official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
1:22.71
30.90
2
MCADAM Hugh
2000
AUS
+0.95
39.28
3
BOWERS Jack
2000
USA
+1.08
40.43
4
GARAY Aingeru
1998
ESP
+1.36
42.90
5
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
+1.56
44.67
6
CASE Toby
2002
GBR
+2.23
50.58
7
ALARIE Charles-Antoine
2000
CAN
+2.31
51.29
7
DORN Carlo
1998
GER
+2.31
51.29
9
MATHERS Jeremy
2001
USA
+2.34
51.55
10
SARCHETT Ryder
2003
USA
+2.38
51.91
11
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
+2.96
57.03
12
SNYDER Bennett
2001
USA
+3.09
58.17
13
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
+3.15
58.70
14
COMERFORD Cormac
1996
IRL
+3.18
58.97
14
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+3.18
58.97
16
KINSELLA Kellen
2001
USA
+3.20
59.14
17
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
+3.44
61.26
18
BACHER Jonas
2002
ITA
+3.45
61.35
19
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+3.48
61.61
20
NARDI Tommaso
1999
ITA
+3.63
62.94
21
COLLINI Filippo
2000
ITA
+3.84
64.79
22
GALLINA Simone
2000
ITA
+3.88
65.14
23
DYRBYE Casper
1996
DEN
+4.06
66.73
24
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+4.13
67.35
25
AINSLIE Rowen
2001
USA
+4.23
68.23
26
CASAGRANDE Tommaso
2000
ITA
+4.75
72.82
27
URY Balint
2003
HUN
+4.77
73.00
28
NARDELLI Martin
1998
ITA
+5.37
78.30
29
VALLECILLO Juan Pablo
1999
ARG
+5.63
80.59
30
PENNINGTON Trent
2002
USA
+5.83
82.36
31
BOECK Niklas
2003
AUT
+6.24
85.97
32
LAMP Emanuel
2004
ITA
+6.87
91.53
33
FEASEY Willis
1992
NZL
+6.92
91.98
34
BESZTERCZEY Kristof
2003
HUN
+8.70
107.69
35
STANESCU Andrei Tudor
2003
ROU
+8.76
108.22
36
LINSE Aleix
2001
NED
+8.87
109.19
37
DANCIU Raul
2000
ROU
+9.12
111.39
38
DICKSON SOMMERS Rodolfo Roberto
1997
MEX
+10.12
120.22
39
MUSCARELLA Carlo
2001
USA
+10.35
122.25
40
BRUNNER Vincenz
2004
GER
+11.28
130.46
41
DI GENOVA Matteo
2004
ITA
+12.13
137.96
42
MIKA-CORTOLEZIS Jonathan
2003
AUT
+14.25
156.67
43
BRANCAL Ricardo
1996
POR
+14.47
158.61
44
GATTI Matteo
2001
SMR
+15.10
164.17
45
YUNG Hau Tsuen Adrian
2004
HKG
+17.91
188.97
46
LAUGHLAND Max
2004
GBR
+25.86
259.14
47
VON HOHENLOHE Hubertus
1959
MEX
+30.82
302.92
Did not finish 2nd run
HOZMANN Rudolf
2004
HUN
UPTON Jack
2004
GBR
WINZELY Daniel
2002
AUT
ZANDOMENI Augusto
2003
ARG
BLOOM Ryan
2001
GBR
STEFANESCU Alexandru Stefan
1999
ROU
PIZZATO Matteo
2000
ITA
GROSSMAN Buey
2002
USA
MOZEN Isaac
2001
USA
PERATHONER Max
2003
ITA
CANCLINI Tommaso
1999
ITA
POITRAS Pierre-Elliot
2001
CAN
LATULIPPE Louis
2002
CAN
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
TAMAGNINI Alberto
2002
SMR
WALLISER Felix
2000
GER
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
CHRISTEY David
1999
GBR
PIZZATO Stefano
2003
ITA
MINTEGUI Ander
2003
ESP
BALDO Giorgio
2003
ITA
TRIULZI Jordi M.
2001
ESP
KLAMMER Fabian
2002
AUT
LALONDE Mathys
2000
CAN
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
LANIEL Jeremy
2001
CAN
ARMSTRONG Carter
1997
CAN
RONCHI Giorgio
1999
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run