official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZUBCIC Filip
1993
CRO
1:34.13
23.59
2
PERTL Adrian
1996
AUT
+0.81
29.87
3
HACKER Pirmin
1996
AUT
+0.91
30.65
4
TREMMEL Anton
1994
GER
+0.92
30.72
5
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+1.06
31.81
6
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+1.65
36.39
7
CANINS Matteo
1998
ITA
+1.75
37.16
8
GRATZ Fabian
1997
GER
+1.90
38.32
9
DORNAUER Armin
2000
AUT
+1.99
39.02
10
FRANZONI Giovanni
2001
ITA
+2.05
39.49
11
VERBEKE Tom
1997
BEL
+2.10
39.88
12
GSTREIN Luca
2000
AUT
+2.18
40.50
13
RUELAND Simon
1997
AUT
+2.21
40.73
14
NORYS Frederik
1996
GER
+2.35
41.81
15
HACKER Felix
1999
AUT
+2.55
43.37
16
LEITGEB Richard
1994
AUT
+2.83
45.54
17
RIEDERER Raphael
2001
AUT
+2.86
45.77
18
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+3.00
46.86
19
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
+3.31
49.26
19
HABDAS Piotr
1998
POL
+3.31
49.26
21
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+3.41
50.04
22
MEISSL Christoph
2000
AUT
+3.69
52.21
23
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+3.83
53.29
24
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+4.06
55.08
25
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+4.65
59.65
26
LOKMIC Emir
1997
BIH
+4.94
61.90
27
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+5.04
62.68
28
FRISK David
1997
SWE
+5.07
62.91
29
NEFF Alois
2001
GER
+5.20
63.92
30
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+6.67
75.32
31
MAYER Aaron Christian
2002
SUI
+6.76
76.02
32
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+6.91
77.18
33
WIESER Vincent
2002
AUT
+6.93
77.33
34
BACHER Jonas
2002
ITA
+7.57
82.30
35
OBERHAMMER Matthias
1998
ITA
+8.04
85.94
36
LEGGETT Connor
2000
AUS
+9.37
96.26
37
MULLER Marek
1998
CZE
+9.63
98.27
38
WALCH Fabio
2003
AUT
+9.70
98.82
39
BORAK Jan
2001
CZE
+10.98
108.74
40
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+11.03
109.13
41
VANDEVELDE Franklin
2003
BEL
+11.83
115.33
42
HADLEY Sam
2003
NZL
+13.99
132.09
43
MESSENGER Harrison
2003
NZL
+14.84
138.68
44
OPMANIS Lauris
2001
LAT
+16.42
150.93
45
HEUVEL VAN DEN Kaj
2002
NED
+21.21
188.08
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
HLUBOCKY Tomas
2003
CZE
RUDROFF Gabriel Wolfgang
2002
RUS
DIJKSMAN Christopher
2003
NED
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
BAKAS Asterios
2003
GRE
WYFFELS Robin
2002
BEL
PARELLADA Enric
1998
ESP
STUCKI Gino
2002
SUI
SENNHOFER Marinus
2002
GER
TOSCANO Federico
2001
SUI
PELTOLA Olli
1998
FIN
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
GUEM Franz
2001
AUT
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
KOMSIC Dario
2000
CRO
LOTTER Valentin
2002
AUT
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
ZERHOCH Dominik
2001
GER
MICHALIK Michal
2000
POL
KOTZMANN Adam
1993
CZE
SEIDLER Ralph
2002
AUT
ADAMS Jack
1998
AUS
MOSESOV Gleb
1998
RUS
BOEHM Gianluca
2000
SUI
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
PYJAS Pawel
1999
POL
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
VAN LOON Patrick
1998
ITA
NIKIC Leon
1999
CRO
MEKLAU Andreas
1997
AUT
HYSKA Martin
1994
SVK
FRANZOSO Matteo
1999
ITA
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
DORNER Thomas
1998
AUT
LAINE Tormis
2000
EST
Disqualified 1st run
Did not start 1st run