official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SEIDLER Ralph
2002
AUT
1:49.30
32.40
2
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
+3.17
53.57
3
BENETTON Luca
2000
ITA
+3.20
53.77
4
FIOL Sebastien
1998
SUI
+4.60
63.12
5
WOLF Simon Luca
2001
GER
+5.09
66.40
6
PARTH Max
2002
ITA
+5.20
67.13
7
SKERK Larsen
1999
ITA
+5.28
67.66
8
MEIER David
2001
AUT
+6.09
73.07
9
PUTZER Simon
2001
ITA
+6.28
74.34
10
BERNARDI Jacopo
2002
ITA
+6.44
75.41
11
STANGL Simon
2001
ITA
+6.45
75.48
12
TALACCI Simon
2001
ITA
+6.57
76.28
13
DE ZAN Diego
1999
ITA
+7.14
80.09
14
BIONDO Filippo
1999
ITA
+7.33
81.36
15
FRANZONI Alessandro
2001
ITA
+7.69
83.76
16
LEITNER Raphael
2000
ITA
+7.73
84.03
16
MORETTI Renato
2001
ITA
+7.73
84.03
18
PLANCKER David
2001
ITA
+7.79
84.43
19
DE MARTIN TOPRANIN Simone
1999
ITA
+7.87
84.96
20
MALSINER Max
2002
ITA
+8.10
86.50
21
RECCHIA Alex
2001
ITA
+8.46
88.90
22
DE PIERI Marco
2002
ITA
+8.49
89.10
23
MARTIGNAGO Luca
2002
ITA
+8.58
89.70
24
D AMICO Edoardo
2002
ITA
+8.69
90.44
25
SEPPI Davide
2002
ITA
+9.46
95.58
26
DE ZANNA Elia
2002
ITA
+10.11
99.92
27
MICHAEL Curo
1999
SUI
+11.98
112.41
28
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+13.56
122.97
29
PLANOETSCHER Gabriel
2001
ITA
+13.77
124.37
30
EGGER Dominik
2000
ITA
+13.91
125.30
31
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+15.07
133.05
32
ZANNI Alessandro
2001
ITA
+15.62
136.72
33
CANCLINI Marco
2000
USA
+16.37
141.73
34
POZZALI Umberto
2002
ITA
+17.22
147.41
35
ZANINI Herman
2001
ITA
+19.89
165.24
36
MATTIOLI Daniel
2002
ITA
+20.81
171.39
37
DLUHOS Matej
2002
SVK
+21.82
178.13
38
PICCIONI Gabriele
2002
ITA
+24.78
197.90
39
TIEZZI Francesco
2002
ITA
+28.03
219.61
Did not finish 2nd run
MORENO Alessandro
2002
ITA
PANGRAZZI Stefano
2002
ITA
FORRER Christian
2002
ITA
SHEPHERD Calum
2000
GBR
PATTANARO Ezio
2001
ITA
SAVORGNANI Stefano
1999
ITA
ROSSI Vittorio
2002
ITA
LARCHER Maximilian
2001
ITA
ZONER Oscar
2000
ITA
NIVRE Fredrik
1999
SWE
VIDONI Giacomo Antonio
2002
ITA
ZALA Corrado
2000
SUI
BARATO Pietro
2001
ITA
DIBONA Alberto
2002
ITA
PREZZOLINI Giacomo
2000
ITA
TOSONI Alessandro
2000
ITA
BONARDI Alessio
1998
ITA
GATTA Paolo
2000
ITA
NICOLI Lorenzo
2000
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LION Tommaso
2002
ITA
NICOLINI Mattia
2001
ITA
MORESCHINI Andrea
2001
ITA
SPAGOLLA Luca
2001
ITA
TRONCONI Alessandro
2002
ITA
AUER Benjamin
2002
ITA
MASSAGGIA Edoardo
2002
ITA
PANTELIC Ugljesa
2002
SRB
WEISSENSTEINER Philipp
2000
ITA
PINTI Federico Maria
2002
ITA
ZANELLA Tommaso
2002
ITA
COLOMBO Enrico
2001
ITA
MUTO Andrea Pasquale
2001
ITA
OCCHIALINI Edoardo
2000
ITA
PAPOTTI Edoardo Franco
2001
ITA
BENETTON Stefano
1999
ITA
BRUSA Luca
2002
ITA
ZANCHETTA Tommaso
2000
ITA
MITTERRUTZNER Lukas
2001
ITA
WEITERING Lucas
2001
SUI
CAROSINI Matteo
2001
ITA
SARTORI Andrea
1998
ITA
COLLINI Filippo
2001
ITA
CASON Mattia
1999
ITA
GATTO Francesco
1999
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run