official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MOSESOV Gleb
1998
RUS
1:33.54
36.57
2
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+1.34
47.03
3
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
+1.37
47.26
4
KUDRIAVTCEV Aleksandr
2001
RUS
+3.26
62.01
5
MIKHAILOV Aleksandr
2001
RUS
+3.30
62.32
6
PONKIN Pavel
2003
RUS
+3.45
63.49
7
ZVERIAN Roman
2002
RUS
+3.48
63.73
8
VOROBEV Denis
1997
RUS
+3.68
65.29
9
KAZAKOV Kirill
2000
RUS
+3.89
66.93
10
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
+5.06
76.06
11
TRYASOV Leonid
2000
RUS
+5.13
76.61
12
KOZHEVNIKOV Denis
2001
RUS
+5.49
79.41
13
BILMAK Georgii
2000
RUS
+5.97
83.16
14
AGAFONOV Vsevolod
2003
RUS
+6.00
83.39
15
TENISHEV Danila
2001
RUS
+6.08
84.02
16
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
+6.09
84.10
17
PAVLOV Egor
2004
RUS
+6.44
86.83
18
SITCHIKHIN Maksim
2002
RUS
+6.51
87.38
19
BUSHMIN Ivan
2004
RUS
+6.74
89.17
20
FEDORIAN Fedor
2002
RUS
+6.95
90.81
21
FEDOROV Gleb
2003
RUS
+7.51
95.18
22
BUBENIN Viktor
2003
RUS
+10.69
120.00
23
POTEMKIN Egor
2004
RUS
+10.76
120.54
24
ZHOGOLEV Artem
2004
RUS
+10.90
121.64
25
YASHUKOV Kirill
2004
RUS
+11.46
126.01
26
NAUMOV Sergei
1999
RUS
+11.54
126.63
27
MALAFIEVSKIY Anton
2003
RUS
+11.62
127.25
28
IVANOV Andrey
2004
RUS
+11.79
128.58
29
DROBYSHEV Aleksandr
2003
RUS
+12.47
133.89
30
STEPANOV Nikita
2003
RUS
+13.23
139.82
31
SHERBAKOV Mark
2004
RUS
+13.32
140.52
32
PETRENKO Pavel
2004
RUS
+15.28
155.82
33
ZAINULLIN Zulfir
1998
RUS
+16.35
164.17
34
KIRILLOV Dmitriy
2004
RUS
+16.85
168.07
35
IABERDIN Denis
1996
RUS
+18.84
183.60
36
ZAPOROZHSKII Aleksandr
2002
RUS
+19.21
186.49
36
KOLYVANOV Andrej
2003
RUS
+19.21
186.49
38
SOROKIN Timofei
2004
RUS
+19.54
189.06
Did not finish 2nd run
GORDIEVSKIY Rodion
2004
RUS
IVANOV Maksim
2004
RUS
FURAEV Oleg
2004
RUS
BEZLEPKIN Sergey
2004
RUS
KORYAKOV Dmitrii
2003
RUS
SEMENOV Artemij
2003
RUS
TIKHOMIROV Aleksandr
2003
RUS
CHERNYSHOV Pavel
2003
RUS
CHELMAKIN Semen
2003
RUS
SIMONOV Daniil
1998
RUS
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
MOGILIUK Aleksandr
2001
RUS
LI Sergey
2002
RUS
Did not finish 1st run
KOZHUROV Ivan
2004
RUS
NIKITIN Matvei
2004
RUS
BOGDAN Andrey
2004
RUS
NAKHODKIN Cergei
2004
RUS
MESHKOVSKII Stepan
2000
RUS
KHE Artem
2003
RUS
GUSYNA Maxim
2003
RUS
MELBARD Egor
2003
RUS
SHISHKIN Vitaly
2002
RUS
KABLUKOV Konstantin
1999
RUS
SAZONOV Egor
2000
RUS
POPOV Nikolai
2002
RUS
KOTLOVSKIY Vladimir
2002
RUS
CHERNOV Nazar
2001
RUS
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
Disqualified 1st run
Did not start 1st run