official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JONSSON Carl
2000
SWE
1:52.78
23.00
2
PALMER Adam
2003
SWE
+2.18
37.11
3
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+2.39
38.47
4
JONSSON William
2001
SWE
+2.77
40.93
5
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+2.97
42.22
6
LARSSON Albin
2004
SWE
+3.29
44.30
7
OLSSON Alfred
2000
SWE
+3.86
47.98
8
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+3.95
48.57
9
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+3.98
48.76
10
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+4.31
50.90
11
WISSTING Gustav
2005
SWE
+4.41
51.54
12
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+4.59
52.71
13
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+5.27
57.11
14
WALLIN Grim
2003
SWE
+5.62
59.38
15
WALLIN Atle
2001
SWE
+5.69
59.83
16
UHLIR Max
2004
SWE
+6.01
61.90
17
ROESNAES Anton
2002
SWE
+6.12
62.61
18
WAHLUND Melvin
2002
SWE
+6.35
64.10
19
EDMARK Hugo
2000
SWE
+6.55
65.40
20
PEJOK Maans
2001
SWE
+6.60
65.72
21
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
+7.04
68.57
22
FOSSER Vincent
2001
SWE
+7.66
72.58
23
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
+7.82
73.62
24
ARVEFORS Isak
2002
SWE
+8.34
76.98
25
SVENSSON Isac
2003
SWE
+9.13
82.10
26
NORMANNSETH Frederik Tinius
2004
NOR
+9.91
87.15
27
WRENKLER Adam
2002
SWE
+10.42
90.45
28
RAVEGARD John
2003
SWE
+11.51
97.50
29
LUNDBAECK Isak
2003
SWE
+12.35
102.94
30
OESTROEM Hjalmar Christoffer
2005
NOR
+12.76
105.59
31
WALLMAN Fabian
2002
SWE
+13.15
108.12
32
BRATSBERG William
2004
NOR
+13.25
108.76
33
ELFGREN Vincent
2003
SWE
+14.00
113.62
34
LJUNGGREN Hampus
2004
SWE
+15.19
121.32
35
STANGNES Eirik
2004
NOR
+15.79
125.21
36
LARSSON Mans
2005
SWE
+18.29
141.39
37
GRIMBERG Nils
2005
SWE
+18.41
142.16
38
BODEN Victor
2000
SWE
+18.57
143.20
39
FLODBERG Hugo
2003
SWE
+18.78
144.56
40
STENVI Robin
2005
SWE
+19.13
146.82
41
NILSSON Adam K
2002
SWE
+20.08
152.97
42
MOLIN Thed
2003
SWE
+20.49
155.63
43
LANDMARK Christian
2005
NOR
+32.95
236.28
Did not finish 2nd run
NYMAN Hjalmar
2005
SWE
FRANKENDAL Carl
2003
SWE
OESTERBERG Leo
2002
SWE
SVELANDER Simon
2004
SWE
LOEDEMEL Christian
2004
NOR
HELSEN Oscar
2003
SWE
OEMAN Jonathan
2003
SWE
LINDHE Wille
2002
SWE
MIKELSSON Bosse
2003
SWE
MALKER Filip
2004
SWE
LUNDQVIST Hannes
2004
SWE
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
WISEN Christopher
1992
SWE
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
NETINDER Melker
2000
SWE
SILFAELT Johan
1996
SWE
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
EBENFELDT Jesper
2004
SWE
HOLST Marcus Normann
2005
NOR
NYQUIST Espen
2005
USA
RYLANDER Jakob
2003
SWE
TOVAAS Oscar
2005
SWE
LOMANDER Felix
2003
SWE
PALMER Pontus
2003
SWE
BERGKLINT THOERNROS Viggo
2004
SWE
EKLUND Hampus
2005
SWE
HUSS Bjoern
2004
SWE
HAMREN Rufus
2004
SWE
ERIKSSON Johan
2003
SWE
RAMNOE Niklas
2004
SWE
KORITZ Filip
2005
SWE
SOEDERBERG Oscar
2001
SWE
ANDERSSON Emil
2004
SWE
WIKZELL Dante
2004
SWE
DAMEN-BLAD Victor
2005
SWE
EKLOEF Felix
2005
SWE
BJURSTROEMER Isak
2005
SWE
WESTMAN Max
2004
SWE
PETTERSON Simon
2003
SWE
SJOESTRAND Maans
2004
SWE
NAAVALL Gustav
2002
SWE
EVANS Elliot
2005
SWE
HOLMQVIST Hugo
2003
SWE
ZACKRISSON Alvin
2004
SWE
SOEDERBAECK Teddy
2003
SWE
LIGNELL Theodor
2004
SWE
EK John
2002
SWE
HAMREN Ture
2002
SWE
ANGSTROEM Gustaf
2003
SWE
CARLSTROEM Sebh
2004
SWE
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
JINNESTRAND Jacob
2005
SWE
DE SUSINI Elliot
2005
SWE
HAUGSTVEDT Eskil
2005
SWE
FREDRIKSON Edvin
2005
SWE
OREDSSON Elias
2005
SWE
SKINNARS LOFTEN Linus
2002
SWE
HAGBLOM Olle
2001
SWE
JORAELV Filip
2001
SWE
LARSSON Kasper
2003
SWE
HELLSTEN Olle
2004
SWE
BORG Arvid
2002
SWE
LIND Lucas
2004
SWE
KARLSSON William
2005
SWE
SCOTT Vilgot
2003
SWE
OEHMAN Lowe
2004
SWE
HJORTH Gustav
2002
SWE
BOHM Adam
2005
SWE
VIGSNAES Victor
2005
NOR
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
CANDERT Joel
2004
SWE
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
LANDER Linus
2002
SWE
BARSCH Jonas
2001
SWE
KARBACH Maximillian
2000
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
JONSSON Philip
2005
SWE
LOEF Max
1997
SWE
WALLGREN Kalle
1999
SWE
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
DYRBYE Casper
1996
DEN
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
NILSSON Edvin
1999
SWE
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run