official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FALAT Matej
1993
SVK
1:40.91
35.08
2
HYSKA Martin
1994
SVK
+0.67
39.93
3
REVUCKY Samuel
1999
SVK
+1.32
44.63
4
KLIMA Adam
2001
CZE
+1.68
47.23
5
BALAZ Filip
2001
SVK
+2.29
51.65
6
ADAMS Jack
1998
AUS
+2.79
55.26
7
SANITRAR Jan
2001
SVK
+2.92
56.20
8
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
+3.06
57.22
9
PAVELKA Kristian
2001
SVK
+3.69
61.77
10
URY Balint
2003
HUN
+4.40
66.91
11
VRZGULA Vaclav
1992
CZE
+4.59
68.28
12
KOMSIC Dario
2000
CRO
+4.80
69.80
13
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
+4.92
70.67
14
ZVEJNIEKS Davis
1998
LAT
+5.58
75.45
15
POKORNY Martin
2001
CZE
+5.65
75.95
16
MITAN Juliusz
1999
POL
+5.94
78.05
17
KLEIN Vaclav
2002
SVK
+6.50
82.10
18
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
+7.40
88.61
19
LINHART Adam
2002
CZE
+8.18
94.26
20
MILATA Jiri
2000
CZE
+9.31
102.43
21
BOTKA Timo
2003
SVK
+10.46
110.75
22
MOZOLA Ondrej
1997
SVK
+11.00
114.66
23
ZAKRZEWSKI Jan
2003
POL
+11.06
115.09
24
PODOBEDOV Maksymilian
2001
UKR
+11.96
121.60
25
BROWARSKI Piotr
2003
POL
+12.32
124.20
26
BARICA Jan
1993
SVK
+12.48
125.36
27
BESZTERCZEY Kristof
2003
HUN
+14.79
142.07
28
SINTAK Jakub
2002
CZE
+15.50
147.21
29
SOROKMANIUK Illia
2001
UKR
+15.61
148.01
30
KANOVITS Alexander
2003
SVK
+16.29
152.92
31
FERRAR William
1998
NZL
+16.47
154.23
32
BUDZ Blazej
2003
POL
+16.53
154.66
33
KIRBATOV Illia
2001
UKR
+16.68
155.75
34
PRIGANC Richard
2003
SVK
+19.20
173.98
35
VOLEK Jindrich
2002
CZE
+19.71
177.67
36
STEFEK Zdenek
1999
CZE
+22.60
198.57
37
VOZAR Gabriel Lucas
2003
SVK
+25.23
217.60
38
PETRIK Kristof
2003
SVK
+27.37
233.08
Did not finish 2nd run
KOPIA Maksymilian
2003
POL
FIALA Matyas
2003
CZE
FIALA Jan
2003
CZE
POHARTSEV Oleksandr
1998
UKR
MALKUS David
2000
CZE
VIGAS Martin
1998
SVK
VIGAS Samuel
2003
SVK
NOSEK Daniel
2003
SVK
MORAVEK Roman
2002
CZE
KOPECKY Adam
2002
CZE
KUBES David
2002
CZE
LUKASZYK Bruno
2000
POL
BORAK Jan
2001
CZE
LASOK Adam
2001
SVK
NAGY Bence
1998
HUN
FIALA Eduard
1999
CZE
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
MCADAM Hugh
2000
AUS
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
VRAZEL Dominik
2003
SVK
MIDRIAK Martin
2003
SVK
GARDOS Lukas Christian
2001
SVK
VANEK Tobias
2003
CZE
JANEK Adam
2003
CZE
JAKUBOWSKI Michal
2003
POL
KESTL Lukas
2003
CZE
LAPPY Karol
2003
SVK
DOSEDEL Jan Martin
2003
CZE
SPACEK David
2003
CZE
MESHKOVSKII Stepan
2000
RUS
PAJER Matej
2002
CZE
ONDERCANIN Daniel
1994
SVK
CUKER Alex
2002
SVK
JANICEK Marek
2001
CZE
PRISTAC David
1998
SVK
BLAHA Matej
2001
CZE
TSIBELENKO Levko
1996
UKR
ILAVSKY Miroslav
2002
SVK
CZERWINSKI Michal
2000
POL
RIVNAC Vojtech
2001
CZE
GUNKA Jan
2001
POL
MAROTY Matyas
2000
HUN
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
NEMEC Jan
1993
CZE
JASANSKY Max
2002
CZE
WROBEL Norbert
2000
POL
LEGGETT Connor
2000
AUS
PELTOLA Olli
1998
FIN
KROUPA Stepan
2003
CZE
BOTKA Filip
2001
SVK
SEVELA Petr
1998
CZE
OSCH Matthieu
1999
LUX
Disqualified 1st run
Did not start 1st run