official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FERMBAECK Elsa
1998
SWE
1:30.59
23.00
2
CEDER Liv
2001
SWE
+0.65
28.24
3
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+0.71
28.72
4
CLEMENTSON Moa
2000
SWE
+1.41
34.36
5
SAHLIN Emma
2002
SWE
+1.44
34.60
6
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
+1.56
35.57
7
LARSSON NATHHORST Hanna
2001
SWE
+2.50
43.15
8
DAHLBERG Melanie
2002
SWE
+2.84
45.89
9
RASK Sara
2000
SWE
+3.01
47.26
10
ANDERSEN Hannah
2000
NOR
+3.44
50.72
11
NJAITA Mathilda
1999
SWE
+4.04
55.56
12
KANDELL Tilde
2001
SWE
+4.19
56.76
13
NYBERG Martine Fosmo
1999
NOR
+4.36
58.13
14
PERSSON Klara
2001
SWE
+4.43
58.70
15
SELLSTEDT Olivia
2002
SWE
+6.25
73.36
16
SATO Hilde Iren
1998
NOR
+7.22
81.18
17
EILERTSEN Johanne
2002
NOR
+9.06
96.01
18
MEDINA GIRONES Iria
2003
AND
+9.82
102.13
19
PETTERSON Elin
2000
SWE
+10.06
104.07
20
WREDMARK Ofelia
2001
SWE
+10.12
104.55
21
JONSSON Emma-Stina
2003
SWE
+10.25
105.60
22
LILJENBORG Lova
2002
SWE
+10.56
108.10
23
DANNEWITZ Alice
2002
SWE
+11.46
115.35
24
SVAHN Clara
2000
SWE
+11.50
115.67
25
PELLEGRINI Saga
2003
SWE
+11.92
119.05
26
ROSEN Saga
2001
SWE
+12.07
120.26
27
SVENINGSSON Filippa
1999
SWE
+12.17
121.07
28
LUND Thea
2001
SWE
+12.27
121.88
29
NORDIN Tindra
2003
SWE
+12.61
124.61
30
WESTLUND Ellen
2002
SWE
+12.72
125.50
31
LUNDQUIST Moa
2001
SWE
+13.39
130.90
32
SAKS Clara
2001
SWE
+13.74
133.72
33
NARVING Maja
2003
SWE
+13.75
133.80
34
LUNDHOLM Lina
2003
SWE
+14.19
137.35
34
SJOEQVIST Ebba
2003
SWE
+14.19
137.35
36
SELLSTEDT Louise
2002
SWE
+14.90
143.07
37
SATO Nora
2001
NOR
+15.32
146.45
38
ALFREDSON Lovisa
2002
SWE
+15.52
148.06
39
HANSSON Mathilda
2002
SWE
+15.72
149.68
40
STROEMBERG Wilma
2003
SWE
+16.15
153.14
41
ANEMYR Amanda
2002
SWE
+19.06
176.59
42
STENVI Tilda
2002
SWE
+19.98
184.00
43
EKLUND Mathilda
2002
SWE
+21.88
199.32
44
LEVIN Andrea
2003
SWE
+23.12
209.31
45
SVENSSON Kajsa
2002
SWE
+24.60
221.23
46
KARLSSON Frida
2003
SWE
+27.07
241.14
47
SKEPPMARK Elvina
2003
SWE
+28.22
250.40
48
GRAN Dorotea
2003
SWE
+30.62
269.74
Did not finish 2nd run
AICHER Emma
2003
SWE
LUNDEN Lova
2003
SWE
RASK Lisa
2003
SWE
CAMINAL SANTURE Jordina
2003
AND
BOWALL Ida
2002
SWE
OLLILA Ida
2002
SWE
AAKERSTROEM Sara
2002
SWE
HALVARSSON Grete
2002
SWE
STAM Nora
2001
SWE
THORWID Alice
1999
SWE
AARSJOE Maja
2002
SWE
RODRIGUEZ ELIAS Xenia
2001
AND
DAHLIN Ronja
2002
SWE
LINDSTROEM Ebba
2002
SWE
FRIDGEIRSDOTTIR Holmfridur Dora
1998
ISL
BERGSTRAND Tindra
2001
SWE
LINDSTOEL Tinna Jagge
2001
NOR
FLEISCHER Julie
2001
NOR
CANDERT Ida
2001
SWE
LARSSON Alice
2000
SWE
LARSEN Andrea Skaaland
1999
NOR
STENBERG Amanda
1997
SWE
NYMAN GRANBOM Rebecca
2001
SWE
WALLIN Alva
2001
SWE
FREDRICSSON Evelina
1999
SWE
EDVINSSON Matilda
1999
SWE
FALKSETE Ylva Tone
2000
NOR
HENNING Emelie
1999
SWE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
FREDRIKSSON Ella
2003
SWE
BERGNER Emma
2003
SWE
JALKESTEN Sophie
2003
SWE
EKSTROEM Lisa
2003
SWE
KAMPH Olivia
2003
SWE
SANNICOLO Amanda
2003
SWE
WIDESTRAND Anna
2003
SWE
GOUMAS Athena
2001
FRA
AGER Wilda
2001
SWE
STEINWALL Kajsa
2002
SWE
BAECKFORS Odessa
2000
SWE
CASSANO Alexandra
2000
SWE
AMREN Clara
2002
SWE
FROELANDER Florentina
2000
SWE
ALENIUS Tova
2000
SWE
EINEBORG-SCHOEN Olivia
2001
SWE
NUNEZ ALONSO Jessica
2002
AND
MIJARES RUF Carla
2002
AND
DIGERFORS Julia
2001
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run