official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
1:27.43
23.00
2
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+0.81
29.76
3
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
+0.99
31.27
4
STRAND Andreas
1998
NOR
+1.06
31.85
5
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+1.34
34.19
6
OLSSON Alfred
2000
SWE
+1.50
35.52
7
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+1.74
37.53
8
HABDAS Piotr
1998
POL
+1.86
38.53
9
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+2.63
44.96
10
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
+2.72
45.71
11
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+2.75
45.96
12
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+2.90
47.21
13
HYSKA Martin
1994
SVK
+2.94
47.55
14
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+3.37
51.14
15
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+3.43
51.64
16
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+3.49
52.14
17
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
+3.82
54.90
18
WALLIN Atle
2001
SWE
+3.84
55.06
19
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+4.03
56.65
20
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
+4.40
59.74
21
WALLIN Grim
2003
SWE
+4.64
61.74
22
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+4.87
63.66
23
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+5.09
65.50
24
NETINDER Melker
2000
SWE
+5.22
66.58
24
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+5.22
66.58
26
EDMARK Hugo
2000
SWE
+5.56
69.42
27
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+6.14
74.27
28
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
+6.25
75.18
29
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
+6.33
75.85
30
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+6.47
77.02
31
ROESNAES Anton
2002
SWE
+7.22
83.28
32
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
+7.40
84.79
33
NYBERG Emil
2003
SWE
+7.42
84.95
34
BALAZ Filip
2001
SVK
+7.68
87.12
35
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
+9.24
100.15
36
RAPPAGLIOSI Alessio
2002
BEL
+10.30
109.00
37
GIANNAKIS Nikolaos
2005
GRE
+36.69
329.34
38
BYNENS Laurens
2005
BEL
+41.45
369.09
Did not finish 2nd run
MALKER Filip
2004
SWE
LARSSON Kasper
2003
SWE
ARVEFORS Isak
2002
SWE
HJORTH Gustav
2002
SWE
WIDMARK Per
2002
SWE
NILSSON Adam K
2002
SWE
COLLINI Filippo
2000
ITA
ALM Alexander
2001
SWE
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
PALMER Adam
2003
SWE
SILFAELT Johan
1996
SWE
AAGESEN Tinius
2001
NOR
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
JONSSON William
2001
SWE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
CUTTING Isaac
2004
IRL
BOUAS Ioannis
2005
BEL
HAMREN Ture
2002
SWE
RIIS Marcus Cristian
2002
DEN
LINDFORS Nikolaj
2002
LUX
OEHMAN Lowe
2004
SWE
SVENSSON Isac
2003
SWE
JAKOBSEN William
2003
SWE
FOSSER Vincent
2001
SWE
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
CANDERT Joel
2004
SWE
BARSCH Jonas
2001
SWE
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
JONGE DE Ties
2002
NED
UHLIR Max
2004
SWE
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
PEJOK Maans
2001
SWE
LANGAARD Mons
2001
NOR
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
CASSMAN Oscar
1998
SWE
WALLGREN Kalle
1999
SWE
GALLINA Simone
2000
ITA
LARSSON Albin
2004
SWE
TOERNQVIST David
1998
SWE
KERANEN Emil
1999
FIN
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
Disqualified 1st run
Did not start 1st run