official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
1:36.99
20.09
2
INSAM Vivien
1997
ITA
+0.95
27.24
3
HOERHAGER Lisa
2001
AUT
+1.15
28.75
4
HERZ Celina
2000
AUT
+1.17
28.90
5
LORENZ Bernadette
1998
AUT
+1.52
31.53
6
SHKANOVA Maria
1989
BLR
+1.53
31.61
7
WIDMOSER Monika
2000
AUT
+2.14
36.20
8
WALDAUF Sophia
2001
AUT
+2.99
42.59
9
LINGG Pia
2000
AUT
+3.10
43.42
10
MOERZINGER Elisa
1997
AUT
+3.57
46.96
11
KANG Youngseo
1997
KOR
+3.81
48.77
12
OBERLADER Carolina
1999
AUT
+3.91
49.52
13
GRUENER Teresa
2002
AUT
+4.02
50.35
14
FANTI Francesca
1999
ITA
+4.12
51.10
15
OLIVIER Victoria
2004
AUT
+4.34
52.76
16
FALCH Natalie
2004
AUT
+4.38
53.06
17
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
+4.46
53.66
18
BUERGLER Viktoria
2004
AUT
+4.80
56.22
19
FRANZEL Kerstin
2000
AUT
+4.98
57.57
20
GSTREIN Sarah
2002
AUT
+5.09
58.40
21
RIEGLER Elisa
2004
AUT
+5.41
60.81
22
GIM Sohui
1996
KOR
+5.51
61.56
23
SPIELBERGER Carmen
2002
AUT
+5.58
62.09
24
KOFLER Eva-Maria
2002
AUT
+5.90
64.50
25
FARBMACHER Lea
2002
AUT
+6.48
68.86
26
GROSS Julia
2001
AUT
+6.97
72.55
27
WOESS Laura
2000
AUT
+6.99
72.70
28
PRANTL Sarah
2002
AUT
+7.01
72.85
29
HEIN Diana
2000
AUT
+7.41
75.86
30
AUER Karolina
2001
AUT
+7.67
77.82
31
FLETZBERGER Lara
2003
AUT
+8.32
82.71
32
STROLZ Laura
2000
AUT
+8.42
83.46
33
NEURAUTER Ann-Kathrin
2003
AUT
+8.85
86.70
34
EHRHART Lena - Maria
2002
AUT
+9.46
91.29
35
ESS Nina
2003
AUT
+9.81
93.93
36
GASSER Lena
2004
AUT
+9.93
94.83
37
ZEGG Leonie
2004
AUT
+9.97
95.13
38
NEUHAUSER Lena
2003
AUT
+9.98
95.20
39
STOELLINGER Amelie
2004
AUT
+13.12
118.84
40
WEILGUNY Sara
2004
AUT
+13.52
121.85
41
LAMPRECHT Lena
2003
AUT
+14.84
131.78
42
GRUBER Marie-Theres
2002
AUT
+17.70
153.31
43
PANTHEL Sophie
2003
GER
+18.14
156.62
44
PFURTSCHELLER Hannah
2004
AUT
+19.07
163.62
45
ZASS Zoe
2004
GBR
+19.77
168.89
46
RIEDL Victoria-Vivien
2004
AUT
+23.95
200.35
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
EDER Annalena
2004
AUT
ERHARTER Theresa
2002
AUT
KALELA Ella
2001
FIN
DRAGASCHNIG Sarah
2004
AUT
RAUCHMANN Anna
2004
AUT
FISCHER Sophie
2004
AUT
MATTERSBERGER Bibiana
2003
AUT
STOCK Kathrin
2002
AUT
OFFENBERGER Lena
2004
AUT
GSODAM Sarah
2004
AUT
RABOU Noa
2004
NED
ROSA Johanna
2002
AUT
BLOK Noa
2000
NED
KUNTSCHNER Linda
1999
AUT
STEURER Elena
2002
AUT
GIGLER Sonja
2001
AUT
Disqualified 1st run