official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
1:31.96
32.24
2
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
+0.57
36.76
3
GASSER Lukas
2001
AUT
+0.94
39.70
4
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+1.06
40.65
5
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
+1.40
43.35
6
SARTORI Gabriele
2001
ITA
+1.72
45.89
7
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+2.04
48.43
8
MEIER David
2001
AUT
+2.27
50.26
9
CINCELLI Fabian
2002
ITA
+2.46
51.77
10
PIZZATO Stefano
2003
ITA
+2.72
53.83
11
NARDELLI Martin
1998
ITA
+3.14
57.17
12
GALLINA Simone
2000
ITA
+3.40
59.23
13
RASOM Daniele
2002
ITA
+4.05
64.39
14
TANGHETTI Davide
2002
ITA
+4.86
70.82
15
IORI Lorenzo
2001
ITA
+4.94
71.45
16
VIGNOLA Matteo
2003
ITA
+5.00
71.93
17
DE CARLI Federico
2000
ITA
+5.17
73.28
18
BUIO Daniele
2000
ITA
+5.46
75.58
19
ROSSI Filippo
2002
ITA
+5.67
77.25
20
JAHN Julian
2002
AUT
+5.71
77.57
21
JAPARIDZE Besarion
1998
GEO
+5.77
78.04
22
BATTISTONI Tommaso
2004
ITA
+5.83
78.52
23
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
+6.02
80.03
24
GUSMINI Massimiliano
2004
SUI
+6.25
81.85
25
SLOMP Marco
2001
ITA
+6.31
82.33
26
CHINCARINI Pietro-angelo
2004
ITA
+6.35
82.65
27
SPERI Tommaso
2004
ITA
+6.76
85.90
28
PISCANEC Alessandro
2004
ITA
+7.20
89.40
29
DABERTO Ervin
2003
ITA
+8.36
98.60
30
OLCESE Tommaso
2004
ITA
+8.54
100.03
31
DELLANTONIO Fabio
2002
ITA
+8.83
102.33
32
UNTERWURZACHER Maximilian
2003
AUT
+9.00
103.68
33
VIERO Tommaso
2004
ITA
+9.18
105.11
34
SEGATO Marco
2003
ITA
+9.57
108.21
35
GLOECKL Lukas
2003
AUT
+9.85
110.43
36
PAROLARI Francesco Giacomo
2004
ITA
+9.88
110.67
37
PESAVENTO Pietro
2003
ITA
+10.11
112.50
38
MAZZOLA Nicola
2003
ITA
+10.20
113.21
39
MONI Giovanni
2004
ITA
+10.47
115.35
40
OBLETTER Luca
2003
ITA
+10.73
117.42
41
PERTILE Andrea
2003
ITA
+10.78
117.81
42
BARBIERI Alessio
2001
ITA
+10.91
118.85
43
ZAMBONI Filippo
2001
ITA
+11.23
121.39
44
CACCIATORE Alessio
2002
ITA
+11.50
123.53
45
PETTINI Nicolo
2004
ITA
+12.64
132.58
46
KALELA Akseli
1999
FIN
+12.91
134.72
47
BRICCOLA Giona
2004
SUI
+13.69
140.91
48
POSRATSCHNIG Nico
2000
SUI
+14.84
150.04
Did not finish 2nd run
GUGLIELMINI Andrea Ezio
2004
ITA
CASAROTTO Andrea
2003
ITA
KOZANASHVILI Nodar
2002
GEO
ROSSINI Pietro
2004
ITA
ALBERTI Matteo
2002
ITA
PILATI Nicolo
2003
ITA
ROSSI Vittorio
2002
ITA
DEBERTOL Jannes
2002
ITA
FORRER Christian
2002
ITA
BONESI Marco
2003
ITA
STEININGER Julian
2001
AUT
COLLINI Filippo
2001
ITA
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run