official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
1:44.81
27.47
2
KINDEM Kaspar
2000
NOR
+0.97
34.23
3
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
+2.58
45.44
4
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
+3.55
52.20
5
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+4.54
59.09
6
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+4.74
60.48
7
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
+4.81
60.97
8
Sandvik Oscar Andreas
2004
NOR
+4.82
61.04
9
SELLAEG Simen
2003
NOR
+5.09
62.92
10
STRAND Simen
1999
NOR
+5.40
65.08
11
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
+5.73
67.38
12
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+6.11
70.03
13
LINBERG Hermann Fjeldavlie
2004
NOR
+6.66
73.86
14
SOLLI Robin
2001
NOR
+7.24
77.90
15
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+7.69
81.03
16
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+8.88
89.32
17
FELDE Elias Helle
2003
NOR
+8.91
89.53
18
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+9.40
92.94
19
RIIBER Nikolai
2000
NOR
+9.55
93.99
20
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
+10.26
98.93
21
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+10.34
99.49
22
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
+10.68
101.86
23
MATHESON Valdemar
2001
NOR
+13.75
123.24
24
OLSSON Gustav
2003
SWE
+15.86
137.93
25
SANDAL Sebastian
2002
NOR
+18.82
158.55
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
PEDERSEN Mikkel Sneve
2004
NOR
BOEHLER BJOERK Jesper
2004
NOR
Berglund Herman
2004
NOR
ROEVDE Tobias
2003
NOR
Raaholt Bjerknes Elias
2004
NOR
HEPSOEE Torius
2004
NOR
BUGGE Andreas Haugdal
2003
NOR
Oksvik Martin
2004
NOR
Hemminghytt Andreas
2004
NOR
NORDHEIM Kristian
2003
NOR
SYVERSEN Mads Fondevik
2003
NOR
VELLENE Herman
2003
NOR
ROEISE Marius
2004
NOR
OLESEN Oskar Vie
2002
NOR
RAGNHILDSTVEIT Filip
2004
NOR
HAGEN Emil
2001
NOR
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
FRYDENLUND-LARSSON Carl Mathias
2003
NOR
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
AANEBY Oskar Willy
2003
NOR
AUREN Nicholas
2004
NOR
STRAUME Fredrik August
2002
NOR
HAUGEN Tollef
2004
NOR
SILSET Christoffer Westerby
2001
NOR
NORHEIM Oliver
2002
NOR
WENDELBORG Petter Kramer
2003
NOR
STINESSEN Holger Seteraas
2002
NOR
WAMMELI Ulf
2003
NOR
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
SKOGSTAD Peder
2002
NOR
GUDMUNDSSON Bjarki
1999
ISL
KAMMERER Jonathan
2000
SWE
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
BERGMANN Felix
2001
NOR
OERNES Mathias Solheim
2001
NOR
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
BACHE-WIIG Andreas
2001
NOR
FINNE Carl
2001
NOR
BUER Jonas
2001
NOR
NAESS Iver Cornelis Walday
2001
NOR
LANGAARD Mons
2001
NOR
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
HALLBERG Eduard
2003
FIN
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
DANIELSEN Ulrik Rykhus
2000
NOR
KJELSLI Victor Rygh
2002
NOR
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
STAURSET Isak
1999
NOR
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
BREIVIK Joergen Hedenstad
2000
NOR
MOELLER Fredrik
2000
NOR
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run