official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
1:23.55
15.46
2
JUNG Donghyun
1988
KOR
+0.05
15.90
3
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+0.51
19.92
4
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+0.60
20.70
5
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+0.65
21.14
6
YUASA Naoki
1983
JPN
+0.78
22.28
7
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.82
22.62
8
LEITGEB Richard
1994
AUT
+0.84
22.80
9
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+1.09
24.98
10
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
+1.16
25.60
11
JASICZEK Michal
1994
POL
+1.24
26.29
12
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+1.26
26.47
13
HONG Dongkwan
1995
KOR
+1.28
26.64
14
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+1.48
28.39
14
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+1.48
28.39
16
KATO Seigo
1998
JPN
+1.65
29.88
17
LAINE Tormis
2000
EST
+1.76
30.84
18
ISHII Tomoya
1989
JPN
+1.93
32.32
19
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+2.01
33.02
20
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+2.03
33.20
21
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
+2.54
37.65
22
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+2.61
38.26
23
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+2.62
38.35
24
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+2.66
38.70
25
KIM Hyeontae
1990
KOR
+2.67
38.79
26
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+2.71
39.14
27
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
+3.01
41.76
28
BROENDMO Jon Gunnar
2000
NOR
+3.90
49.54
29
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
+4.26
52.68
30
SEINO Koyu
1993
JPN
+4.60
55.65
31
HABDAS Piotr
1998
POL
+5.50
63.52
32
SATO Ryuma
1999
JPN
+5.51
63.60
33
KIMISHIMA Ohra
2002
JPN
+5.63
64.65
34
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+5.64
64.74
35
SATO Shintaro
1996
JPN
+5.79
66.05
36
LANGAARD Mons
2001
NOR
+6.38
71.20
37
SHIN Masanori
1993
JPN
+6.83
75.14
38
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
+8.04
85.71
39
USAMI Shintaro
1990
JPN
+8.75
91.91
40
OTSU Ayumu
2003
JPN
+9.85
101.52
41
HUR Seung-wook
1972
KOR
+10.98
111.40
42
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
+22.89
215.46
43
AN Seungjae
2002
KOR
+27.03
251.63
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
CHIN Han
2001
KOR
CHOI Min-seok
2000
KOR
BAE Jun-Woo
1998
KOR
USUI Takahiro
2001
JPN
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
KANG Chang-Yeon
1999
KOR
LEE Jae-Jun
2000
KOR
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
KIM Dong Woo
1995
KOR
STEPAN Martin
1995
CZE
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
OLSSON Alfred
2000
SWE
TOMII Taiga
1998
JPN
MITSUI Kyohei
1993
JPN
SHARP Keegan
1997
CAN
STRAND Simen
1999
NOR
JUNG Minsik
1997
KOR
PARK Je-yun
1994
KOR
Disqualified 1st run