official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MULLER Marek
1998
CZE
1:40.58
34.04
2
VITALE Flavio
2005
FRA
+0.11
35.14
3
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
+0.24
36.45
4
DA PRADA Simone
2000
ITA
+0.76
41.67
5
CONFORTOLA Matteo
1995
ITA
+1.12
45.29
6
CANCLINI Tommaso
1999
ITA
+1.21
46.19
7
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
+1.27
46.79
8
MOSESOV Gleb
1998
RUS
+1.49
49.00
9
DE ZANNA Elia
2002
ITA
+1.50
49.10
10
SINNESBERGER Lenny
2003
SUI
+1.55
49.60
11
DALLA LIBERA Thomas
2001
ITA
+1.61
50.21
12
KAGLEDER Matthias
2003
GER
+1.81
52.22
13
WYRSCH Aurelio
2005
SUI
+1.87
52.82
14
HERZOG Fabian
2003
GER
+1.92
53.32
15
STEUDLE Roy-Alexander
1993
GBR
+2.11
55.23
16
KOULA Jan
2000
CZE
+2.12
55.33
17
ZAMPA Teo
2002
SVK
+2.23
56.43
18
BERTAGNOLLI Alessandro
2004
ITA
+2.28
56.94
19
ROCCA-SERRA-RAMIREZ DIAZ Enzo
2003
FRA
+2.32
57.34
20
NORMAND Gaspard
2003
FRA
+2.40
58.14
20
GURINI Federico
2000
ITA
+2.40
58.14
22
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
+2.50
59.14
23
SKABAR Jonas
2004
FRA
+2.60
60.15
24
SLADE Ted
2003
GBR
+2.69
61.05
25
BANYAI Attila
2005
HUN
+3.39
68.08
26
SAMBUGARO Filippo
2004
ITA
+3.41
68.28
27
HOUHOU DUNAND Tommy
2005
FRA
+3.51
69.29
28
SALINI Alessandro
1998
ITA
+3.58
69.99
29
JONGE DE Ties
2002
NED
+3.80
72.20
30
RIZZI Martino
2000
ITA
+4.02
74.41
31
GUSMINI Massimiliano
2004
SUI
+4.04
74.61
32
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+4.10
75.21
33
GARNIER Killian
2004
FRA
+4.33
77.52
34
IRVING Jack
2005
GBR
+4.42
78.42
35
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
+4.75
81.74
36
LAUGHLAND Max
2004
GBR
+4.81
82.34
37
FONTAINE Nicolas
2002
SUI
+5.00
84.25
38
WACHTER Simon
2004
AUT
+5.04
84.65
39
PARK Oscar
2004
CAN
+5.16
85.86
40
BLACK George
2005
GBR
+5.60
90.27
41
BENNETT Elliott
2003
GBR
+5.71
91.38
42
BANFI Pablo
2001
FRA
+5.78
92.08
43
PITTRACHER Tobias
2004
AUT
+5.79
92.18
44
HOLMES Robert
2002
GBR
+5.85
92.78
45
BLEISCH Samuel
2003
SUI
+5.90
93.29
46
ALARCON Bautista
2002
ARG
+5.99
94.19
47
BOLZ Simon
2003
GER
+6.21
96.40
48
NEUKOM Simeon
2001
LIE
+6.22
96.50
49
SPIEGELBERG Loic
2004
SUI
+6.34
97.70
50
FRITSCHI Kevin
2004
SUI
+6.52
99.51
51
DILITZ Luis Jakob
2005
AUT
+6.54
99.71
52
MARXER Samuel
2004
LIE
+7.22
106.54
53
MICHEL-MAZAN Jules
2005
FRA
+7.69
111.26
54
LINDENMEYR Aksel
2005
USA
+7.93
113.67
54
UNTERWANDLING Florian
2004
AUT
+7.93
113.67
56
