official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GONZALEZ Ander
1997
ESP
1:56.61
53.52
2
LOPEZ DOVINA Lucas
1999
AND
+0.01
53.58
3
POUSSIN Maxime
2000
FRA
+1.55
63.09
4
SUAREZ PEREZ Pol
1999
AND
+1.60
63.40
5
MINTEGUI Ibon
1999
ESP
+1.72
64.14
6
COSTA Jordi
2001
ESP
+2.64
69.82
7
AUTEFAGE Julien
2000
FRA
+2.82
70.93
8
AGUILA Pol
2000
ESP
+3.12
72.78
9
MARTINEZ Jon
1998
ESP
+3.35
74.20
10
RODRIGUEZ ELIAS Joaquim
1999
AND
+3.96
77.97
11
ALQUIER Julien
2000
FRA
+4.67
82.35
12
ERGUIN Mikel
2000
ESP
+4.79
83.10
13
GARCIA Andres
2001
ESP
+4.89
83.71
14
BERNEY Joan
2000
ESP
+5.73
88.90
15
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+6.03
90.75
16
ISERN Jan
2001
ESP
+6.62
94.39
17
BOSCH Guillem
2001
ESP
+6.64
94.52
18
ESEVERRI David
2001
ESP
+6.87
95.94
19
MARTI ROS Francesc
2001
AND
+7.20
97.98
20
MIJARES Tomas
1968
AND
+7.81
101.74
21
BURGOS Ignacio
2001
ESP
+8.51
106.06
22
RELAT Lluis
2001
ESP
+9.27
110.76
23
GARCIA LAFOZ Edgar
2001
AND
+10.00
115.26
24
SABUGAL Borja
1998
ESP
+11.78
126.25
25
BARTUMEU Isidre
2000
AND
+14.89
145.46
26
SOLA Javier
2001
ESP
+16.81
157.31
27
ESEVERRI Juan
1998
ESP
+17.65
162.50
28
ARRUEBO Alejandro
1999
ESP
+18.62
168.49
29
BELLVIS Juan
2001
ESP
+18.84
169.85
30
NOGUERAS Isidre
2001
ESP
+20.95
182.87
31
SISNIEGA Gonzalo
2001
ESP
+21.26
184.79
32
GARCIA Damian
2001
ESP
+22.76
194.05
33
GALI ANDRADE Joaquim
2000
AND
+22.98
195.41
34
DIEZ Jorge
2000
ESP
+23.65
199.55
35
GOMEZ HENGSTENBERG Pablo
2001
ESP
+25.21
209.18
36
ABAJO Jaime
2000
ESP
+27.17
221.28
37
MANANES Alfons
1992
ESP
+28.03
226.59
38
SOLER Antoine
2001
FRA
+28.17
227.45
39
ROS Marc
2001
ESP
+31.24
246.41
40
FORNE Marc
1996
ESP
+31.96
250.85
41
LOPEZ ZARAZAGA Fernando
2001
ESP
+33.44
259.99
42
SOLER PERRAMON Adria
2001
ESP
+33.87
262.65
43
ALONSO-CORTES Marco
2001
ESP
+43.23
320.44
Did not finish 2nd run
VINUESA Gorka
2001
ESP
NATERA Alfonso
1997
ESP
ROUS David
1972
AND
DE DALMASES Marti
2001
ESP
BARCONS LLORACH Albert
2001
ESP
SALA EGUARAS Lluc
2001
ESP
ALDAZ Javier
2001
ESP
GUTIERREZ Gabriel
2000
ESP
BEASCOECHEA Jordi
2001
ESP
TRIULZI Jordi M.
2001
ESP
DESSANDIER Lucas
2001
FRA
CASTRO VALLMITJANA Nicolas
2000
AND
ROBERT Pol
1997
AND
VILADOMS Diego
1999
ESP
FRESQUET Axel
1998
FRA
Did not finish 1st run
ALTUBE Pedro
2001
ESP
PUJOL BONET Eduard
1999
ESP
PEREZ DEL MOLINO Sergio
2000
ESP
MULHERN Stephen
2000
ESP
FURRIOL TORRELL Lluis
2001
ESP
SOLA Inigo
1998
ESP
VICENTE-ARCHE Jaime
2000
ESP
LOSQUINOS Carlos
2000
ESP
MAS GIMENEZ Arnau
2001
AND
BERTAUD Elias
2001
FRA
CASTELLVI Manel
1999
ESP
SOLE Guillem
1999
ESP
PRIETO BRAVO Alfred
2001
ESP
TORRES SANCHEZ Albert
2001
AND
LARRIU Daniel
2000
ESP
SELLAS Nil
1997
ESP
BARRUFET Ramon
1999
ESP
SOLSONA Robert
1995
AND
VARGAS BOURGUET Matias
1996
AND
SANS Isidre
2000
ESP
Disqualified 1st run
Did not start 1st run