official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
1:55.95
42.00
2
SARCHETT Ryder
2003
USA
+0.10
42.87
3
BERVY Max
2000
USA
+0.21
43.83
4
KIRWOOD Nick
2004
USA
+0.96
50.36
5
BOCOCK Scott
2000
USA
+1.65
56.37
6
BIRKNER Alexander
1998
USA
+1.99
59.33
7
RYAN Bobby
1999
USA
+2.12
60.47
8
EID Hunter
2001
USA
+2.77
66.13
9
FLANIGAN Bode
2002
USA
+3.12
69.18
10
GAMAN Ryuji
2002
JPN
+3.21
69.96
11
SEYMOUR Trey
2000
USA
+3.64
73.71
12
NOLAN Alec
2002
USA
+4.60
82.07
12
SCHAEDE Jack
2002
USA
+4.60
82.07
14
KOHLHOFER Sebastian
2004
USA
+4.64
82.42
15
MORGAN Jake
2004
USA
+4.78
83.64
16
PARYS Maxx
2002
USA
+4.80
83.81
17
NGUYEN Louis
1999
USA
+4.86
84.33
18
PUCKETT Cole
2000
USA
+4.89
84.60
19
WEINBERG Asher
2004
USA
+5.93
93.65
20
WELCH Charles
2004
USA
+6.00
94.26
21
ANDRIE Stanley
2004
USA
+6.18
95.83
22
SWEENEY Henry
2002
USA
+7.04
103.32
23
PACKER Samuel
2003
USA
+7.88
110.64
24
ROSENER Tanner
2003
USA
+7.99
111.60
25
DULANEY Taylor
2004
USA
+8.44
115.52
26
GARBER Devon
1999
USA
+8.85
119.09
27
EPIFANIO Dominick
2002
USA
+8.97
120.13
28
SMITH Dylan
2004
USA
+9.25
122.57
29
CROSSEN Connor
2003
USA
+11.62
143.22
30
KELLY James
2003
USA
+11.88
145.48
31
OLSON Luke
2004
USA
+12.38
149.84
32
FLAHERTY William C.
2004
PUR
+13.93
163.34
33
ANDREWS Ben
2004
USA
+14.56
168.83
34
SHEPPARD Leyton
2003
USA
+17.24
192.17
35
NIEDZWIECKI Zack
2004
USA
+17.44
193.91
36
ROBINSON Peter
2003
CAN
+18.96
207.15
37
MENNEN George
2001
USA
+19.07
208.11
38
BYRUM Micah
2004
USA
+21.97
233.37
Did not finish 2nd run
PETERSON Spencer
2004
USA
BENCE Tanner
2002
USA
KEANE Patrick
2003
USA
CARPENTER Zachary
2002
USA
BRIGGS James
2004
USA
OVERSTAKE Brooks
2004
USA
OLSEN Charlie
2003
USA
GRANT Tanner
2003
USA
WASSERMAN William
2004
USA
DOHR Peter
2002
USA
HOFFMAN Harry
2004
AUS
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
HARRISON J Bridger
2001
USA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HATCHER Thomas
2002
USA
PLANK Emil
2004
GER
SHEPPARD Sebastian
2003
USA
CROCE Owen
2002
USA
WEINER Louis
2000
USA
ROTH Laiken
2004
USA
KAGAN Colin
2004
USA
ROACH Hunter
2004
USA
SAMPSON Mitchell
2000
USA
POWELL Appollo
2003
USA
GAYER Jackson
2003
USA
DALTON Luc
2001
USA
RAINVILLE Dominic
2001
CAN
SMITH Cam
2001
USA
KAGAN Kyle
2001
USA
SEYMOUR Chase
2000
USA
HALL Wyatt
2002
USA
KELSEY Sky
1997
USA
CASHMORE William
2001
NZL
DERWIN Colbey
1997
NZL
LANE Colby
1996
USA
WORRELL Zane
2001
USA
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run