official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HALL Wyatt
2002
USA
1:30.81
48.53
2
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
+0.55
52.95
3
MOLESKY Daniel
2001
CAN
+1.26
58.66
4
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
+1.34
59.30
5
GOSS Harrison
1998
USA
+1.57
61.15
6
DALMALM Oscar
1999
SWE
+1.77
62.76
7
PALMQUIST Camden
2003
USA
+1.80
63.00
8
BROWN Benny
2003
USA
+1.89
63.72
9
HARRISON J Bridger
2001
USA
+1.93
64.04
10
SMITH Cam
2001
USA
+2.02
64.77
11
EID Hunter
2001
USA
+2.03
64.85
12
SNYDER Will
1998
USA
+2.12
65.57
13
SCHAEDE Jack
2002
USA
+2.27
66.78
14
MIKELL Townsend
2004
USA
+2.36
67.50
15
PETKOVIC Konstantin
2000
CAN
+2.56
69.11
16
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
+2.60
69.43
17
TRAVIS Gunnar
2003
USA
+3.51
76.75
18
MILLER Asa
2000
PHI
+3.54
76.99
19
BATHUM Blake
2000
USA
+3.78
78.92
20
WILCOX Martin
2002
USA
+4.60
85.51
21
TURNER Teagan
2003
USA
+4.68
86.15
22
HAGEN Grant
2003
USA
+5.33
91.38
23
HANNA Colin
2004
USA
+6.41
100.06
24
HOFFMAN Harry
2004
AUS
+6.47
100.54
25
HANRAHAN Ian
2004
USA
+6.92
104.16
26
GOWE Nathan
2003
USA
+8.03
113.08
27
HOLDAWAY Max
2004
USA
+8.28
115.09
28
DRAKE Jacob
1999
USA
+8.98
120.72
29
DUNN Logan
2001
CAN
+9.16
122.17
30
SMITH Oliver
2002
USA
+9.27
123.05
31
HODGKINS Ford
2004
USA
+9.67
126.26
32
BRENNWALD Stefan
2004
USA
+9.84
127.63
33
HORSLEY Finn
2002
USA
+11.13
138.00
34
KAUFMAN Zachary
2002
USA
+13.29
155.37
35
STUTZKE Dylan
2000
USA
+13.57
157.62
36
BOLUS Preston
2004
USA
+14.73
166.94
37
HARPER Colin
2003
USA
+16.07
177.71
38
ABUHAIDAR Jack
2004
USA
+16.44
180.69
39
HASSMAN Kjetil
2004
USA
+17.60
190.01
40
CULLEN Robert
2004
USA
+18.67
198.61
41
RIXON Taylor
2004
USA
+18.72
199.02
42
MCCOURTIE Christian
2004
GBR
+18.79
199.58
43
STEARNS Frank
2004
USA
+19.15
202.47
44
HUNT Espen
2004
USA
+24.23
243.31
45
SCHLOPY Mason
2003
USA
+26.20
259.15
46
SICKLER Thomas
2003
USA
+31.67
303.12
47
DOBROVINSKY Alex
2003
USA
+32.07
306.33
48
POTTER Cole
2004
USA
+32.16
307.06
49
TANG Calcy Ning-Chien
2004
TPE
+34.73
327.72
50
KEEFE Jesse
2004
USA
+45.67
415.66
Did not finish 2nd run
MCCOUBREY Shaw
2003
USA
PRITHAM Henry
2003
USA
CHILDRESS Jack
2003
USA
HORSCH Caleb
2002
USA
PANOS Demitri
2003
USA
ROGERS Jakob
2003
USA
LOUCHHEIM Carter
2002
USA
PAREKH Lucas
2003
USA
DALMALM Joel
2000
SWE
HISLOP Sam
2002
USA
RAINVILLE Dominic
2001
CAN
NGUYEN Louis
1999
USA
SAMPSON Mitchell
2000
USA
SMALLHOUSE Matthew
2001
USA
Did not finish 1st run
MCGRATH Ryker
2004
USA
HIEB Jacob
2003
USA
HAIRSTON Tanner
2003
USA
BROWN Levi
2004
USA
SAMMIS Carter
2004
USA
KARLEN Bjorn
2004
USA
CLAUSEN Sam
2004
USA
MALLINEN Finn
2002
USA
KIRCHMAYR Luke
2004
THA
WEAVER T J
2003
USA
BROCKWAY Oliver
2003
USA
POLSTER Tay
2003
USA
UNGER Caleb
2003
USA
ALLEN Luke
2000
USA
MCCORMICK Ian
2001
USA
BERGLUND Gusten
2000
SWE
HERHUSKY Ryan
2003
USA
BARNWELL Gunnar
2001
USA
SNYDER Charlie
2002
USA
KAGAN Kyle
2001
USA
BOCOCK Scott
2000
USA
LARIMER Max
2001
USA
LARRIU Daniel
2000
ESP
Disqualified 1st run