official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOFFMANN Philip
2002
AUT
2:05.53
26.09
2
BACHLER Fabian
2001
AUT
+1.28
36.39
3
RIEDERER Raphael
2001
AUT
+1.88
41.22
4
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
+1.92
41.54
5
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+1.95
41.78
6
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+2.14
43.31
7
PROFANTER Santino
2001
AUT
+2.30
44.60
8
SJOBERG Marlon
1997
FIN
+2.40
45.40
9
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+2.59
46.93
10
TSCHACH Adrian Dion
2004
AUT
+2.73
48.06
11
VONIER Paul
2000
AUT
+2.79
48.54
12
STARK Florian
2001
AUT
+3.09
50.95
13
BOWERS Jack
2000
USA
+3.11
51.11
14
GSTREIN Luca
2000
AUT
+3.17
51.60
15
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
+3.18
51.68
16
GUEM Franz
2001
AUT
+3.19
51.76
17
CORNELIUS Cooper
1999
USA
+3.32
52.80
18
STEINTHALER Georg
2000
AUT
+3.75
56.26
19
BROSCHEK Lukas
2002
AUT
+3.83
56.91
20
RONNER Jan
2000
AUT
+4.18
59.72
21
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+4.23
60.12
22
KIRCHEBNER Kevin
2002
AUT
+5.23
68.17
23
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+5.60
71.15
24
LOTTER Valentin
2002
AUT
+5.75
72.35
25
TRITSCHER Luis
2002
AUT
+6.20
75.97
26
STRAUSS Florian
2004
AUT
+7.02
82.57
27
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
+7.13
83.46
28
HROVATH David
2002
AUT
+7.51
86.51
29
RINDLER Benjamin
2002
AUT
+7.53
86.68
30
KAISER Manuel
2003
AUT
+7.67
87.80
31
SNYDER Bennett
2001
USA
+7.70
88.04
32
PASSRUGGER Johannes
2003
AUT
+7.91
89.73
33
KUCERA Josef
2004
AUT
+7.92
89.81
34
STEINER Samuel
2003
AUT
+8.05
90.86
35
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
+8.64
95.61
36
GAGLIANO David
2001
AUT
+10.19
108.08
37
WACHTER Simon
2004
AUT
+11.38
117.65
38
PITTRACHER Tobias
2004
AUT
+11.64
119.74
39
MOZEN Isaac
2001
USA
+12.08
123.28
40
WALDER Florian
2004
AUT
+16.35
157.64
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HISHIKI Kaoru
2003
JPN
RIEGLER Samuel
2004
AUT
GLOECKL Lukas
2003
AUT
STOECKL Johannes
2004
AUT
RAINER Alexander
2004
AUT
KUCHENMEISTER Matthias
2004
AUT
NADERHIRN Quirin
2003
AUT
BURGSCHWAIGER Thomas
2003
AUT
BREITFUSS Alexander
2003
AUT
BORAK Jan
2001
CZE
KOCH Florian
2001
AUT
KAUFMANN Christian
2004
AUT
HAAS Matteo
2004
AUT
JAHN Julian
2002
AUT
KUMMERER Niklas
2002
AUT
BOECK Niklas
2003
AUT
SUDO Ryo
2003
JPN
WAGNER Paul
2004
AUT
WACHTER Lukas
2002
AUT
GEISLER Fabian
2004
AUT
GROSSMAN Buey
2002
USA
HEINE Oscar
2003
AUT
POELL Christoph
2003
AUT
AUFSCHNAITER Anton
2000
AUT
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
GRATZER Daniel
2001
AUT
SCHIESTL Markus
2002
AUT
RAINER Thomas
2003
AUT
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
AINSLIE Rowen
2001
USA
GREBER Max
2001
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run