official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STAURSET Isak
1999
NOR
1:50.53
32.74
2
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+0.05
33.20
3
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+0.29
35.39
4
GRYM Hannes
1996
SWE
+0.34
35.85
5
OLSSON Alfred
2000
SWE
+0.64
38.59
6
HJARTARSON Odin
1997
SWE
+0.72
39.32
7
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+0.82
40.23
8
SILFAELT Johan
1996
SWE
+1.10
42.79
9
NYBERG Emil
2003
SWE
+1.17
43.43
10
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
+1.43
45.81
11
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+1.44
45.90
12
NORDLANDER Sebastian
1999
SWE
+1.56
46.99
13
MARKLUND Emil
1999
SWE
+1.87
49.83
14
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+1.92
50.28
15
NETINDER Melker
2000
SWE
+2.03
51.29
16
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
+2.13
52.20
16
ROESNAES Anton
2002
SWE
+2.13
52.20
18
LOEF Max
1997
SWE
+2.35
54.21
19
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
+2.46
55.22
20
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
+2.49
55.49
21
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
+2.54
55.95
22
EDMARK Hugo
2000
SWE
+2.65
56.96
23
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+3.02
60.34
24
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
+3.03
60.43
25
BARSCH Jonas
2001
SWE
+3.18
61.80
26
GRYM Elias
1998
SWE
+3.53
65.00
27
WALLIN Grim
2003
SWE
+3.76
67.10
28
KARBACH Maximillian
2000
SWE
+4.02
69.47
29
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+4.51
73.95
30
AAHS Albin
2002
SWE
+4.70
75.69
31
CANDERT Joel
2004
SWE
+5.29
81.08
32
HJORTH Gustav
2002
SWE
+5.32
81.35
33
BORG Arvid
2002
SWE
+5.38
81.90
34
WIDMARK Per
2002
SWE
+5.40
82.08
35
LASMARIAS Anton
2001
SWE
+5.95
87.11
36
LARSSON Mikael
2000
SWE
+6.01
87.66
37
UHLIR Max
2004
SWE
+6.18
89.21
38
LARSSON Albin
2004
SWE
+6.21
89.49
39
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+6.36
90.86
40
RAVEGARD John
2003
SWE
+6.57
92.78
41
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
+6.62
93.23
42
RAMQVIST Albin
2004
SWE
+6.66
93.60
43
LINDSTEDT NYBERG Tor
2003
SWE
+6.69
93.87
44
PEJOK Maans
2001
SWE
+7.50
101.27
45
CARLSTROEM Sebh
2004
SWE
+8.61
111.42
46
HELSEN Oscar
2003
SWE
+8.86
113.70
47
SVELANDER Simon
2004
SWE
+9.16
116.44
48
FRANKE Melker
2004
SWE
+10.98
133.07
49
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
+15.78
176.93
50
ALVAREZ Lucas
1995
ESP
+22.01
233.86
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
VAENJE Edward
2003
SWE
OEHMAN Edvin
2000
SWE
WELANDER Elis
2003
SWE
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
WRENKLER Adam
2002
SWE
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
KAMMERER Jonathan
2000
SWE
SVENSSON Isac
2003
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
GUSTAFSSON Emil
2001
SWE
NILSSON Edvin
1999
SWE
JONSSON William
2001
SWE
STRAND Andreas
1998
NOR
TOERNQVIST David
1998
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
Disqualified 1st run