official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LYDERSEN Pernille Dyrstad
2003
NOR
1:53.54
43.06
2
THORESEN Anine
2001
NOR
+0.22
44.47
3
LUNDER Cathinka
2003
NOR
+0.79
48.14
4
NYBERG Martine Fosmo
1999
NOR
+1.59
53.28
5
MOERKESET Anna Bryn
2001
NOR
+1.64
53.60
6
HAUGLAND Ine
2002
NOR
+1.84
54.89
7
KVINLOG Synne Gaustad
2003
NOR
+2.01
55.98
8
AANDAL Marthe Toesse
1999
NOR
+2.22
57.33
9
RINGVOLD Paulina
2001
NOR
+2.87
61.51
10
BRODWALL Josephine Ronnestad
2003
NOR
+3.72
66.98
11
KRISTOFFERSEN Helene
2000
NOR
+3.75
67.17
12
SMEBY Hanna
2002
NOR
+3.77
67.30
13
EILERTSEN Johanne
2002
NOR
+4.23
70.26
14
BJOERNSGAARD Amalie Harildstad
2002
NOR
+4.47
71.80
15
FROELAND Margrethe
2001
NOR
+5.01
75.27
16
CLASON Julia
2003
NOR
+5.02
75.34
17
RINTANEN Fanny
2002
FIN
+5.19
76.43
18
TRAA Ine
2003
NOR
+5.60
79.06
19
BERNTSEN Hedda
1976
NOR
+5.73
79.90
20
LARSEN Andrea Skaaland
1999
NOR
+6.37
84.02
21
HENNI Martine
2001
NOR
+6.54
85.11
22
MOLTZAU Serine
2000
NOR
+6.65
85.82
23
KNUTSEN Isabella Napsoy
2004
NOR
+6.91
87.49
24
BRENNA Matilde
2002
NOR
+7.88
93.72
25
KROHN Marlene Sophie
2003
NOR
+8.21
95.85
26
LUCATELLI Maya Murstad
2002
NOR
+10.99
113.72
27
RINGSTAD Linnea
2004
NOR
+12.27
121.95
28
HOVLID Amalie Stovner
2004
NOR
+13.21
127.99
29
DIETRICHSON Hedvig
2003
NOR
+15.85
144.97
30
BRAATEN Tyra
2004
NOR
+17.45
155.25
31
FROELAND Julie Isaksen
2004
NOR
+18.53
162.20
32
MYHRE Martine
2002
NOR
+20.64
175.76
33
HERBJOERNSEN-EBBESTAD Mathea
2004
NOR
+20.99
178.01
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
LINN Fredrikke Louise
2004
NOR
MUNKELIEN Matilde
2002
NOR
POLHAMMER Ebba
2002
NOR
THOMASSEN Frida Abelgaard
2004
NOR
SMALBERGET Hanna
2004
NOR
DYRSET Julia
2003
NOR
HANSEN Marte Pensgaard
2002
NOR
AANDAHL Filippa
2003
NOR
GUDEM Luna
2004
NOR
STRANDEN Mathea
2004
NOR
TELJE Aurora Elen
2002
NOR
MAROEY Sara Madelene
2002
NOR
FOSSEIDBRATEN Eva
2002
NOR
HOLTEN-SUND Malin
2003
NOR
GRANHOLM Stina
2000
SWE
PETTEROE Heddy Elisabeth
2003
NOR
GJETSUND Sofie
2002
NOR
SANDVIN Ada
2003
NOR
SHORT OLSEN Rebecca
2001
NOR
RASMUSSEN Josephine
2002
NOR
VORRE Clara-Marie Holmer
2003
DEN
SUND Malin Sofie
2002
NOR
JELLUM Thea Emilie Benth
2003
NOR
KUFAAS Mariel
1999
NOR
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
HESTAD VOGNILD Guro
2001
NOR
Did not start 1st run