official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BOTKA Filip
2001
SVK
1:33.28
48.78
2
BALAZ Filip
2001
SVK
+0.50
52.69
3
SARCHETT Ryder
2003
USA
+0.51
52.77
4
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+0.87
55.59
5
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
+1.19
58.09
6
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
+2.00
64.43
7
PALAMARAS Nickco
2004
USA
+2.20
66.00
8
KROUPA Stepan
2003
CZE
+2.23
66.23
9
TRSAN Tim
2001
SLO
+2.32
66.94
10
WACHTER Simon
2004
AUT
+3.47
75.94
11
KUCERA Josef
2004
AUT
+3.48
76.01
12
WALDER David
2003
AUT
+3.50
76.17
13
WACHTER Lukas
2002
AUT
+3.53
76.41
14
HOLMES Robert
2002
GBR
+3.58
76.80
15
WINZELY Daniel
2002
AUT
+3.63
77.19
16
PITTRACHER Tobias
2004
AUT
+3.74
78.05
17
STRAUSS Florian
2004
AUT
+3.75
78.13
18
WEISS Sebastian
2004
GER
+3.95
79.69
19
STEINDL Tobias
2001
GER
+4.07
80.63
20
FUEREDER Daniel
2003
AUT
+4.13
81.10
21
KAGLEDER Matthias
2003
GER
+4.15
81.26
22
KAUFMANN Christian
2004
AUT
+4.18
81.49
23
GEISLER Fabian
2004
AUT
+4.24
81.96
24
WALSER Noah
2003
AUT
+4.33
82.67
25
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
+4.62
84.94
26
VIGAS Samuel
2003
SVK
+4.94
87.44
27
SUDO Ryo
2003
JPN
+5.01
87.99
28
KLOTZ Adrian
2004
AUT
+5.23
89.71
29
MERTELJ Enej
2003
SLO
+5.35
90.65
30
PERKOLIC RAILIC Nikola
2003
SLO
+5.59
92.53
31
SCHAIDREITER Stefan
2004
AUT
+5.70
93.39
32
GOESSL Florian
2002
GER
+5.88
94.80
32
MIKA-CORTOLEZIS Jonathan
2003
AUT
+5.88
94.80
34
WITTE Jonas
2003
GER
+5.99
95.66
34
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
+5.99
95.66
36
BAYER Moritz
2003
AUT
+6.00
95.74
37
MUIGG Manuel
2004
AUT
+6.05
96.13
38
DZICOEV Roman
2003
CZE
+6.06
96.20
39
KROELL Jonathan
2004
AUT
+6.08
96.36
40
KRABSHUIS Noah
2000
NED
+6.09
96.44
41
UNTERWURZACHER Maximilian
2003
AUT
+6.12
96.67
41
JOEBSTL Georg
2003
AUT
+6.12
96.67
43
ELLMER Elias
2004
AUT
+6.20
97.30
44
STOECKL Johannes
2004
AUT
+6.31
98.16
45
KANOVITS Alexander
2003
SVK
+6.32
98.24
46
KAMMLER Hannsgernot
2002
AUT
+6.56
100.12
47
GRUENWALD Christian
2004
AUT
+6.62
100.59
48
UNTERWANDLING Florian
2004
AUT
+6.88
102.62
49
JUSE Felix
2003
GER
+7.00
103.56
50
DEL LATTE Mattia
2001
SLO
+7.16
104.81
51
SCHNEEWEISS Michael
2004
AUT
+7.20
105.13
52
TSIBELENKO Levko
1996
UKR
+7.29
105.83
53
HABAJEC Matevz
2003
SLO
+7.32
106.07
54
WINDEN VAN Niels
2002
NED
+7.58
108.10
55
RIEGER Sean
2001
USA
+7.74
109.35
56
PRATTES Mathias
2003
AUT
+7.87
110.37
57
WOLF Gabriel
2004
AUT
+8.24
113.27
58
BUCHACHER Jakob
2004
AUT
+8.31
113.81
59
SVETLICIC Miha
2004
SLO
+8.79
117.57
60
ANTENSTEINER Tobias
2004
AUT
+8.92
118.59
61
VORSIC Maj
2004
SLO
+8.94
118.74
62
WINKLER Florian
2004
AUT
+8.99
119.13
63
BENEDIKT Christopher
2001
AUT
+9.12
120.15
63
IVANOV Michael
2004
AUT
+9.12
120.15
65
ANDREYCIC Lukas
2004
AUT
+9.25
121.17
66
KOVAC Tilen
2004
SLO
+9.87
126.02
67
GLOECKL Lukas
2003
AUT
+10.06
127.51
68
WAHLER Valentin
2004
GER
+10.09
127.74
69
ZURL Alexander
2002
AUT
+10.11
127.90
70
RIEGLER Samuel
2004
AUT
+10.28
129.23
71
FENDER Stefan
2004
AUT
+10.29
129.31
72
STEINDL Daniel
2003
GER
+10.56
131.42
73
PETRIK Kristof
2003
SVK
+10.62
131.89
74
VAUGHTON Max
1999
GBR
+10.95
134.47
75
GRAUER Timon
2004
GER
+10.98
134.71
75
MITTERMAYR Constantin
2003
AUT
+10.98
134.71
77
WEINMANN Gustav
2004
GER
+11.54
139.09
78
HEISLITZ Paul
2002
GER
+11.97
142.46
79
BERGMAYER Bernhard
1999
AUT
+12.03
142.93
80
HABERL Nico
2000
AUT
+12.42
145.98
81
RUDROFF Gabriel Wolfgang
2002
RUS
+12.77
148.72
82
MAGNET Stefan
2002
AUT
+13.23
152.32
83
SIGLHUBER Martin
2004
GER
+13.75
156.39
84
EBNER Felix
2004
AUT
+15.69
171.57
85
GLUECK Gerald
1954
AUT
+53.24
465.43
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PECK Moritz
2003
AUT
LADSTAETTER Giacomo
2004
AUT
REICHEL Marcello
1999
AUT
HOZMANN Rudolf
2004
HUN
WILLE Felix
2004
AUT
DEJACO Lukas
2003
AUT
OPPL Milan
2001
AUT
BURGSCHWAIGER Thomas
2003
AUT
HOLM Christopher Rubens
2004
BRA
KALISCHKO Dennis
2003
AUT
HOERTNAGL Nico
2004
AUT
PINI Max
2002
GBR
BOTKA Timo
2003
SVK
HACKL David
2001
AUT
RETTENWANDER Clemens
2004
AUT
OSCH Matthieu
1999
LUX
STEPAN Martin
1995
CZE
NANTSCHEV Simon
1998
GER
KEARING Luke
2002
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run