official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
EDER Julia
1997
AUT
1:45.07
20.25
2
TOIVIAINEN Julia
1998
FIN
+0.73
27.27
3
MARGREITER Lucy
2001
GER
+0.91
29.00
4
KLEIN Lea
2001
GER
+2.06
40.05
5
HAKALA Kia-Emilia
1998
FIN
+2.60
45.24
6
BRUCE Abi
2000
GBR
+2.76
46.78
7
GASPARIKOVA Klara
2001
CZE
+2.89
48.03
8
STUFFER Carina
1999
GER
+3.01
49.18
9
SCHILLINGER Anna
2001
GER
+3.24
51.39
10
PALLA Victoria
2001
GBR
+3.30
51.97
11
STOCK Kathrin
2002
AUT
+3.47
53.61
12
WIDMOSER Monika
2000
AUT
+3.56
54.47
13
RIEDER Selina
2001
AUT
+3.62
55.05
14
GRUENER Eva
2000
AUT
+3.96
58.32
15
DERKS Kiara
2001
NED
+4.13
59.95
16
FARBMACHER Lea
2002
AUT
+4.15
60.14
17
KOMPAN Jera
2002
SLO
+4.20
60.62
18
SCHULHOFER Mairin
2001
AUT
+4.22
60.82
19
KMOCHOVA Tereza
1990
CZE
+4.66
65.04
20
CLISSOLD Honor
1997
GBR
+4.78
66.20
21
LOKAR Katja
1996
SLO
+4.98
68.12
22
AUER Karolina
2001
AUT
+5.02
68.51
23
MUZAFERIJA Elvedina
1999
BIH
+5.33
71.49
24
HAAS VAN DER Roxy
1999
NED
+6.45
82.25
25
FLATSCHER Julia
2000
AUT
+6.53
83.02
26
FINNBOGADOTTIR Maria
2000
ISL
+6.74
85.04
27
GROSS Julia
2001
AUT
+6.83
85.90
28
SCHOERGHOFER Alina
2000
AUT
+7.08
88.31
29
SPIELBERGER Carmen
2002
AUT
+7.12
88.69
30
YOKOUCHI Maharu
2000
JPN
+7.68
94.08
31
WALLINGER Maria-Anna
2001
AUT
+7.69
94.17
32
STUART Katie
2001
GBR
+7.73
94.56
33
TADIC Maja
2000
BIH
+8.17
98.79
34
KRAFT Lisa
2001
AUT
+8.34
100.42
35
EMBACHER Elena
2002
AUT
+8.69
103.78
36
STEINWIDDER Laura
2002
AUT
+8.88
105.61
37
WEISSENSTEINER Chiara
2001
AUT
+9.18
108.49
38
FRITZENWALLNER Teresa
2002
AUT
+9.51
111.67
39
NI Yueming
1995
CHN
+10.42
120.41
40
WOESS Laura
2000
AUT
+10.50
121.18
41
SCHOENHERR Leonie
2002
AUT
+10.82
124.26
42
GRUBER Marie-Theres
2002
AUT
+11.12
127.14
43
SALCHEGGER Melanie
2002
AUT
+12.29
138.39
44
PEREYRA IRAOLA Esperanza
2002
ARG
+12.34
138.87
45
DREV Anja
1997
SLO
+12.43
139.74
46
ALIC Esma
2002
BIH
+12.48
140.22
47
STRUTHERS Ciorstaidh
2001
GBR
+13.96
154.44
48
ZHU Tianhui
1994
CHN
+14.78
162.32
49
KALUZA Kaja
2002
SLO
+17.63
189.72
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MESKO Nika
2000
SLO
REBEC Kaja
2001
SLO
SCHERNTHANER Nina
2001
AUT
MITTERDORFER Sophie
2001
AUT
BLOK Noa
2000
NED
STEINER Giuliana
2001
AUT
ZOUHAROVA Natalie
2002
CZE
GRILL Sophie
1999
AUT
BRANDNER Laura
2001
AUT
FLAMM Paula
2000
GER
WOODWARD Sarah
2001
GBR
OBLAK Rebeka
2001
SLO
ANDERSON Jessica
1998
GBR
Disqualified 1st run