official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PALAMARAS Nickco
2004
GER
1:27.85
34.25
2
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+0.54
38.74
3
HEUSEL Cedric
2004
GER
+0.94
42.06
4
MUIGG Manuel
2004
AUT
+1.15
43.81
5
ANGERER Benjamin
2002
AUT
+1.16
43.89
6
CINCELLI Fabian
2002
ITA
+1.34
45.38
7
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+1.50
46.71
8
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+1.59
47.46
9
RETTENWANDER Clemens
2004
AUT
+1.87
49.79
10
EPPLE Lorenz
2005
GER
+2.01
50.95
11
FEISS Kilian
2002
SUI
+2.04
51.20
12
POELL Christoph
2003
AUT
+2.15
52.12
13
OLCESE Tommaso
2004
ITA
+2.18
52.36
14
AMMAN Hannes
2002
GER
+2.38
54.03
15
KAUFMANN Christian
2004
AUT
+2.79
57.43
16
NORYS Felix
2005
GER
+2.83
57.77
17
VOM HAGEN Konstantin
2004
GER
+3.24
61.17
18
RIFKIN Laz
2003
USA
+3.85
66.24
19
LIMMER Noel
2004
GER
+4.19
69.07
20
ROESLE Felix
2005
GER
+4.26
69.65
21
GRAVES Tanner
2002
USA
+4.33
70.23
22
SIEGWOLF Christian
2005
GER
+4.34
70.31
23
SIMONELLI Edoardo
2006
ITA
+4.89
74.88
24
JAGERSBERGER Sebastian
2004
AUT
+4.95
75.38
25
ROHE Marius
2006
GER
+5.73
81.86
26
WEINMANN Gustav
2004
GER
+6.98
92.25
27
SCHULLER Daniel
2005
GER
+7.21
94.16
28
HUBER Alexander
2005
USA
+7.86
99.56
29
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
+8.15
101.97
30
KUHN Levin
2005
GER
+8.24
102.72
31
KUPFNER Marc
2005
AUT
+9.39
112.28
32
HAGN Kilian
2006
GER
+9.92
116.68
33
FANKHAUSER Sebastian
2006
AUT
+10.24
119.34
34
FERNANDEZ CORRAL Sergio
2006
ESP
+14.67
156.15
35
MAURER Julien
2006
GER
+15.15
160.14
36
KINDL Valentin
2005
GER
+18.22
185.65
37
WITT ANDERSEN Mikkel
2006
DEN
+21.17
210.16
38
BONDAR Artem
2006
UKR
+21.30
211.24
39
STICK Ben
2006
GER
+22.45
220.80
40
BANOTI Mihai
2006
ROU
+22.73
223.13
41
SOENDGERATH Theo
2006
GER
+24.86
240.83
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
HARTMANN Paul
2006
GER
SPACIL Alexander
2006
AUT
MARKEFKA Jan Leonard
2006
GER
BRANDIS Benno
2006
GER
WIESLER Moritz
2006
GER
STROEBELE Mark
2006
GER
HOLZMAIER Martin
2006
GER
WITTMANN Raphael
2006
GER
BOCAGE Scott
2004
FRA
AHN Hyunchang
2005
KOR
HOLM Christopher Rubens
2004
BRA
RENDL Laurence
2005
GER
TSYBELENKO Roman
2004
UKR
HEISLITZ Paul
2002
GER
FISCHER Raphael
2003
GER
KOCH Stephan
2006
AUT
PASEL Leo
2004
GER
VALLE PLUJA Pau
2004
ESP
NILSSON Victor
2005
SWE
BOWER Zac
2003
USA
STAUDENMAYER Zack
2004
USA
GEISLER Fabian
2004
AUT
DE POURTALES Louis
2002
GBR
BENNETT Elliott
2003
GBR
HOERTNAGL Nico
2004
AUT
TURNBULL Ryan
2003
CAN
CARRICK-SMITH Luca
2005
GBR
FUEREDER Daniel
2003
AUT
JEURISSEN Jurre
2003
NED
KRAUSS Lukas
2005
GER
WITTE Jonas
2003
GER
SCHIESTL Markus
2002
AUT
LINDENMAYER Felix
2002
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run