official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZENERE Asja
1996
ITA
2:01.54
15.00
2
PLATINO Elisa
1999
ITA
+0.16
16.33
3
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
+0.25
17.08
4
ESCANE Doriane
1999
FRA
+0.49
19.07
5
WILD Simone
1993
SUI
+0.50
19.16
6
DVORNIK Neja
2001
SLO
+0.92
22.65
7
HAERRI Vivianne
1999
SUI
+0.98
23.14
8
MOERZINGER Elisa
1997
AUT
+1.13
24.39
9
BELFROND Annette
2002
ITA
+1.18
24.81
10
GROB Stefanie
2004
SUI
+1.27
25.55
11
NYBERG Lisa
2002
SWE
+1.38
26.47
12
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
+1.51
27.55
13
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+1.69
29.04
13
SOLA Beatrice
2003
ITA
+1.69
29.04
15
WALDAUF Sophia
2001
AUT
+1.77
29.71
16
PYKALAINEN Erika
2001
FIN
+1.91
30.87
17
JOHANSSON Stella
2003
USA
+1.95
31.20
18
ARONSSON ELFMAN Hanna
2002
SWE
+2.00
31.62
19
VALLERIANI Giulia
2004
ITA
+2.07
32.20
20
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
+2.11
32.53
21
RINGS-WANNER Valentina
2005
AUT
+2.34
34.45
22
ALPHAND Estelle
1995
SWE
+2.48
35.61
23
POMARE Ambra
2004
ITA
+2.53
36.02
24
HARO Carmen
1998
FRA
+2.68
37.27
24
SMADJA CLEMENT Karen
1999
FRA
+2.68
37.27
26
FANTI Francesca
1999
ITA
+3.77
46.33
27
HOERHAGER Lisa
2001
AUT
+4.23
50.15
28
OEHLUND Cornelia
2005
SWE
+4.72
54.22
29
DARBELLAY Delphine
2002
SUI
+5.99
64.78
30
PAZZAGLIA Alice
2002
ITA
+6.27
67.10
31
ZELGER Lorina
1999
SUI
+6.87
72.09
32
LYDERSEN Pernille Dyrstad
2003
NOR
+6.96
72.84
33
CAROLLI Francesca
2004
ITA
+7.33
75.91
34
GHISALBERTI Ilaria
2000
ITA
+7.41
76.58
35
DESCHENAUX Julie
2004
SUI
+7.60
78.16
36
KOSTNER Chayenne
2003
ITA
+10.48
102.09
37
ISHIBASHI Miki
1996
JPN
+12.00
114.72
38
CRAIEVICH Andrea
2000
ITA
+12.77
121.12
Did not finish 2nd run
BANDO Magdalena
2005
POL
SINIGOI Caterina
2003
ITA
AGNELLI Carole
2001
ITA
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
ASTEGIANO Melissa
2003
ITA
BACKLUND Liza
2004
SWE
SZOLLOS Noa
2003
ISR
CEDER Liv
2001
SWE
ROUX Tifany
1997
FRA
HURT A J
2000
USA
HENSIEN Katie
1999
USA
KAPPAURER Magdalena
2000
AUT
BRECHE Clarisse
2001
FRA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
FLOREK Patrycja
2003
POL
FRITZ Jana
2005
GER
VAN SOEST Katrina
1999
CAN
LORENZI Matilde
2004
ITA
ALLEMAND Sara
2000
ITA
SCHILLINGER Anna
2001
GER
DAHON Alizee
2002
FRA
POGNEAUX Chiara
2002
FRA
FLOETGEN Leonie
2000
GER
SALZGEBER Amanda
2002
AUT
SCHMOTZ Marlene
1994
GER
STEINMAIR Laura
2000
ITA
DORIGO Fabiana
1998
GER
KAPPAURER Elisabeth
1994
AUT
Did not start 1st run