93
29
ISHII Tomoya
1989
JPN
+3.34
38.94
30
KATO Seigo
1998
JPN
+3.60
40.80
31
ILIANO Nicholas
1992
SUI
+3.65
41.16
32
SIMONET Livio
1998
SUI
+3.66
41.23
33
PLOIER Andreas
1997
AUT
+4.02
43.81
34
COLLOMBET Ryan
1998
FRA
+4.09
44.31
35
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
+4.10
44.39
36
KINDEM Kaspar
2000
NOR
+4.27
45.60
37
SJOBERG Marlon
1997
FIN
+4.33
46.03
38
FIVEL Sacha
1998
FRA
+4.53
47.47
39
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+4.55
47.61
40
LAIDLAW Harry
1996
AUS
+4.67
48.47
41
FISCHBACHER Marco
1997
SUI
+4.68
48.54
42
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
+4.99
50.76
43
PARAND Loevan
1999
FRA
+5.30
52.99
44
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+5.70
55.85
45
ZURBRIGGEN Elia
1990
SUI
+5.86
57.00
46
CANINS Matteo
1998
ITA
+5.92
57.43
47
ROEISLAND Max
1994
NOR
+6.08
58.58
48
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+7.12
66.03
Did not qualify for 2nd run
MOLLARD Leo
2000
FRA
LOPEZ Theo
2000
FRA
NORAZ Tony
2000
FRA
DUCROS Leo
2001
FRA
PIOLAINE Adrien
2000
FRA
JONSSON Carl
2000
SWE
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
TUAIRE Louis
1999
FRA
LEHTO Elian
2000
FIN
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
GRAMMEL Anton
1998
GER
BRONDEX Alexis
1996
FRA
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run