official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
1:25.25
15.86
2
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+0.02
16.03
3
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
+0.13
16.97
4
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+0.26
18.09
5
LEITGEB Richard
1994
AUT
+0.55
20.57
6
YUASA Naoki
1983
JPN
+0.70
21.85
7
LAINE Tormis
2000
EST
+0.75
22.28
8
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+0.81
22.80
9
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
+0.89
23.48
9
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+0.89
23.48
9
JASICZEK Michal
1994
POL
+0.89
23.48
12
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+0.95
23.99
13
KRYZL Krystof
1986
CZE
+1.04
24.77
14
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+1.12
25.45
15
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
+1.30
26.99
16
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+1.31
27.08
17
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+1.33
27.25
18
ISHII Tomoya
1989
JPN
+1.38
27.68
19
HONG Dongkwan
1995
KOR
+1.43
28.11
20
SHARP Keegan
1997
CAN
+1.73
30.67
21
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+1.74
30.76
22
PARK Je-yun
1994
KOR
+1.77
31.02
23
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
+1.81
31.36
24
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+1.82
31.44
25
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
+1.94
32.47
26
KIM Hyeontae
1990
KOR
+2.20
34.70
27
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
+2.33
35.81
28
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+2.41
36.50
29
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+3.57
46.43
30
STRAND Simen
1999
NOR
+4.31
52.77
31
SATO Ryuma
1999
JPN
+4.48
54.22
32
TOMII Taiga
1998
JPN
+4.90
57.82
33
SEINO Koyu
1993
JPN
+5.04
59.02
34
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
+5.27
60.99
35
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
+5.51
63.04
36
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+5.68
64.50
37
KIMISHIMA Ohra
2002
JPN
+5.85
65.95
38
USAMI Shintaro
1990
JPN
+7.45
79.65
39
KATO Seigo
1998
JPN
+9.04
93.27
40
LEE Jae-Jun
2000
KOR
+9.19
94.55
41
CHIN Han
2001
KOR
+12.10
119.47
42
AN Seungjae
2002
KOR
+25.04
230.28
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
LANGAARD Mons
2001
NOR
KOBAYASHI Jinta
2001
JPN
CHOI Min-seok
2000
KOR
OTSU Ayumu
2003
JPN
HUR Seung-wook
1972
KOR
KIM Minhyeong
2000
KOR
BAE Jun-Woo
1998
KOR
USUI Takahiro
2001
JPN
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
KANG Chang-Yeon
1999
KOR
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
KATAYAMA Ryoma
2003
JPN
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
SATO Shintaro
1996
JPN
STEPAN Martin
1995
CZE
LEE Han-Hee
1997
KOR
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
SHIN Masanori
1993
JPN
OLSSON Alfred
2000
SWE
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
HABDAS Piotr
1998
POL
MEISSL Christoph
2000
AUT
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
KARLBERG Lukas
1999
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run