official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JONSSON William
2001
SWE
1:27.76
30.00
2
OLSSON Alfred
2000
SWE
+0.75
36.24
3
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+0.77
36.40
4
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+0.79
36.57
5
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+1.27
40.56
6
LOEF Max
1997
SWE
+1.94
46.14
7
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
+2.04
46.97
8
GALLINA Simone
2000
ITA
+2.30
49.13
8
NILSSON Edvin
1999
SWE
+2.30
49.13
10
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+2.47
50.55
10
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+2.47
50.55
12
SILFAELT Johan
1996
SWE
+2.55
51.21
13
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
+2.57
51.38
14
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+2.64
51.96
15
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+2.68
52.29
16
BARSCH Jonas
2001
SWE
+2.72
52.63
17
ROESNAES Anton
2002
SWE
+2.74
52.79
18
WISEN Christopher
1992
SWE
+2.80
53.29
19
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+3.74
61.11
20
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
+3.75
61.19
21
PEJOK Maans
2001
SWE
+3.95
62.86
21
LOENNBERG Philip
1996
SWE
+3.95
62.86
23
SVENSSON Isac
2003
SWE
+4.53
67.68
24
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+4.61
68.35
25
UHLIR Max
2004
SWE
+4.66
68.76
26
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
+4.68
68.93
27
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
+5.77
78.00
28
ARONSSON ELFMAN Filip
2005
SWE
+6.20
81.57
29
LUNDQVIST Hannes
2004
SWE
+6.30
82.40
30
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
+6.44
83.57
31
ARVEFORS Isak
2002
SWE
+7.41
91.64
32
JONSSON Philip
2005
SWE
+7.52
92.55
33
MALKER Filip
2004
SWE
+7.64
93.55
34
SVELANDER Simon
2004
SWE
+8.17
97.96
35
LUNDSTROEM Jacob
2002
SWE
+9.40
108.19
36
DE SUSINI Elliot
2005
SWE
+9.53
109.27
37
FREDRIKSON Edvin
2005
SWE
+9.58
109.69
38
ANDERSSON Emil
2004
SWE
+9.71
110.77
39
FJAELLRYD Axel
2003
SWE
+9.89
112.27
40
MIKELSSON Olle
2005
SWE
+10.70
119.00
41
LIND Lucas
2004
SWE
+10.93
120.92
42
LIGNELL Theo
2004
SWE
+11.08
122.16
43
SJOESTRAND Maans
2004
SWE
+11.50
125.66
44
KARLSSON William
2005
SWE
+12.10
130.65
45
WIKBERG Erik
2003
SWE
+12.60
134.81
46
WIKZELL Dante
2004
SWE
+13.15
139.38
47
ERIKSSON Johan
2003
SWE
+13.73
144.21
48
MELLGREN Simon
2004
SWE
+15.45
158.52
49
NAESSTROEM WIGBRANT Fabian
2004
SWE
+16.11
164.01
Did not finish 2nd run
DOLK Wilmer
2005
SWE
EK John
2002
SWE
LOENNBERG Petter
2002
SWE
SOEDERBAECK Teddy
2003
SWE
WELANDER Elis
2003
SWE
PETTERSON Simon
2003
SWE
NIKOLA Oskari
2004
FIN
WALLIN Grim
2003
SWE
NIEMI Kasper
2004
FIN
WALLIN Atle
2001
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
KARBACH Maximillian
2000
SWE
CASSMAN Oscar
1998
SWE
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
PETTERSSON Emil
2002
SWE
LARSSON Albin
2004
SWE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SVENSSON Axel
2005
SWE
ISAKSSON Aaron
2005
SWE
ALVAREZ Lucas
1995
ESP
LJUNGGREN Hampus
2004
SWE
AXELHED Pontus
2005
SWE
BERGGREN Tim
2005
SWE
PALMER Pontus
2003
SWE
HAMREN Ture
2002
SWE
BOHM Adam
2005
SWE
NAAVALL Gustav
2002
SWE
DAHLBERG Melvin
2005
SWE
UHRAS Axel
2001
SWE
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
OEHMAN Lowe
2004
SWE
MALMBERG Oscar
2003
SWE
WIDMARK Per
2002
SWE
FOSSER Vincent
2001
SWE
HANSSON Benjamin
2003
SWE
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
HJARTARSON Odin
1997
SWE
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run