official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
1:53.55
41.50
2
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+0.05
41.82
3
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+0.43
44.26
4
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
+1.19
49.15
5
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+1.20
49.21
6
SELLAEG Simen
2003
NOR
+1.21
49.28
7
KJELSLI Victor Rygh
2002
NOR
+1.28
49.73
8
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+1.32
49.99
9
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
+2.05
54.68
10
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+2.06
54.74
11
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
+2.13
55.19
12
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+2.17
55.45
13
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+2.33
56.48
14
HAUGEN Tollef
2004
NOR
+2.89
60.08
15
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
+3.25
62.39
16
SANDVIK Oscar Andreas
2004
NOR
+3.43
63.55
17
TAKLO Jorgen Aaroen
2001
NOR
+3.56
64.39
18
HALBJOERHUS Jeger Groethe
2001
NOR
+4.10
67.86
19
SOLLI Robin
2001
NOR
+4.29
69.08
20
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
+4.30
69.14
21
AANEBY Oskar Willy
2003
NOR
+5.29
75.51
22
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+5.61
77.57
23
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
+5.99
80.01
24
FLANDERS Erik
2003
USA
+6.09
80.65
25
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
+8.67
97.24
26
RAGNHILDSTVEIT Filip
2004
NOR
+8.94
98.97
27
ASPAAS Sander
2004
NOR
+10.61
109.71
28
KIRKEBOEEN Mikkel
2001
NOR
+11.01
112.28
29
STEPHANI Mathias Skogseth
2004
NOR
+14.28
133.30
30
BRATSBERG William
2004
NOR
+14.78
136.52
31
TIBRO Nick Hansen
2004
NOR
+15.22
139.35
32
ANSNES Erik
2004
NOR
+15.38
140.38
33
NORBAKK Troy Brandseth
2003
NOR
+16.40
146.93
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
TESSEM-SOERENSEN Torkel
2004
NOR
BENGSTON Severin Mathias
2004
NOR
TVEIT Mathias
2003
NOR
MEIER Jonatan
2004
NOR
MAGI Laur
2004
EST
RAAHOLT BJERKNES Elias
2004
NOR
BUGGE Andreas Haugdal
2003
NOR
KRISTIANSEN Ansgar
2003
NOR
LOEDEMEL Christian
2004
NOR
MIKALSEN Nicolai
2003
NOR
STANGNES Eirik
2004
NOR
SKOMSVOLD Jacob
2003
NOR
HANSSON Benjamin
2003
SWE
NORDHEIM Kristian
2003
NOR
OLESEN Oskar Vie
2002
NOR
OESTERHUS Thomas
2002
NOR
MANGER Martin
2002
NOR
FRYDENLUND-LARSSON Carl Mathias
2003
NOR
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
STRAND Sebastian
2002
NOR
FREDRIKSEN Marius
2002
NOR
AUREN Nicholas
2004
NOR
SILSET Christoffer Westerby
2001
NOR
NORHEIM Oliver
2002
NOR
WENDELBORG Petter Kramer
2003
NOR
WIIK Maximillian
2002
NOR
STRAUME Fredrik August
2002
NOR
SKOGSTAD Peder
2002
NOR
STAURSET Iver
2002
NOR
MATHESON Valdemar
2001
NOR
GUDMUNDSSON Bjarki
1999
ISL
JOHANSEN Alexander
1998
NOR
NERGAARD Karl Kristian
2001
NOR
BACHE-WIIG Andreas
2001
NOR
BUER Jonas
2001
NOR
HERLAND Oskar Braathen
2001
NOR
HALLBERG Eduard
2003
FIN
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
HOEIBY Mathias
2003
NOR
NAESS Iver Cornelis Walday
2001
NOR
BROENDMO Jon Gunnar
2000
NOR
AAGESEN Tinius
2001
NOR
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
MARTIN Max
2000
USA
BREIVIK Joergen Hedenstad
2000
NOR
Disqualified 1st run