official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HROVAT Meta
1998
SLO
1:46.14
6.00
2
SCHMOTZ Marlene
1994
GER
+0.20
7.38
3
STOFFEL Elena
1996
SUI
+0.24
7.65
4
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
+0.39
8.68
5
GRITSCH Franziska
1997
AUT
+0.40
8.75
6
PETERLINI Martina
1997
ITA
+0.44
9.03
7
WIKSTROEM Emelie
1992
SWE
+0.45
9.09
7
BISSIG Carole
1996
SUI
+0.45
9.09
9
NORBYE Kaja
1999
NOR
+0.55
9.78
10
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
+0.56
9.85
11
FERK Marusa
1988
SLO
+0.58
9.99
12
DVORNIK Neja
2001
SLO
+0.65
10.47
13
CHABLE Charlotte
1994
SUI
+0.66
10.54
14
HAAKANSSON FERMBAECK Elsa
1998
SWE
+0.71
10.88
15
DUBOVSKA Martina
1992
CZE
+0.89
12.12
15
LORENZ Bernadette
1998
AUT
+0.89
12.12
17
RASK Sara
2000
SWE
+0.93
12.40
18
DANIOTH Aline
1998
SUI
+0.96
12.60
19
AZZOLA Michela
1991
ITA
+0.99
12.81
20
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
+1.01
12.95
21
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
+1.11
13.63
22
KOECK Hannah
1994
AUT
+1.14
13.84
23
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
+1.16
13.98
24
SLOKAR Andreja
1997
SLO
+1.25
14.60
25
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+1.27
14.73
26
GOOD Nicole
1998
SUI
+1.32
15.08
27
FORNI Josephine
1994
FRA
+1.71
17.76
28
SKJOELD Maren
1993
NOR
+3.10
27.32
29
PERRUCHON Martina
1996
ITA
+3.52
30.21
30
TSCHURTSCHENTHALER Vera
1997
ITA
+3.59
30.69
31
OSTLER Martina
1998
GER
+3.75
31.79
31
LINGG Charlotte
1999
SUI
+3.75
31.79
33
SARACCO Carlotta
1999
ITA
+4.91
39.77
34
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
+4.99
40.32
35
KERVEN Michelle
1998
SWE
+5.43
43.35
36
GRILL Lisa
2000
AUT
+6.49
50.64
37
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
+7.71
59.03
38
MACHERET Valentine
1998
SUI
+8.33
63.29
39
GULLI Anita
1998
ITA
+12.42
91.42
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
KROKHINA Sofia
1999
RUS
BARUZZI FARRIOL Francesca
1998
ARG
LOIPETSSPERGER Lisa Marie
2000
GER
MANGOLD Luisa
2000
GER
UNTERHOLZNER Petra
1999
ITA
BEKKESTAD Kristiane
1998
NOR
PYKALAINEN Erika
2001
FIN
DUPASQUIER Amelie
1999
SUI
HENNING Emelie
1999
SWE
PAU Nuria
1994
ESP
ZUERCHER Lara
1995
SUI
EGLOFF Selina
2001
SUI
TKACHENKO Ekaterina
1995
RUS
DYGRUBER Michaela
1995
AUT
GORNOSTAEVA Anastasia
1999
RUS
KORPIO Nella
1999
FIN
ANDO Asa
1996
JPN
SHKANOVA Maria
1989
BLR
ROSSETTI Marta
1999
ITA
BUCIK Ana
1993
SLO
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BRAND Nora
2000
GER
LOKAR Katja
1996
SLO
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
LAMURE Marie
2001
FRA
MOOSER Norina
2000
SUI
ESCANE Doriane
1999
FRA
FIORANO Jasmine
1995
ITA
BOEUF Johanna
1997
FRA
HONKANEN Riikka
1998
FIN
JANSSON Louise
1995
SWE
ESPOSITO Ninon
1996
FRA
FILSER Andrea
1993
GER
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
LIVK Klara
1994
SLO
HILZINGER Jessica
1997
GER
HUBER Katharina
1995
AUT
Did not start 1st run