official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HENNING Emelie
1999
SWE
1:27.83
23.48
2
POHJOLAINEN Rosa
2003
FIN
+0.90
30.96
3
SAHLIN Emma
2002
SWE
+1.09
32.54
4
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
+1.14
32.96
5
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
+1.17
33.20
6
DIGERFORS Julia
2001
SWE
+1.75
38.03
7
THORESEN Anine
2001
NOR
+1.78
38.27
8
FALKSETE Ylva Tone
2000
NOR
+1.79
38.36
9
KANDELL Tilde
2001
SWE
+3.04
48.75
10
LYDERSEN Pernille Dyrstad
2003
NOR
+3.06
48.91
11
MOERKESET Anna Bryn
2001
NOR
+3.45
52.15
12
NYBERG Martine Fosmo
1999
NOR
+3.49
52.49
13
STENE Emilie Reinert
2002
NOR
+4.41
60.13
14
JANCOVA Rebeka
2003
SVK
+4.46
60.55
15
FREDRICSSON Evelina
1999
SWE
+5.03
65.29
16
LINDSTOEL Tinna Jagge
2001
NOR
+5.17
66.45
17
HENNI Martine
2001
NOR
+5.31
67.61
18
SHORT OLSEN Rebecca
2001
NOR
+5.36
68.03
19
BJOERNSGAARD Amalie Harildstad
2002
NOR
+5.64
70.36
20
STAM Nora
2001
SWE
+6.32
76.01
21
LUNDER Cathinka
2003
NOR
+6.77
79.75
22
WESTLUND Ellen
2002
SWE
+6.86
80.50
22
TRAA Ine
2003
NOR
+6.86
80.50
24
RYGH Jenny
2000
NOR
+7.07
82.24
25
CLASON Julia
2003
NOR
+7.15
82.91
26
SELLSTEDT Louise
2002
SWE
+7.31
84.24
27
HOLTEN-SUND Malin
2003
NOR
+8.59
94.88
28
OLSSON Ebba Maja
2001
SWE
+9.08
98.95
29
STEINNES NORBY Ragnhild
2001
NOR
+9.17
99.70
30
STROEMBERG Wilma
2003
SWE
+9.68
103.94
31
STRIZENCOVA Michaela
2000
SVK
+9.90
105.76
32
SANDVIN Ada
2003
NOR
+9.97
106.35
33
AANDAHL Filippa
2003
NOR
+10.11
107.51
34
RAMSTAD Elle
2003
NOR
+10.60
111.58
35
ARNESSON Moa
2001
SWE
+11.71
120.81
36
HOFSLUNDSENGEN Kristin Stedje
2003
NOR
+12.25
125.30
37
HANSEN Marte Pensgaard
2002
NOR
+12.31
125.79
38
BRENNA Matilde
2002
NOR
+12.56
127.87
39
TUHKANEN Nanna
2002
FIN
+13.58
136.35
40
ROEVIK Hanne
2003
NOR
+13.71
137.43
41
POLHAMMER Ebba
2002
NOR
+19.19
182.98
42
MYHRE Martine
2002
NOR
+21.63
203.26
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
TOENNESSEN Hedvig
2003
NOR
FROTJOLD Camilla Kvamstoe
2003
NOR
BRODWALL Josephine Ronnestad
2003
NOR
TELJE Aurora Elen
2002
NOR
NORDVIK Victoria
2002
NOR
PETTEROE Heddy Elisabeth
2003
NOR
LUCATELLI Maya Murstad
2002
NOR
JALKESTEN Sophie
2003
SWE
FODNAESS Maren
2001
NOR
HAUKELI Vilde
2001
NOR
RINTANEN Fanny
2002
FIN
HERTZBERG Anna
2001
SWE
LILJENBORG Lova
2002
SWE
WREDMARK Ofelia
2001
SWE
BAKKEVIG Emilie
2003
NOR
FLEISCHER Julie
2001
NOR
LARSSON Alice
2000
SWE
LARSEN Andrea Skaaland
1999
NOR
HESTAD VOGNILD Guro
2001
NOR
WALLIN Alva
2001
SWE
CEDER Liv
2001
SWE
KERVEN Michelle
1998
SWE
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
AXELSSON Fanny
1998
SWE
CLEMENTSON Moa
2000
SWE
KUFAAS Mariel
1999
NOR
RASK Sara
2000
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run