official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SJOBERG Marlon
1997
FIN
1:34.25
22.51
2
TAKATS Tristan
1995
AUT
+0.39
26.69
3
WALDER Sebastian
1997
AUT
+0.49
27.76
4
STEINTHALER Georg
2000
AUT
+0.85
31.62
5
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+1.14
34.73
6
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
+1.43
37.83
7
RIEDERER Raphael
2001
AUT
+1.52
38.80
8
SIRVIO Salomo
2001
FIN
+1.53
38.91
9
ADAMS Jack
1998
AUS
+1.54
39.01
10
GAHR Lukas
1999
AUT
+1.55
39.12
10
GASSER Lukas
2001
AUT
+1.55
39.12
12
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
+1.58
39.44
13
GSTREIN Luca
2000
AUT
+1.73
41.05
14
RONNER Jan
2000
AUT
+1.87
42.55
15
SKOREPA Jan
1996
CZE
+1.90
42.87
16
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
+1.95
43.41
17
BAUER Manuel
2000
AUT
+2.12
45.23
18
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
+2.13
45.34
19
BOLZ Jonas
1999
GER
+2.34
47.59
20
BREITFUSS Maximilian
1999
AUT
+2.47
48.98
21
VUKELIC William
1998
CRO
+2.77
52.19
22
BACHLER Fabian
2001
AUT
+3.94
64.73
23
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+4.04
65.80
23
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+4.04
65.80
25
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+4.06
66.02
26
HORTENSIUS Tom
2001
NED
+4.24
67.95
27
LEEK David
2000
NED
+4.43
69.98
28
OSCH Matthieu
1999
LUX
+4.70
72.88
29
SMAK Martijn
2000
NED
+4.86
74.59
30
SCHIPPERS Rik
2000
NED
+5.13
77.48
31
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
+5.24
78.66
32
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+6.00
86.81
33
MOL Sergey
2000
NED
+6.61
93.34
34
KRABSHUIS Noah
2000
NED
+6.82
95.59
35
FABBRI Tommaso
1997
ITA
+7.25
100.20
36
BEUKER Jannes
2002
NED
+7.47
102.56
37
PATTANARO Ezio
2001
ITA
+8.76
116.38
38
JONGE DE Ties
2002
NED
+9.45
123.78
39
KEIJZER DE Victor
2002
NED
+10.47
134.71
40
EVERS Ezra
2001
NED
+11.23
142.85
41
VONK Timo
2001
NED
+12.17
152.93
42
FABER Quinten
2001
NED
+13.90
171.46
43
VERVOORT Max
1996
NED
+15.89
192.79
44
BESSELAAR Tobias
2002
NED
+15.92
193.11
45
BODE DEN Luka
2001
NED
+16.05
194.50
46
VONK Daniel
2002
NED
+16.67
201.15
47
WIJMAN Thijmen
2002
NED
+23.46
273.91
Did not finish 2nd run
OUDE DE Joey
2001
NED
WATERMAN Sam
2002
NED
THURNER Markus
2001
AUT
BARTOLOME Alexander
2001
AUT
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
KRIZAJ Martin
2002
SLO
CUFAR Anze
1998
SLO
COATES Theodore
1999
AUS
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
MEISSL Christoph
2000
AUT
POTH Robert
1997
GBR
BIRAN Itamar
1998
ISR
DORNAUER Armin
2000
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Did not start 1st run
Disqualified for Over Quota