official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SIRVIO Salomo
2001
FIN
1:29.52
31.25
2
SILFAELT Johan
1996
SWE
+0.78
37.61
3
PALOSAARI Joel
2001
FIN
+0.95
39.00
4
OLSSON Alfred
2000
SWE
+1.01
39.49
5
WISEN Christopher
1992
SWE
+1.08
40.06
6
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+1.34
42.18
7
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
+1.66
44.79
8
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+1.67
44.87
9
LOEF Max
1997
SWE
+1.72
45.28
10
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+1.86
46.42
11
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+1.97
47.31
12
EDMARK Hugo
2000
SWE
+2.20
49.19
13
KARBACH Maximillian
2000
SWE
+2.61
52.53
13
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+2.61
52.53
15
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
+2.84
54.41
16
WALLIN Atle
2001
SWE
+2.95
55.31
17
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
+3.55
60.20
18
WALLIN Grim
2003
SWE
+3.65
61.01
19
HELLSTEN Olle
2004
SWE
+5.23
73.90
20
OEHMAN Lowe
2004
SWE
+5.27
74.22
21
MALKER Filip
2004
SWE
+5.50
76.10
22
SCOTT Vilgot
2003
SWE
+5.69
77.65
23
NILSSON Adam K
2002
SWE
+5.96
79.85
24
BONDE Erik
2005
SWE
+5.98
80.01
25
HOFSLUNDSENGEN Eivind Stedje
2004
NOR
+6.32
82.79
26
PALOSAARI Jasper
2005
FIN
+6.74
86.21
27
OESTERBERG Leo
2002
SWE
+7.61
93.31
28
LAAKSO Teemu
2003
FIN
+8.89
103.74
29
TAAVOLA Oliver
2004
SWE
+9.72
110.51
30
SKINNARS LOFTEN Linus
2002
SWE
+9.92
112.14
31
MESILA Rasmus
2004
EST
+10.48
116.71
32
ABELE Gustavs Harijs
2003
LAT
+10.63
117.93
33
GUSTAFSSON Oskar
2004
FIN
+11.38
124.05
34
MOLIN Thed
2003
SWE
+14.89
152.67
35
BJURSTROEMER Isak
2005
SWE
+22.03
210.90
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
FROSTEMAN LUNDQVIST Hugo
2004
SWE
NIEMI Miko
2005
FIN
DOLK Wilmer
2005
SWE
OESTERBERG Lowe
2004
SWE
STENVI Robin
2005
SWE
BERGGREN Tim
2005
SWE
AXELHED Pontus
2005
SWE
KORITZ Filip
2005
SWE
ANDERSSON Emil
2004
SWE
DAMEN-BLAD Victor
2005
SWE
SVENSSON Axel
2005
SWE
OHMAN Anton
2005
FIN
SOEDERBAECK Teddy
2003
SWE
LIGNELL Theo
2004
SWE
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
EK John
2002
SWE
HAMREN Ture
2002
SWE
ANGSTROEM Gustaf
2003
SWE
NIKOLA Oskari
2004
FIN
JINNESTRAND Jacob
2005
SWE
DE SUSINI Elliot
2005
SWE
MOERK Otto
2005
SWE
FJAELLRYD Axel
2003
SWE
ELFGREN Vincent
2003
SWE
NILSSON Victor
2005
SWE
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
LINDHE Wille
2002
SWE
MAANSSON Arthur
2005
DEN
JAKOBSEN William
2003
SWE
FINNSTROM Jakob
2002
FIN
MUSIKKA Mikael
2003
FIN
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
UHLIR Max
2004
SWE
WISSTING Gustav
2005
SWE
CASSMAN Oscar
1998
SWE
BARSCH Jonas
2001
SWE
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
Disqualified 1st run