official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
1:35.33
69.11
2
MEISSL Christoph
2000
AUT
+0.33
73.82
3
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+0.67
78.67
4
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+0.77
80.09
4
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
+0.77
80.09
6
RIEDERER Raphael
2001
AUT
+0.94
82.52
7
AZNOH Rok
2002
SLO
+0.99
83.23
8
WIESER Vincent
2002
AUT
+1.47
90.08
9
MAIR Pascal
2000
AUT
+1.62
92.22
10
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
+1.64
92.51
11
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+1.65
92.65
12
GASSER Lukas
2001
AUT
+1.75
94.08
13
BANFI Pablo
2001
FRA
+1.79
94.65
14
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+1.81
94.93
15
WILLS Angus
1999
GBR
+2.22
100.78
16
GAYDON CURTILLET Victor
1999
FRA
+2.53
105.20
17
BACHLER Fabian
2001
AUT
+2.55
105.49
18
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+2.60
106.20
19
LOTTER Valentin
2002
AUT
+2.70
107.63
20
KOCH Florian
2001
AUT
+2.92
110.77
21
POMBERGER Alexander
1995
AUT
+3.02
112.19
22
GREBER Jakob
2003
AUT
+3.18
114.48
23
ANDREATTA Claudio
2000
AUT
+3.20
114.76
24
RAINER Thomas
2003
AUT
+3.21
114.90
25
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+3.32
116.47
26
PICCARD Eliott
2000
FRA
+3.42
117.90
27
STARK Florian
2001
AUT
+3.51
119.18
28
AUFSCHNAITER Anton
2000
AUT
+3.60
120.47
29
BARTOLOME Alexander
2001
AUT
+3.75
122.61
29
KUMMERER Niklas
2002
AUT
+3.75
122.61
31
PLATTER Jonas
2000
SWE
+3.90
124.75
31
PUTZ Michael
2001
AUT
+3.90
124.75
33
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
+3.97
125.75
34
ROMANET PERROUX Julien
1999
FRA
+4.00
126.17
35
GUEM Franz
2001
AUT
+4.05
126.89
36
WALCH Martin-Luis
2003
AUT
+4.22
129.31
37
WALDER David
2003
AUT
+4.51
133.45
38
GRATZER Daniel
2001
AUT
+4.52
133.59
39
VAUGHTON Max
1999
GBR
+4.59
134.59
40
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
+4.76
137.02
41
MILATA Jiri
2000
CZE
+4.90
139.01
42
SANITRAR Jan
2001
SVK
+4.93
139.44
43
SAGMEISTER Felix
2001
AUT
+5.76
151.28
44
KIRCHEBNER Kevin
2002
AUT
+5.78
151.57
45
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+5.85
152.57
46
BINNA Felix
2000
AUT
+5.98
154.42
47
FLEISCHMANN Matteo
2002
AUT
+6.11
156.28
48
NETZER Elias
2002
AUT
+6.44
160.98
49
SCHRANZ Lukas
2003
AUT
+6.79
165.98
50
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
+6.97
168.55
51
SAGER Gianluca
2002
AUT
+7.01
169.12
52
KAISER Manuel
2003
AUT
+7.14
170.97
53
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+7.16
171.26
54
NADERHIRN Quirin
2003
AUT
+8.33
187.95
55
RINDLER Benjamin
2002
AUT
+8.96
196.94
56
FILIAK Taras
2002
UKR
+9.19
200.22
57
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
+10.02
212.06
58
OPPENEDER Alexander
2002
AUT
+11.56
234.03
59
WANG Jisen
1996
CHN
+13.30
258.85
60
JIANG Han
1998
CHN
+13.77
265.56
61
GMEINBAUER Elias
2003
AUT
+14.19
271.55
Did not finish 2nd run
SILVESTRE Paul
2003
FRA
BICH Tino
2003
FRA
WALCH Fabio
2003
AUT
MOEHRING Roy
1999
NED
NEUKOM Simeon
2001
LIE
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
WACHTER Lukas
2002
AUT
CONG Liang
1997
CHN
REICHENBACH Fabian
2001
AUT
HOLMES Robert
2002
GBR
HAID Fabian
2001
AUT
MAYRHOFER Maximilian
2000
AUT
BOECK Kilian
2002
AUT
JAEGER Lukas
2002
AUT
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
BERTHET Matteo
2001
FRA
BROSCHEK Lukas
2002
AUT
LUSSNIG Nicolas
2001
AUT
Did not start 2nd run
THORDARSON Georg Fannar
1999
ISL
UNTERBERGER Clemens
2003
AUT
MITTERSTEINER Christopher
2003
AUT
HROVATH David
2002
AUT
SESLAR Andraz
2003
SLO
LOTRIC Bine
2002
SLO
EHRENMUELLER David
2002
AUT
STOJANOVIC Rok
2002
SLO
BESSON Victor
1999
FRA
KOULA Jan
2000
CZE
SKOREPA Jan
1996
CZE
SULZER Gregor
1995
AUT
HACKER Felix
1999
AUT
Did not finish 1st run
BREITFUSS Alexander
2003
AUT
LEEK David
2000
NED
ETTL Michael
2003
AUT
FIALA Jan
2003
CZE
KRELJ Rozle
2002
SLO
BOECK Niklas
2003
AUT
GRUBER Markus
2003
AUT
VALEK Jakub
2002
SVK
THURNER Markus
2001
AUT
SEIDLER Ralph
2002
AUT
WEGERER Claudio
2002
AUT
LASOK Adam
2001
SVK
KRIZAJ Martin
2002
SLO
GARTNER Anze
2001
SLO
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
KACIC Maximilian
2000
AUT
OPETNIK Moritz
1998
AUT
LEP Marcel
2000
AUT
FLEISCH Simon
2000
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run