official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KANNEGIESER William
1997
USA
1:38.67
47.97
2
SCHNEIDER Fredi
1999
USA
+0.99
55.29
3
SHANTLER Thomas
1999
USA
+1.33
57.81
4
YATES Cooper
1997
CAN
+1.86
61.73
5
FORSYTH Jack
2000
CAN
+1.88
61.88
6
MARTIN Logan
1997
USA
+2.15
63.88
7
SIMMONS Zachary
2000
USA
+2.25
64.62
8
RYAN Matthew
2002
IRL
+2.29
64.91
9
CHARLESTON Ben
2001
USA
+2.34
65.28
10
SHEILS Paul
1997
USA
+2.52
66.61
11
KEARING Luke
2002
USA
+2.96
69.87
12
CLERMONT Ryan
1997
USA
+3.44
73.42
13
SNYDER Will
1998
USA
+4.06
78.01
14
HANCOCK Andrew
1996
USA
+4.31
79.86
15
DIGANGI Harrison
2002
USA
+4.52
81.41
16
TAYLOR Carson
2001
USA
+4.72
82.89
17
HAYDEN Sam
2000
USA
+5.43
88.14
18
BARATA Tomas
2003
ESP
+5.51
88.74
19
WILSON Reed
2001
USA
+5.66
89.84
20
DEKKO Zachary
2000
USA
+5.97
92.14
21
NAKAMURA Riki
2003
USA
+6.06
92.80
22
REED Brooks
2002
USA
+6.63
97.02
23
HOFFMAN Wyatt
2002
USA
+6.65
97.17
24
DEWEY Gavin
2003
USA
+7.96
106.86
25
BAILEY Axel
2001
USA
+7.97
106.94
26
BELLINO Max
2003
USA
+8.07
107.68
27
VAN SLYKE Andrew
2001
USA
+8.62
111.74
28
GERMAN Jack
2001
CAN
+10.76
127.58
29
BRISEBOIS Hugo
2003
CAN
+10.99
129.28
30
DEMPSEY Hugh
2001
USA
+11.27
131.35
31
CALVO SANTOS Arnau
2003
AND
+12.36
139.41
32
HALLAGAN Leo
2002
USA
+12.69
141.86
33
GRAVES Tanner
2002
USA
+12.88
143.26
34
ANDERSON Michael
2002
USA
+13.09
144.82
35
SCHULTZ Tanner
2001
USA
+13.58
148.44
36
RIVARD Kyle
2003
USA
+13.96
151.25
37
BOCOCK James
2002
USA
+14.82
157.61
38
ETO Musashi
2003
USA
+14.93
158.43
39
CHUDZIK Alex
2003
USA
+15.25
160.80
40
APPLE Morgan
2002
USA
+15.29
161.09
41
SEGRE Sebastian
2003
USA
+15.55
163.02
42
CASASUS Joaquin
2001
ESP
+15.80
164.86
43
HONEYBONE Georgie
2003
GBR
+16.15
167.45
44
HOFFMANN Henness
2002
USA
+16.24
168.12
45
KWIECINSKI George
2003
POL
+19.74
194.01
46
MASON Brady
2003
USA
+19.82
194.61
47
MUNTER Gabriel
2001
USA
+20.02
196.09
48
KING Andrew
2003
USA
+20.87
202.37
49
JANCO Cole
1997
USA
+21.14
204.37
50
MITCHELL Jack
2001
USA
+22.68
215.77
51
MARSHALL Jared
2000
USA
+23.13
219.09
52
HESSINGER Max
2001
USA
+25.24
234.71
53
GOLDEN Timothy
2003
USA
+25.85
239.22
54
GEIKIE Ian
2003
USA
+26.92
247.13
55
THOMPSON Dylan
2003
USA
+29.07
263.04
56
ZIENTKO Zach
2003
USA
+31.49
280.95
57
SMITH Chesley
2001
USA
+33.12
293.00
58
LALLA Jackson
2003
USA
+35.09
307.58
59
MATUSINSKY Mark
2001
USA
+36.45
317.64
60
LINDELOF Lake
2003
USA
+49.38
413.30
Did not finish 2nd run
KLINE Tait
2003
USA
GRAHAM Zane
2003
USA
ORRANGE PATON Trent
2003
USA
NELLA Aidan
2003
CAN
COLBY Justin
2003
USA
CALCAGNI Nick
2003
USA
CHRISTIE Angus
2002
USA
JONES Lawton
2003
USA
BERTRAM Will
2002
USA
MCNABB Alex
2002
USA
WOLFF Kyle
2001
USA
BEARDSLEY Ryan
2001
USA
MCCLURE Yuri
1998
USA
CZARNIK Nicholas
2002
POL
HANUS Matthew
1997
USA
MUELLER Tagert
1997
USA
BIGATEL Justin
2003
USA
LYNCH Ian
2000
USA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
BRODY Zachary
2003
USA
AUGUST Owen
2002
USA
DAVIS Jonathan
2003
USA
CHIPMAN Brody
2003
USA
TURNBULL Ryan
2003
CAN
FOGARTY Andrew
2002
USA
GRELOCH Weston
2002
USA
GATCLIFFE James
2003
CAN
STROBECK Liam
2001
USA
SPINNEY Griffin
2001
USA
HAYES Kyle
2001
USA
BOUKHRISS Omar
2001
USA
BIANCHI Ryan
2002
USA
RIIS Marcus Cristian
2002
DEN
KEATING Luke
2003
USA
SZUBA Nicholas
2001
AUS
VILLENEUVE Kaiden
2003
CAN
LAINO Peter
2001
SUI
CURTIS Drew
2001
USA
JACKSON Silas
2003
USA
HOLTENMAN Johan
2002
USA
KASDORF Noah
2002
CAN
VAN ALSTINE Hayden
2001
USA
STEVENISH Bobby
2002
USA
FOSTER Isaac
2001
USA
LOUKES Charles
2003
USA
KIM Theodore
2003
USA
SHEA Jack
2000
USA
SUNSHINE Ben
2001
USA
QUIRK Rhode
2002
CAN
RONEY Wim
1999
AUS
ROBIN Aidan
2003
USA
MIQUEL Alejandro
2002
ESP
MALCOLM Finnbahr
1999
USA
CROCE Owen
2002
USA
POSTAL Andrew
2002
USA
KLINKENBERG Anders
2001
USA
REYNOLDS Jake
2001
USA
HOLM Erik
2003
USA
BOWES Finn
2001
AUS
GILLIS Robert
2000
USA
THOMAS Dylan
2002
USA
VILANDRIE Nevin
2002
USA
FAY Crosby
2000
USA
BASCIANO Markus
2001
CAN
KURSH Gerrit
2003
USA
WIACEK Lucas
2001
POL
ABDOW Alex
2001
USA
LUCAS John
2001
USA
GOLDEN Christopher
2001
USA
SAMPSON Mitchell
2000
USA
DAHL Hayden
2000
USA
PRICE Matthew
1999
USA
WOOLSON Ian
1999
USA
TOWNSEND Michael
1996
USA
SCHNEIDER Maximilian
1999
GER
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
RAINVILLE Dominic
2001
CAN
Disqualified 1st run