official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
EBERLE Cyril
2002
SUI
2:15.46
58.98
2
MACHERET Nicolas
2002
SUI
+0.36
61.66
3
DELALE Matteo
2001
FRA
+0.75
64.57
4
GINI Silvano
2002
SUI
+0.87
65.47
5
BOVET Pierre
2001
SUI
+0.92
65.84
6
ZURBRUEGG Sandro
2002
SUI
+1.09
67.11
7
UNTERSANDER Romano
2001
SUI
+1.12
67.33
8
SPRING Fabian
2002
SUI
+1.19
67.85
9
STUCKI Gino
2002
SUI
+1.35
69.05
10
HAECHLER Lenz
2003
SUI
+1.36
69.12
11
BLEULER Quirin
2000
SUI
+1.45
69.79
12
ABPLANALP Kilian
2002
SUI
+1.70
71.66
13
MAYER Aaron Christian
2002
SUI
+2.09
74.56
14
BUCHHOLZ Tim Robin
2002
SUI
+2.11
74.71
15
HIRSCHI Bastien
2002
SUI
+2.24
75.68
16
HILTBRAND Livio
2003
SUI
+2.31
76.20
17
GUETTINGER Basil
2000
SUI
+2.34
76.43
18
TOSCANO Federico
2001
SUI
+2.38
76.73
19
PAGET Max
2002
FRA
+2.54
77.92
20
BRUEGGER Michel
2002
SUI
+2.61
78.44
21
GLASSEY Maxime
2002
SUI
+2.75
79.48
22
CORTHAY Denis
2003
SUI
+2.85
80.23
23
HERMANN Julien
2002
SUI
+2.96
81.05
24
KELLERHALS Kaspar
2002
SUI
+3.34
83.88
25
SINNESBERGER Lenny
2003
SUI
+3.45
84.70
26
ACKERMANN Nicolas
2001
SUI
+3.56
85.52
27
FEISS Kilian
2002
SUI
+3.90
88.06
28
BARACCHI Alessio
2003
SUI
+4.03
89.03
29
BOCHATAY Benoit
2002
SUI
+4.31
91.12
30
ZYBACH Luca Yannic
2002
SUI
+4.48
92.38
31
DUFFOURD Oscar
2001
FRA
+5.02
96.41
32
NAEGELI Janis
2003
SUI
+5.49
99.91
33
ARNOLD Jan
2003
SUI
+5.50
99.99
34
SCHLAEPPI Sebastian
2003
SUI
+5.51
100.06
35
PEDRAZZI Yannick
2003
SUI
+5.54
100.29
36
DE ALMEIDA Mauro
2003
SUI
+5.64
101.03
37
ITEN Joel
2003
SUI
+5.87
102.75
38
WOLF Levin
2003
SUI
+6.19
105.13
39
VOGT Florian
2003
SUI
+6.25
105.58
40
BLEISCH Samuel
2003
SUI
+6.38
106.55
41
SALZGEBER Maurus
2002
SUI
+6.70
108.94
42
TRINKLER Cla
2002
SUI
+6.87
110.20
43
ETZENSPERGER Lionel
2003
SUI
+7.47
114.68
44
WASESCHA Silvan
2003
SUI
+7.73
116.62
45
MORATTEL Nicolas
2003
SUI
+9.28
128.17
46
BEROGGI Aris
2003
SUI
+9.40
129.07
47
SCHWENDELER Rafael
2003
SUI
+9.52
129.96
48
POLINELLI Luca Yannic
2002
SUI
+10.04
133.84
49
PETER Noe
2002
SUI
+10.88
140.10
Did not finish 2nd run
LANG Jlian
2003
SUI
REVEY Damien
2003
SUI
MURER David
2003
SUI
RILEY Mitchell
2001
AUS
NEUKOM Simeon
2001
LIE
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
GOETTE Simon
2001
SUI
FONTAINE Nicolas
2002
SUI
ALBANI Cyrill
2000
SUI
MIGGIANO Alessio
2002
SUI
WEITERING Lucas
2001
SUI
HUDSON Tom
2001
GBR
VOEGELI Julian
2001
SUI
RODUIT Luc
2002
SUI
STOFFEL Ralf
2002
SUI
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run