official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ASTNER Nina
2000
AUT
1:38.89
26.20
2
SCHOEPF Emily
2000
AUT
+1.59
42.44
3
SALZGEBER Amanda
2002
AUT
+2.01
46.73
4
SILANTEVA Anastasiia
1998
RUS
+2.17
48.36
5
UNTERBERGER Celina
2000
AUT
+2.26
49.28
6
FRANZEL Kerstin
2000
AUT
+2.35
50.20
7
ARRER Melanie
1998
AUT
+2.44
51.12
8
SCHAEDLE Tina
2001
AUT
+2.89
55.72
9
KAPPAURER Magdalena
2000
AUT
+2.95
56.33
10
HOERHAGER Lisa
2001
AUT
+2.96
56.43
11
TREICHL Lena
2000
AUT
+3.27
59.60
12
GRILL Sophie
1999
AUT
+3.29
59.80
13
WALDAUF Sophia
2001
AUT
+3.51
62.05
14
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
+3.62
63.17
15
WIDMOSER Monika
2000
AUT
+3.74
64.40
16
RANALTER Magdalena
2003
AUT
+3.96
66.64
17
KUNTSCHNER Linda
1999
AUT
+4.04
67.46
18
GRUENER Teresa
2002
AUT
+4.24
69.50
19
PUTZ Selina
1999
AUT
+4.38
70.93
20
CADA Emma
2002
AUT
+4.41
71.24
21
FLATSCHER Julia
2000
AUT
+4.54
72.57
22
RIEDER Selina
2001
AUT
+4.58
72.98
23
NIEDERNDORFER Maria
2002
AUT
+4.60
73.18
24
FARBMACHER Lea
2002
AUT
+4.75
74.71
25
STECHER Selina
2001
AUT
+4.77
74.92
26
PICHLER Anja
2001
AUT
+4.90
76.25
27
SCHNITTLER Florentina
2003
AUT
+5.11
78.39
28
PICHLER Christina
2003
AUT
+5.15
78.80
29
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
+5.18
79.11
30
FLORIANTSCHITZ Alisa
2001
AUT
+5.22
79.51
31
PILZ Lisa
2000
AUT
+5.24
79.72
32
GSTREIN Sarah
2002
AUT
+5.30
80.33
33
FRITZENWALLNER Teresa
2002
AUT
+5.44
81.76
34
SCHULHOFER Mairin
2001
AUT
+5.54
82.78
34
SHUSTROVA Daria
2001
RUS
+5.54
82.78
36
SPIELBERGER Carmen
2002
AUT
+5.71
84.52
37
JAMNIG Celina
2001
AUT
+5.91
86.56
38
FLETZBERGER Lara
2003
AUT
+6.42
91.77
39
BENTZ Magdalena
2001
AUT
+6.59
93.51
40
PESENDORFER Lena
2003
AUT
+6.70
94.63
41
HOERTH Julia
2002
AUT
+7.25
100.25
42
KRAFT Lisa
2001
AUT
+7.72
105.05
43
GRUBER Marie-Theres
2002
AUT
+8.46
112.61
44
SCHOENHERR Leonie
2002
AUT
+9.92
127.52
45
FLORIANSCHITZ Lara
2003
AUT
+11.83
147.02
Did not finish 2nd run
SALCHEGGER Melanie
2002
AUT
PUTZ Marlene
2003
AUT
DISCH Laura
2003
GER
WECHSELBERGER Anna Maria
2003
AUT
KONRAD Cheyenne
2002
AUT
GROSS Julia
2001
AUT
OBERLADER Carolina
1999
AUT
TOTH Zita
2002
HUN
LEITNER Milena
1999
AUT
BLOK Noa
2000
NED
WALLINGER Maria-Anna
2001
AUT
GERMANE Dzenifera
2003
LAT
WECHNER Lena
2000
AUT
ABSMANN Sandra
2000
AUT
GRUENAUER Anna
1999
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Did not start 1st run