URQUHART Aidan
2004
GBR
+8.01
114.47
57
RAMPTON Thomas
2003
GBR
+8.26
116.98
58
HALL Alistair
2003
GBR
+8.78
122.21
59
FOSSLAND Warner
2001
USA
+8.92
123.61
60
BLYTH Ruaridh
2005
GBR
+9.13
125.72
61
DAVIES Alex
2002
GBR
+9.68
131.24
62
RIEGER Sean
2001
USA
+10.05
134.96
63
BESSER Felix
2003
GER
+10.45
138.98
64
BOUAS Ioannis
2005
BEL
+10.50
139.48
65
OGDEN Alex
2005
GBR
+12.07
155.24
66
ACKERLEY Sebastian
2005
GBR
+13.76
172.21
67
UNGER David
2003
GER
+13.85
173.12
68
METHERINGHAM Zachary
2004
GBR
+14.38
178.44
69
PERRIN JOHNSTON Finlay
2005
GBR
+17.99
214.69
70
WALLACE Jackson
2005
AUS
+18.18
216.60
71
AERTS Vico
2005
BEL
+18.51
219.91
72
MAXWELL Gordon
2005
GBR
+18.55
220.31
73
SMITH Niccolo
2005
GBR
+21.07
245.62
74
ROWBOTTOM Oliver
2003
GBR
+21.11
246.02
75
WILLIAMS Johnny
2005
GBR
+22.10
255.96
76
WESCHMANN Maxime
2005
GER
+22.88
263.80
77
MCINTYRE Ross
2004
GBR
+28.78
323.04
78
ROLFE Joshua
2002
GBR
+29.66
331.88
79
DECOSTANZO Alessandro
2004
GBR
+35.96
395.14
Did not finish 2nd run
KNOLLSEISEN Tobias
1998
ITA
GATTO Francesco
1999
ITA
HABAL-SHORE Mathias
2005
USA
PARKER Travis
2005
GBR
GREEN Lachlan
2002
AUS
STANWAY Kayne
2005
GBR
HEUVEL VAN DEN Kaj
2002
NED
LINDFORS William
1999
LUX
WILKINS Aidan
2004
NZL
TRAPL Moritz
2004
AUT
PULVER Zac
2001
AUS
ZUEND Yannick
2005
LIE
JENNINGS Toby
2004
GBR
PYE Ryan
2004
GBR
JACKSON Alec
2005
NZL
RACHWAL Reid
2004
USA
DUPONT-ROC Simon
2004
FRA
BARACCHI Alessio
2003
SUI
HUDSON Tom
2001
GBR
LINSE Aleix
2001
NED
RESINELLI Luca
1999
ITA
GUILBERT Alexis
2002
FRA
MAIR Pascal
2000
AUT
VOEGELI Julian
2001
SUI
GSTREIN Luca
2000
AUT
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
JACKSON Thomas
2005
GBR
FIRTH Piers
2003
GBR
BAYLES Sebastian
2004
GBR
TYSER Caspar
2005
GBR
CUTTING Isaac
2004
IRL
HODGE Ryrie
2005
GBR
GREEN Oddy
2005
GBR
TUBBS Charlie
2003
GBR
HORN Freddie
2005
GBR
GRIEVE Joe
2003
GBR
BRENCE Christoph
1999
GER
NIELSEN Laurits Klint
2000
DEN
UPTON Jack
2004
GBR
KUHN Levin
2005
GER
HART Benjamin
2003
GBR
MCGOWN Kyle
2003
AUS
LINDFORS Nikolaj
2002
LUX
RIIS Marcus Cristian
2002
DEN
BLOOM Ryan
2001
GBR
MUNRO Gregor
2004
GBR
DOMAN Robert
2003
CAN
ORESIC Otto
2004
CRO
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
WOOLLEY Kieran
2005
GBR
IRMEN Ayk
2003
GER
ZANGERL Rafael
2005
AUT
SARTORI Gabriele
2001
ITA
WOLF Jan
2001
SUI
ALLIOD Benjamin Jacques
2000
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run