official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LINDQVIST Axel
2000
SWE
1:33.64
34.10
2
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+0.58
38.62
3
HEDELIN Olof
1998
SWE
+1.13
42.91
4
ROESNAES Anton
2002
SWE
+1.72
47.51
5
ERMESKOG Lukas
2003
SWE
+1.84
48.44
6
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+1.94
49.22
7
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+2.04
50.00
8
MARTIN Max
2000
USA
+2.14
50.78
9
WALLIN Atle
2001
SWE
+2.43
53.04
10
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+2.50
53.59
11
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+2.57
54.14
12
ALM Alexander
2001
SWE
+2.61
54.45
13
LOEF Max
1997
SWE
+2.62
54.53
14
WIKSTROM Wilhelm
2000
FIN
+2.66
54.84
15
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+2.71
55.23
16
NETINDER Melker
2000
SWE
+2.73
55.38
17
ASPLUND Eric
2001
SWE
+2.82
56.08
18
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
+3.18
58.89
19
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+3.21
59.12
20
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+3.28
59.67
21
MARKLUND Emil
1999
SWE
+3.40
60.61
21
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
+3.40
60.61
23
PEJOK Maans
2001
SWE
+3.54
61.70
23
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+3.54
61.70
25
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+3.76
63.41
26
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+3.84
64.04
27
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+4.28
67.47
28
OLSSON Linus
2001
SWE
+4.77
71.29
29
HJARTARSON Odin
1997
SWE
+5.03
73.31
30
OEHMAN Isak
1999
SWE
+5.61
77.83
31
PALMER Adam
2003
SWE
+5.76
79.00
32
FOSSER Vincent
2001
SWE
+5.92
80.25
33
LARSSON Mikael
2000
SWE
+5.93
80.33
34
SELLING Kevin
2001
SWE
+6.12
81.81
35
NYBERG Emil
2003
SWE
+6.14
81.97
36
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
+6.81
87.19
37
HJORTH Gustav
2002
SWE
+7.25
90.62
38
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
+7.31
91.09
39
WIDMARK Per
2002
SWE
+8.17
97.79
40
LINDHE Wille
2002
SWE
+8.62
101.30
41
MALKER Filip
2004
SWE
+8.76
102.39
42
MALMBERG Oscar
2003
SWE
+9.97
111.82
43
LIND Lucas
2004
SWE
+11.51
123.83
44
OEHMAN Lowe
2004
SWE
+11.56
124.22
45
MELLGREN Simon
2004
SWE
+15.78
157.12
Did not finish 2nd run
UHLIR Max
2004
SWE
LINDBERG Malte
1997
SWE
ALFREDSON Johannes
2000
SWE
HOLMLUND Carl-Johan
2002
SWE
LUNDSTROEM Jacob
2002
SWE
HAGBLOM Olle
2001
SWE
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
NILSSON Adam K
2002
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
WISEN Christopher
1992
SWE
TOERNQVIST David
1998
SWE
KERANEN Emil
1999
FIN
OLSSON Alfred
2000
SWE
Did not finish 1st run
WIKBERG Erik
2003
SWE
FJAELLRYD Axel
2003
SWE
JAKOBSEN William
2003
SWE
OESTERBERG Leo
2002
SWE
SKINNARS LOFTEN Linus
2002
SWE
SVENSSON Isac
2003
SWE
SCOTT Vilgot
2003
SWE
BARSCH Jonas
2001
SWE
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
OREDSSON Erik
2001
SWE
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
KARBACH Maximillian
2000
SWE
AAHS Albin
2002
SWE
WAHLUND Melvin
2002
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
NILSSON Edvin
1999
SWE
LOENNBERG Philip
1996
SWE
WALLGREN Kalle
1999
SWE
AHO Saku
1997
FIN
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
Disqualified 1st run