official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KRUPKA Jimmy
1998
USA
1:17.70
28.64
2
UNDERHILL Robert
2000
USA
+0.25
30.99
3
REED Brooks
2002
USA
+0.70
35.22
4
MARSHALL Tucker
1990
USA
+1.07
38.69
5
WOOD Mackenzie
2002
CAN
+1.62
43.86
6
FRISK David
1997
SWE
+1.63
43.95
7
NOLAN Alec
2002
USA
+1.83
45.83
7
CROCE Owen
2002
USA
+1.83
45.83
9
HOLSCHER Diego
2001
CHI
+1.90
46.49
10
FLANIGAN Bode
2002
USA
+1.93
46.77
11
KERBAUGH John
2005
USA
+2.22
49.50
11
DAVENPORT Topher
2003
USA
+2.22
49.50
13
TURNER Teagan
2003
USA
+2.27
49.97
14
NODDINGS Max
2000
USA
+2.37
50.91
15
ROSENBERG Joshua
2005
USA
+2.47
51.85
16
HERHUSKY Ryan
2003
USA
+2.67
53.72
17
SEGRE Sebastian
2003
USA
+2.77
54.66
18
RAINVILLE Dominic
2001
CAN
+2.79
54.85
19
SAMPSON Mitchell
2000
USA
+2.87
55.60
20
WASHBURN Marat
2002
USA
+2.98
56.64
21
RIFKIN Laz
2003
USA
+3.09
57.67
22
JONES Crawford
1999
USA
+3.40
60.58
23
FUMEAUX Benoit
1999
SUI
+3.61
62.56
24
WEINER Louis
2000
USA
+3.72
63.59
25
MARLER Aidan
2000
CAN
+3.79
64.25
26
COOK Evan
2004
USA
+3.99
66.13
27
REED Sawyer
2005
USA
+5.00
75.62
28
HOFFMAN Harry
2004
AUS
+5.03
75.90
29
HOLM Erik
2003
USA
+5.22
77.68
30
GROSSMAN Buey
2002
USA
+5.39
79.28
31
BATHUM Blake
2000
USA
+5.65
81.72
32
VILANDRIE Nevin
2002
USA
+6.00
85.01
33
GILLIS Robert
2000
USA
+6.11
86.04
34
RACHWAL Reid
2004
USA
+6.14
86.33
35
MUSIAL Jackson
2004
USA
+6.48
89.52
36
BECKERMAN Benjamin
2005
USA
+6.61
90.74
37
HODER Calvin
2002
USA
+6.76
92.15
38
SIMMONS Zachary
2000
USA
+7.69
100.89
39
HODER Maximilien
2005
USA
+7.96
103.43
40
HORSCH Caleb
2002
USA
+8.60
109.44
41
BRUMM Lucas
2005
USA
+9.69
119.68
42
WEINSTEIN Matthew
2004
USA
+10.63
128.51
43
RICHEDA Spencer
2005
USA
+10.71
129.26
44
SCHULTZ Tucker
2003
USA
+12.54
146.45
45
LEWISON William
2002
USA
+12.59
146.92
46
SHAFRITZ Justin
2003
USA
+15.53
174.55
47
KELLEY Robby
1990
USA
+19.14
208.46
Did not finish 2nd run
HURLEY Fineas
2005
USA
BROPHY Nate
2005
USA
SELL Peter
2002
USA
SUNSHINE Jack
2005
USA
SMITH Chesley
2001
USA
BRERA Roberto
2001
ITA
DWYER Luke
2005
USA
SWEENEY Nolan
2004
USA
LALLA Jackson
2003
USA
BERTRAM Will
2002
USA
SCHAEDE Jack
2002
USA
JACKSON Silas
2003
USA
SMALLHOUSE Matthew
2001
USA
SELVAAG Nikolas
2001
NOR
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
JONES Lawton
2003
USA
DAROV Jack
2005
USA
BARKAN Oliver
2004
USA
HUGHES Luke
2004
USA
MARSHALL Jared
2000
USA
SEELERT Ian
2004
USA
STEBER Daniel
2005
USA
DROHAN Aidan
2003
USA
CAMP William
2005
USA
KREHBIEL Henry
2005
USA
ROBILLARD Luca
2002
USA
ROBIN Kyle
2005
USA
HIBSHMAN Barrett
2005
USA
VIGNERAS Marin
2004
FRA
VAN ALSTINE Hayden
2001
USA
VILLENEUVE Kaiden
2003
CAN
GRAMAS Evan
2005
USA
BYRON Patrick
2004
USA
SHEA Jack
2000
USA
CHIPMAN Brody
2003
USA
RYAN Elliot
1999
USA
MUSCARELLA Carlo
2001
USA
OXLEY Nelson
2000
USA
PATTON William
2004
USA
HALLAGAN Leo
2002
USA
MCDERMOTT Samuel
2003
USA
NAKAMURA Riki
2003
USA
APPLE Cailin
2005
USA
CHUDZIK Alex
2003
USA
STEVENISH Bobby
2002
USA
PRICE Matthew
1999
USA
MCNABB Alex
2002
USA
HOTERMANS Nicolas
2002
BEL
BELLINO Max
2003
USA
KURSH Gerrit
2003
USA
PARAZETTE Holden
2000
USA
LANGAARD Mons
2001
NOR
LYNCH Ian
2000
USA
CHARLESTON Ben
2001
USA
VILLENEUVE Kobe
2001
CAN
PALCHAK Cole
2000
USA
FERRI James
1996
USA
Did not start 1st run