official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PERTL Adrian
1996
AUT
1:31.97
25.63
2
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+0.52
29.76
3
RUELAND Simon
1997
AUT
+0.66
30.87
4
STURM Joshua
2001
AUT
+0.94
33.09
5
HACKER Felix
1999
AUT
+1.14
34.68
6
DORNAUER Armin
2000
AUT
+1.17
34.92
7
DORN Carlo
1998
GER
+1.25
35.55
8
MEKLAU Andreas
1997
AUT
+1.35
36.35
9
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+1.42
36.90
10
KUNZ Delio
1999
SUI
+1.71
39.20
11
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+2.15
42.70
12
FROST Roman
1999
GER
+2.32
44.04
13
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
+2.33
44.12
14
MEISSL Christoph
2000
AUT
+2.59
46.19
15
KUNZ Florian
2000
SUI
+2.63
46.51
16
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+2.64
46.58
17
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+2.69
46.98
18
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
+2.94
48.97
19
BUESCHLEN Dario
1999
SUI
+3.00
49.44
20
FETSCHER Moritz
1999
GER
+3.01
49.52
21
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+3.03
49.68
22
PYJAS Pawel
1999
POL
+3.22
51.19
23
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
+4.11
58.25
24
PROIOS Ioannis
1995
GRE
+4.72
63.09
25
MOSESOV Gleb
1998
RUS
+4.75
63.33
26
GASSER Lukas
2001
AUT
+5.34
68.02
27
KRAUSE Werner
2000
GER
+5.70
70.87
28
STREIBL Marius
2001
GER
+5.87
72.22
29
MAECHLER Reto
2001
SUI
+5.92
72.62
30
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+6.43
76.67
31
COMERFORD Cormac
1996
IRL
+6.75
79.21
32
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+7.21
82.86
33
NAGY Bence
1998
HUN
+7.44
84.68
34
AMMAN Sebastian
2000
GER
+7.60
85.95
35
SCHMID Simon
2001
GER
+7.83
87.78
36
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
+8.11
90.00
37
MAROTY Matyas
2000
HUN
+9.93
104.45
38
TRUNK Tamas
2003
HUN
+9.94
104.53
39
ORRELL Jamie
2002
GER
+10.00
105.00
40
KAGLEDER Matthias
2003
GER
+10.20
106.59
41
STEINDL Tobias
2001
GER
+11.03
113.18
42
URY Balint
2003
HUN
+11.06
113.42
43
NOMOTO Kazuchika
2003
JPN
+12.28
123.10
44
RAINER Thomas
2003
AUT
+13.18
130.24
45
DANCIU Raul
2000
ROU
+13.49
132.71
46
BLOOM Ryan
2001
GBR
+14.00
136.75
47
JASANSKY Max
2002
CZE
+14.07
137.31
48
FOSSLAND Warner
2001
USA
+14.48
140.56
49
HEUVEL VAN DEN Kaj
2002
NED
+16.91
159.85
50
AYIKEN Ayiboli
1996
CHN
+30.12
264.70
51
ZHA Na
2001
CHN
+34.02
295.66
Did not finish 2nd run
TUOHETAERAILI Yisimaer
2001
CHN
DAVIES Alex
2002
GBR
MATTHEWS Brandon
1999
GBR
WILKE Jeremias
1999
GER
BOLZ Simon
2003
GER
SZKOLA Bartosz
2002
POL
SENNHOFER Marinus
2002
GER
WOLF Simon Luca
2001
GER
ERGIN Georgi
2001
BUL
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
OBERHAMMER Matthias
1998
ITA
ZERHOCH Dominik
2001
GER
SCHMETZER Ole
2000
GER
MICHALIK Michal
2000
POL
RIEDERER Raphael
2001
AUT
TODOROV Yoan
1997
BUL
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
OBARA Kenta
1994
JPN
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SESLAR Andraz
2003
SLO
KLINGLER Felix
1999
GER
GOESSL Florian
2002
GER
CASE Toby
2002
GBR
KONO Taro
2002
JPN
HENK Timo
2001
GER
CHRISTEY David
1999
GBR
LEEK David
2000
NED
MOEHRING Roy
1999
NED
AMMAN Hannes
2002
GER
SAGMEISTER Felix
2001
AUT
KROTA Filip
2000
CRO
POELL Marco
2000
AUT
KOMSIC Dario
2000
CRO
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
VERBEKE Tom
1997
BEL
Disqualified 1st run