official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
1:49.12
24.56
2
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+0.18
26.23
3
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+0.21
26.50
4
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+0.30
27.34
5
HALLBERG Eduard
2003
FIN
+0.35
27.80
6
SELLAEG Simen
2003
NOR
+0.36
27.89
7
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
+0.40
28.26
8
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+0.41
28.35
9
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+0.45
28.73
10
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+0.51
29.28
11
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
+0.53
29.47
12
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
+0.74
31.41
13
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+1.14
35.11
14
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
+1.54
38.81
15
FELDE Elias Helle
2003
NOR
+1.71
40.39
16
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+1.77
40.94
16
BAKKEVIG Rasmus
2005
NOR
+1.77
40.94
18
LINBERG Hermann Fjeldavlie
2004
NOR
+1.94
42.52
19
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
+2.04
43.44
20
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
+2.22
45.11
21
FLANDERS Erik
2003
USA
+2.46
47.33
22
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+2.72
49.74
23
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
+3.23
54.46
24
LANGMUIR Calum
2002
GBR
+3.34
55.47
25
STROEM-HANSEN Aksel Marinius
2003
NOR
+5.25
73.15
26
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
+5.55
75.93
27
TAKLO Jorgen Aaroen
2001
NOR
+5.62
76.58
28
KIM Theodore
2003
USA
+6.15
81.48
29
FOSSEIDBRAATEN Joakim
2005
NOR
+6.50
84.72
30
HOFSLUNDSENGEN Eivind Stedje
2004
NOR
+7.78
96.57
31
VIK Elias
2005
NOR
+7.81
96.85
32
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+8.25
100.92
33
JOHANSEN Fredrik Unhjem
2005
NOR
+8.33
101.66
34
MAY Calvin
2003
USA
+8.61
104.25
35
RAAHOLT BJERKNES Elias
2004
NOR
+8.81
106.10
36
BENGSTON Sebastian
2005
NOR
+8.89
106.84
37
ROEN Ferdinand
2005
NOR
+9.87
115.92
38
OLSSON Gustav
2003
SWE
+10.69
123.51
39
HONEYBONE Georgie
2003
GBR
+12.13
136.83
40
HEPSOEE Torius
2004
NOR
+12.83
143.31
41
TAKLO Haavard Aaroen
2005
NOR
+15.23
165.53
42
INDREVIK Johannes
2005
NOR
+21.09
219.77
Did not finish 2nd run
IHLEBAEK Sander
2004
NOR
GILLARD Thomas
2001
NZL
Oksvik Martin
2004
NOR
HANSEN Tobias
2003
ISL
VELLENE Herman
2003
NOR
BUGGE Andreas Haugdal
2003
NOR
MYLLYNIEMI Julius
2004
FIN
RAGNHILDSTVEIT Filip
2004
NOR
AANEBY Oskar Willy
2003
NOR
STAURSET Iver
2002
NOR
SKOGSTAD Peder
2002
NOR
LARSEN Nikolai
2002
NOR
KJELSLI Victor Rygh
2002
NOR
GRAFF Magnus Sande
2001
NOR
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GJETSUND Eivind
2005
NOR
SCHEI Viktor Haakaas
2005
NOR
RASMUSSEN Jonathan Holst
2005
NOR
OESTERHUS Thomas
2002
NOR
GIAEVER Amund
2005
NOR
JOHANSEN Daniel
2003
NOR
SOERENSEN Jarl Emil
2005
NOR
ERTESVAAG Kristoffer
2004
NOR
MJELDE William Anders
2002
NOR
WENDELBORG Petter Kramer
2003
NOR
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
Did not start 1st run