official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
1:53.19
23.71
2
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+0.09
24.29
3
RINGVOLD Paulina
2001
NOR
+1.28
31.97
4
SAHLIN Emma
2002
SWE
+1.33
32.29
5
DIGERFORS Julia
2001
SWE
+1.35
32.42
6
MARTELLEUR Hedda
2001
SWE
+1.77
35.13
7
AXELSSON Fanny
1998
SWE
+1.82
35.45
8
RESEN Henriette
1999
NOR
+2.06
37.00
9
BROWALDH Siri
1998
SWE
+2.75
41.45
10
WALLIN Alva
2001
SWE
+3.68
47.44
11
BERGE Tuva
2001
NOR
+3.93
49.06
12
SATO Hilde Iren
1998
NOR
+4.08
50.02
13
HAMNES Ingrid
1998
NOR
+4.33
51.64
14
FALKSETE Ylva Tone
2000
NOR
+4.51
52.80
15
LARSSON Alice
2000
SWE
+4.53
52.93
16
KLING ANDERSSON Ebba
2000
SWE
+5.02
56.09
17
ROENNBERG Matilda
2000
SWE
+5.63
60.02
18
FRIDGEIRSDOTTIR Holmfridur Dora
1998
ISL
+6.33
64.53
19
RINTANEN Fanny
2002
FIN
+6.97
68.66
20
HERTZBERG Anna
2001
SWE
+7.78
73.89
21
SUND Malin Sofie
2002
NOR
+8.04
75.56
22
MOLTZAU Serine
2000
NOR
+8.25
76.92
23
LINDSTOEL Tinna Jagge
2001
NOR
+9.60
85.62
24
VON REEDTZ Sofia
2002
SWE
+10.59
92.01
25
LUNDEN Moa
2000
SWE
+10.60
92.07
26
HAUGLAND Ine
2002
NOR
+11.18
95.81
27
STAM Nora
2001
SWE
+11.92
100.59
28
SELLSTEDT Louise
2002
SWE
+13.51
110.84
29
DAHL Christine
2001
NOR
+13.70
112.07
30
WREDMARK Ofelia
2001
SWE
+13.81
112.78
31
NAAS Vanessa
2002
NOR
+14.71
118.58
32
ARNESSON Moa
2001
SWE
+16.07
127.35
33
OLSSON Ebba Maja
2001
SWE
+16.29
128.77
34
SIGURDARDOTTIR Agla Jona
2000
ISL
+17.65
137.54
35
SVEINBJORNSDOTTIR Vigdis
2000
ISL
+18.34
141.99
36
KRISTJANSDOTTIR Rakel
2000
ISL
+19.15
147.21
37
VALDE Maia Soee
2002
DEN
+21.09
159.73
38
DIRKSEN Kaya
2000
NED
+21.50
162.37
39
NORDVIK Victoria
2002
NOR
+21.54
162.63
40
MAGNUSDOTTIR Astridur
2001
ISL
+24.81
183.72
41
POLHAMMER Ebba
2002
NOR
+33.32
238.60
42
DYBERG Felicia
1996
SWE
+59.12
404.99
Did not finish 2nd run
RUUD Andrea Stroem
2001
NOR
INGVADOTTIR Hjordis Birna
2000
ISL
GISLADOTTIR Halldora
2000
ISL
CHRISTENSEN Anna Hillestad
2000
DEN
LOETHMAN Tyra
1999
SWE
STAVSETH Emma Kihle
2000
NOR
SVAHN Clara
2000
SWE
NYQUIST Hanna
2000
USA
LINDSTROEM Ebba
2002
SWE
SOLHAUG Maria Fernanda
2001
NOR
SELLSTEDT Olivia
2002
SWE
ANDERSEN Hannah
2000
NOR
DAHLIN Agnes
1999
SWE
ARONSSON ELFMAN Hanna
2002
SWE
SCHWALBE Alexandra
2000
SWE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ARNTZEN Dina
2002
NOR
NEDREBOE Tuva Hoff
2002
NOR
LUND Tonje Haanes
2001
NOR
MUNKELIEN Mie
1996
NOR
FOSSEIDBRATEN Eva
2002
NOR
AUDUNSDOTTIR Sigridur Drofn
1999
ISL
LILJENBORG Lova
2002
SWE
BJOERNSGAARD Amalie Harildstad
2002
NOR
STENE Emilie Reinert
2002
NOR
GJETSUND Sofie
2002
NOR
AASEBOE Emma
2000
NOR
TELJE Elise
2000
NOR
BIRKISDOTTIR Andrea Bjork
1998
ISL
SATO Karianne
2001
NOR
MOERKESET Anna Bryn
2001
NOR
PERSSON Klara
2001
SWE
OLSEN Bertine Aam
1999
NOR
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
DAHLBERG Melanie
2002
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run