official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BONVIN Anthony
1994
SUI
1:42.13
12.41
2
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+0.63
16.91
3
KUONEN Lars
1995
SUI
+1.22
21.13
4
SPIK Jakob
1994
SLO
+1.28
21.56
5
WALCH Magnus
1992
AUT
+1.29
21.63
6
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
+1.71
24.63
7
HACKER Felix
1999
AUT
+1.75
24.92
8
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+1.84
25.56
9
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
+1.85
25.63
10
SPARR Maurus
1998
SUI
+2.15
27.78
11
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+2.25
28.49
11
SINNESBERGER Thierry
1995
SUI
+2.25
28.49
13
VERBEKE Tom
1997
BEL
+2.36
29.28
14
KUNZ Florian
2000
SUI
+2.47
30.06
15
DORN Carlo
1998
GER
+2.60
30.99
16
BOISSET Arnaud
1998
SUI
+2.66
31.42
17
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
+2.78
32.28
18
DOBLER Yannik
1997
SUI
+2.84
32.71
19
KUNZ Delio
1999
SUI
+2.87
32.92
20
CHABLOZ Yannick
1999
SUI
+2.88
33.00
21
ROGENTIN Silvano
1998
SUI
+2.96
33.57
22
METTLER Josua
1998
SUI
+3.13
34.78
23
ZIPPERT Lukas
1998
SUI
+5.78
53.72
24
OEHRLI Joel
1998
SUI
+6.47
58.66
25
GENASCI Kevin
1999
SUI
+6.81
61.09
26
VON ALLMEN Franjo
2001
SUI
+6.82
61.16
27
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
+7.03
62.66
28
HERRMANN Luc
2000
SUI
+7.30
64.59
29
BISSIG Yannick
1999
SUI
+7.60
66.73
30
MOSER Andri
2001
SUI
+7.99
69.52
31
ADANK Gian
2001
SUI
+8.95
76.38
32
GIGER Marco
2000
SUI
+9.14
77.74
33
ABPLANALP Kilian
2002
SUI
+10.77
89.39
34
BRUEGGER Michel
2002
SUI
+11.63
95.54
35
KAMER Mario
2001
SUI
+12.61
102.54
36
BAYL Noah
2001
SUI
+12.91
104.69
37
ZYBACH Luca Yannic
2002
SUI
+13.12
106.19
38
HERRMANN Livio
2002
SUI
+14.30
114.62
39
STYNER Gabriel
2000
SUI
+24.44
187.10
40
ACKERMANN Arne
1998
SUI
+26.24
199.97
41
MANI Luca
1998
SUI
+1:36.65
703.24
Did not finish 2nd run
FILLI Nino
2001
SUI
PALLY Nico
2001
SUI
ACKERMANN Lars
2000
SUI
VON GRUENIGEN Lian
2001
SUI
RODUIT Luc
2002
SUI
WEITERING Lucas
2001
SUI
OTT Elias
2000
SUI
BAEHLER Jann
2000
SUI
ZULAUF Gael
2000
SUI
OTT Dominic
2000
SUI
BLOM Morris
2000
SUI
FUMEAUX Benoit
1999
SUI
BUESCHLEN Dario
1999
SUI
SPOERRI Nick
2000
SUI
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
RUELAND Simon
1997
AUT
LUETOLF Joel
2000
SUI
BISSIG Semyel
1998
SUI
LETITRE Theo
1997
FRA
ALAERTS Kai
1989
BEL
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SCHAER Lars
2002
SUI
KIRCHMAYER Robin
2002
SUI
MANZ Mattia
2002
SUI
LAINO Peter
2001
SUI
PINI Nicola
2002
SUI
POLINELLI Luca Yannic
2002
SUI
VERAGUTH Andrin
2000
SUI
BOCHATAY Benoit
2002
SUI
WINZAP Mike
1999
SUI
BALLARIN Mattia
2000
SUI
STOFFEL Ralf
2002
SUI
STERN Francesco
2001
SUI
FONTAINE Nicolas
2002
SUI
MICHAEL Curo
1999
SUI
OESTER Kevin
2001
SUI
REIBENSCHUH Tim
2000
SUI
REISER Nando
2002
SUI
ENGLER Timon
2000
SUI
TORTAJADA BAUTISTA Adrian
2000
SUI
DARMS Tgasper
1998
SUI
BLEULER Quirin
2000
SUI
UNTERSANDER Romano
2001
SUI
ZURBRUEGG Sandro
2002
SUI
WOLF Marco
1999
SUI
CADONAU Didier
1998
SUI
CORTHAY Emric
2001
SUI
WYLER Eric
2001
SUI
GINI Silvano
2002
SUI
FIOL Sebastien
1998
SUI
VON SIEBENTHAL Patrick
2001
SUI
GUETTINGER Basil
2000
SUI
MANI Yanick
1999
SUI
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
BOEHM Gianluca
2000
SUI
KIPPEL Dionys
1998
SUI
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
GRUENENWALD Matthias
1999
SUI
HACKER Pirmin
1996
AUT
ITEN Matthias
1999
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run