official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BERTANI Luisa Matilde Maria
1996
ITA
2:37.49
21.41
2
FANTI Francesca
1999
ITA
+0.77
26.35
3
PLATINO Elisa
1999
ITA
+2.15
35.20
4
DAHON Alizee
2002
FRA
+2.37
36.61
5
LAMBORAY Tea
2001
FRA
+2.61
38.15
6
CHEVRIER Marion
2001
FRA
+2.62
38.21
7
SARACCO Carlotta
1999
ITA
+2.69
38.66
8
BELFROND Annette
2002
ITA
+2.82
39.49
9
PAU Nuria
1994
ESP
+2.90
40.01
10
ABAD Celia
2000
ESP
+3.01
40.71
11
POGNEAUX Chiara
2002
FRA
+3.11
41.35
12
MAZZOLENI Camilla
2001
ITA
+3.34
42.83
12
CHEVRIER Axelle
2001
FRA
+3.34
42.83
14
LACHEB Kenza
1998
FRA
+3.41
43.28
15
MIZUTANI Miho
2003
JPN
+3.73
45.33
16
CAROLLI Francesca
2004
ITA
+3.79
45.72
17
HALLER Celina
2000
ITA
+3.94
46.68
18
DAHLBERG Melanie
2002
SWE
+4.06
47.45
19
PALLA Victoria
2001
GBR
+4.50
50.27
20
VALLCORBA Lisa
2001
ESP
+4.56
50.65
21
SINIGOI Caterina
2003
ITA
+5.13
54.31
22
MEDINA GIRONES Iria
2003
AND
+5.40
56.04
23
NADLER Emma
2002
FRA
+6.67
64.19
24
SIMOND Pauline
2002
FRA
+7.02
66.43
25
DERKS Kiara
2001
NED
+7.22
67.71
26
DINGSLEDER Denise
1998
AUT
+7.50
69.51
27
LUCCHINI Pilar Elisa
2001
ITA
+7.95
72.39
28
SPARBER Julia
2004
ITA
+9.92
85.03
29
ABFALTERER Alissa
2003
ITA
+10.45
88.43
30
GIORDANO Flavia Diletta
2001
ITA
+10.87
91.12
31
CHYLA Maja
2001
POL
+11.35
94.20
32
PUCKETT Riley
2003
USA
+11.99
98.30
33
GAUL Sammie
2001
AUS
+13.93
110.74
34
RENTEA Diana Andreea
2002
ROU
+16.42
126.71
35
CONSTANTIN Maria Ioana
2001
ROU
+16.87
129.60
36
HOZMANN Szonja
2001
HUN
+20.25
151.28
37
KISS Anna Jazmin
2004
HUN
+21.30
158.01
38
EVANS Abbey
2005
AUS
+25.96
187.89
39
KRYEZIU Kiana
2004
KOS
+25.97
187.96
40
KALLAS Sophie
2005
LBN
+49.74
340.40
41
DI CAMILLO Chiara
2004
ALB
+1:11.16
477.77
Did not finish 2nd run
SINKUNAITE Gabija
2004
LTU
BRUCE Pia
2004
AUS
BONDARE Liene
1996
LAT
SIGURDARDOTTIR Agla Jona
2000
ISL
HOFHERR Anne
2001
AUT
VENTURATO Emma
2002
ITA
NINAJOVA Lenka
2001
SVK
MAJTENYI Hanna
2001
HUN
HOFHERR Isabel
2002
AUT
SANMARTIN ARBONES Ines
2001
ESP
VUKADINOVA Eva
2001
BUL
JAKUBCOVA Zuzana
2000
SVK
RODARI Lisa
2001
ITA
TSIKLAURI Nino
1993
GEO
SZOLLOS Noa
2003
ISR
ACCAMBRAY Louison
2001
FRA
STEINMAIR Laura
2000
ITA
BRECHE Clarisse
2001
FRA
SOCQUET DAGOREAU Julia
2000
FRA
CRAIEVICH Andrea
2000
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run